motorno olje agip ali selenia???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

@Stuntz

A sem mogoče rekel, da je SELENIA best of the best, nikoli nisem imel takega mnenja, kvečjemu sem bil proti njej. Sedaj imam notri pač tisto kar je imel pooblaščen serviser na voljo, kar mi je predlagal in kar je v motorju od novega (glede na moj stil vožnje imam raje RACING kot pa 20K).............v končni fazi je pa itak vseeno kaj je samo da je sintetika in znan proizvajalec.

In tudi ti dr. znanosti nisi nek veredostojen znanstveno dokazan vir za utemeljevanje kvalitete olj, oziroma česarkoli drugega #-o

Sicer pa nevem kje si ti videl, da kdo koga napada in prepričuje katero olje je najboljše. Tvoj prijatelj a**, pardon transformator je napisal svoje mnenje in to je to. To da je RACING = 20K se ne strinjam, to da je pa RACING slabši kot AGIP SINT je pa povsem mogoče in mu verjamem, da se je slabše obneslo. Zate pa itak vem da zanalašč prcaš in iščeš problem in ti je to v zadovoljstvo, misliš da se kaj sekiram zaradi tega :lol:
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Čisto ste falili bistvo res nimam kej več nima smisla.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Foggy mislim, da sma že imela enkrat to debato in da sem ti tudi jaz nekaj podobnega omenil. To pa sem izvedel od enega mehanika iz Anglije in od enega iz Hrvaške, pa še od koga sem slišal...

Drugače pa itak če pogledamo malo Alfaowner ali pa alfisti.net opažam, da folk sploh ni napaljen na ta racing tako zelo več kot je bilo to popularno včasih. Časi so šli naprej, obstajajo boljša olja in tko pač to funkcionira....

Je pa moj post baziran na osnovi baba čula- baba rekla ampak vseeno mislim, da od takih ljudi ki nekaj vedo o temu..Ni pa moj cilj rušiti izjavo kogarkoli.. Sam osebno na olja se ne spoznam, ker to ni niti moj hobi niti moja stroka in tudi sam ulivam noter Selenio pač ne racing, ker je za svoje podvige ne rabim, avto mi je spije 1L več kot katerega koli drugega olja očitno...

Bo pa tudi moj avto šel nazaj na Castrol RS (mislim da se pri castrolu reče RS) ali pa TXT... Ta olja sem uporabljal v enem Fiatu, v eni 145 in v Audiju. Vsi trije bencinarji in nikoli porabilo nič prav tako so avti normalno delali. Pa ni bil za nobenega od naštetih to predpisano olje.
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

No kdo je ta famozni oblikovalec?

Drugače pa nisem nikjer napisal da je Racing neko ultra blazno super olje. Moja pripomba je striktno letela na komentar da sta isti olji (20K in Racing). Pomoje nista. Nikjer pa nisem napisal da je eno ali drugo zakon.

Drugače mam pa v svoji trenutno STAR.
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

Foggy napisal/-a:Cena 23€ je verjetno za 2l kantico. Olje si dobil po zelo dobri ceni, lahko poveš kje :?:
Sam sem namreč pri pooblaščenem serviserju z 20% popusta dal 13,84€ za 1l, kar je celih 2,34€ več kot cena za katero si ti dobil olje...
ja to je cena za 2l. kupil pa sem ga v avtotrgovini Mignon na Rakeku, po stari ceni in z 10% popustom, za katerega sem se dogovoril z šefom oz lastnikom trgovine. če si zainteresiran za omenjeno olje, lahko povprašam po zalogi, sicer pa so nove cene za 15% visje.
kar se tiče racing olja pa sem slisal poleg kritik tudi veliko pohval in da se dobro obnese. ne bom zdej neki pameten tuki, vendar mislim da ga v vecini folk kritizira zaradi visoke cene.
danes sem dobil se nov vijak za izpust olja, tko da jutri menjam staro za novo :wink: . trenutno pa sem naredil nekaj manj kot 9.000km.
LP :steering:
Sto ljudi, sto čudi....sto žena, dvesto sisa... :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Za eno kantico bi se priporočal :wink:
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

Foggy napisal/-a:Za eno kantico bi se priporočal :wink:
Kaj pa si bos pomagal z eno kantico? hehe, no ja lahko uprasam, pa ti sporočim, sam dvomim da bo dal popust na eno kantico.....lp ;)
Sto ljudi, sto čudi....sto žena, dvesto sisa... :)
phixion
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Maj 09, 2006 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: notranjska

Kdo pa kaj drži selenio na notranjskem? al pa u lj?

lp
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

phixion napisal/-a:Kdo pa kaj drži selenio na notranjskem? al pa u lj?

lp
ja kolikor sem se jaz pozanimal jo imajo kr po večini avtotrgovin, se pa zelo razlikujejo cene. men je na avtotradu na vrhniki prbil ceno mislim da 38€ za 2l. kot sem ze omenil, sem ga jaz kupil na rakeku v avto mignonu se po stari ceni. lp :wink:
Sto ljudi, sto čudi....sto žena, dvesto sisa... :)
phixion
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Maj 09, 2006 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: notranjska

ah saj ga majo pri nas v lokalni avtotrgovini :) kakšna pa je bila stara cena v mignonu?

lp
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

Js mam Agip, nižja poraba.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Moje preizkušeno mnenje:
alfa 155v6 dve leti sem tankal selenio racing na 10kkm
Kadar sem ga nonstop žgal v visoke obrate, sem do menjave dolil ene dobro pol litra olja, pač gledaš da je olja vedno dovolj.
Kadar pa sem bil bol lenuh (dolge relacije, ne prepogosto vrtenje v višave), sem bil po enih 5-6kkm že na minimumu in pol si lahko sam tankal in tankal in tankal...
Tako, to je moje mnenje. Nisem ekspert imam pa izkušnje in za tem stojim. Ni vsako olje za vsak motor in če tudi najdeš idealno olje za en tip motorja, je veliko odvisno potem še od voznika.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

nisem bral cele teme, bom na hit odgovoril:
-jest sm v atmosferskih alfah nucal selenio(gold oz racing - odvisno kakemu rezimu voznje je bila alfa namenjena)
-sedaj v turbasi pa agip sint 2000 ker selenijo pije k da je zastojn (agipa prakticno ne pije)

kratko in jedrnato :D
Uporabniški avatar
dwji
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr Feb 06, 2008 10:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ilbis

kaj pravte na selenio racing za 1.4 ts
bo škodlo???
bo uredu???
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

dwji napisal/-a:kaj pravte na selenio racing za 1.4 ts
bo škodlo???
bo uredu???
selenia gold čisto ok pa še cenejši od racinga
(točil v bravota 1.6 16v, poraba 2-3 dl na 12000km od servisa do servisa,
racinga so mi na pooblaščenem servisu-Veit celo odsvetovali)
Slika
Odgovori
  • Informacija