motorno olje agip ali selenia???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Miholl napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:
Urke napisal/-a:Katero olje mi svetujete za AR 156 2,4 Jtdm (176ps )?

Do sedaj je bila notri olje Selenia, vendar nevem kateri tip oz. oznaka, zato sprašujem...Pa mogoče če kdo ve kje bi se ga dalo najceneje kupiti?

Hvala vam vnaprej ter LP
za dizele obstaja tak samo ena selenia. nimaš kaj zgrešit
Selenia ma 2 olja za turbo dizle, selenia turbodizel ali selenia WR.

Nazadnje ko sem govoril z mehanikom je zelo pohvalil Castrolovo olje in mi ga tudi priporočal pri naslednji menjavi...
za JTDM je WR. seveda hvali vsak mehanik tisto olje, ki ga poskuša prodat, kajti 200 litrski sod v skladišču se ne bo sam spraznil.
Urke
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Jan 28, 2009 11:59 pm

Hvala vam za odgovore! 8) =D>
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No Selenia na svoji strani priporoča za m-jete in navadne JTDje Selenio WR.

Mislim da mehanik ki je samo zaposlen in se ukvarja z ziljon avtomobili v delavnici ki ni njegova mu precej dol visi za to al bo točil Selenio al Castrola. Glede na to da dobiš to priporočilo na pooblaščencu,kjer praviloma uporabljajo Selenio,verjetn ni to rekel za to da mu ni dolgčas...
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

samo zanima me če je to povsem res kar sem prebral na BMW forumu, da naj bi bila selenia za normalno vožnjo neuporabna, pa še citirano besedilo:

Selenia kondenzira zelo hitro če delaš kratke relacije.
Ti se smej, a je Selenia racing 10W60 najbolj temperaturno stabilna od vseh olje te gradacije. Edino to olje utiša dročnike na celodnevnih drift treningih, je pa res da ga je treba menjat na max 7000km, ker potem kar razpada.
Kot prvo, Selenia ima zelo kvalitetna olja, ampak je potrebno znati koje olje se v kateroj situaciji dobro odnese. Selenia Racing je olje kot narejeno za driftalnike - pun gas, visoki obrati. Dročniki se tud ne slišijo. Kot je Eddy že povedal, treba ga menjati na 6-7k km. Za normalno vožnjo pa ni primereno - besede šefa servisa Fiat/Lancia/Alfa Romeo. Ak si v normalnem prometu več kot na stezi, ja.

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

dejan031 napisal/-a:samo zanima me če je to povsem res kar sem prebral na BMW forumu, da naj bi bila selenia za normalno vožnjo neuporabna, pa še citirano besedilo:

Selenia kondenzira zelo hitro če delaš kratke relacije.
Ti se smej, a je Selenia racing 10W60 najbolj temperaturno stabilna od vseh olje te gradacije. Edino to olje utiša dročnike na celodnevnih drift treningih, je pa res da ga je treba menjat na max 7000km, ker potem kar razpada.
Kot prvo, Selenia ima zelo kvalitetna olja, ampak je potrebno znati koje olje se v kateroj situaciji dobro odnese. Selenia Racing je olje kot narejeno za driftalnike - pun gas, visoki obrati. Dročniki se tud ne slišijo. Kot je Eddy že povedal, treba ga menjati na 6-7k km. Za normalno vožnjo pa ni primereno - besede šefa servisa Fiat/Lancia/Alfa Romeo. Ak si v normalnem prometu več kot na stezi, ja.

lp
na interval 6ooo km je vsako olje 10-60 dobro. drugo pa je če ga menjaš na 10.000. poleg tega za ceno selenie racing po 6000 km lahko zamenjaš olje po realni/normalni ceni vsaj 3x.
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Joj, kake glavobole jaz dobivam. Sm pred kratkim pri zegi nasvet iskal glede tega ko sem bil na tavelkem pa je rekel Racing ali pa HPX - pa je vedel da mam kratke umirjene relacije. Na koncu sploh ne veš komu verjet. Pomoje se bom počas na lastno presojo začel zanašat. Sej pač škode ni nobene sam hotu sem se ustalit na enem olju, zdaj me bo pa zmeraj firbec matru kakšen je pa HPX. Bomo vidl čez ene 7000 km :lol:
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Racing in pa HPX sta pa čist kontra olja - ne vem na podlagi česa ti je dal na izbiro ta dva? :? Na HPX pozabi...
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Sej jst tud ne vem, mislm sa je reku da če mi motor žre olje je bolje HPX. Vem da je čist kontra sam pomoje me ni glih podjebavu ane :)
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ja HPX je glih sam za to dobro - če ti priporočenega olja žre več kot si ga sposoben tankat, takrat se strinjam, da je pač neizogbno...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

HPX = katran :badgrin:
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Ali olje sledečih specifikacij ustreza motorju Alfa Romeo TS Euro3??

ACEA A3-04, B4-04 (vključuje B3-04), API SL/CF, VW 502.00/505.00, MB.229.3, Porsche, BMW Longlife Oil, GM/Opel GM-LL-B-025, Rover,

Ne bom navedel znamke, ker se potem odloča na podlagi tega, kater proizvajalec da več za reklamo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

SL/CF bo vredu, če je tako navedeno v knjižici. Euro2 je ustrezalo.
Odgovori
  • Informacija