motorno olje agip ali selenia???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

Prišel je čas menjave motornega olja na moji 156. Trenutno imam v motorju (2.0TS) olje selenia racing, sedaj pa sem v dilemi ali naj ostanem pri istem olju ali kaj drugega. Moram reči, da sem na 9.000km dotočil le 0.5 litra omenjenega olja, se pravi skoraj nič, sedaj pa se po priporočilu nekaterih zanimam za olje agip Sint2000. cenovno je res veliko ugodnejsi od selenie racing, vendar me zanima njegova kakovost in kako se obnese v AR motorjih. slisal sem tudi nekaj kritik glede selenie, zato prosim pomoč...ni pa mi problem odsteti par € več za kvalitetno olje. hvala in lep pozdrav. :wink:
Sto ljudi, sto čudi....sto žena, dvesto sisa... :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

js mam tega agipa, lavfa tko k more,js sm zadovoln :wink:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Prav velike razlike med olji ni in če si bil dosedaj zadovoljen z Selenio Racing in imaš nizko porabo le tega ne vem zakaj bi menjal. Je pa res, da je to olje za visoko se vrteče motorje, torej če se voziš lagodno in ne vrtiš motorja stalno do 6.000 rpm je bolje da kupiš kaj drugega.

Še ena zanimiva opazka z Selenio Racing, ima nek specifičen vonj, katerega se vonja okoli avta....osebno mi prav diši :mrgreen:

V končni fazi je prav vseeno katero olje boš dal notri, glej le na to, da bo od priznane firme in da je 100% sintetika....

Lp
phixion
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Maj 09, 2006 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: notranjska

Katerega pa priporočate/ga točite v 1.6 boxer?

lp
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

če je avto od negdaj na selenii, potem ne menjaj. To olje je dobro, agipa pa nisem probal. Iz mojih izkušenj, (155v6) si velik ljubitelj rdečega polja, če dotakaš samo pol litra.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

phixion napisal/-a:Katerega pa priporočate/ga točite v 1.6 boxer?

lp
selenia gold
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

Evo že kupljeno olje selenia racing za 23€ s popustom. ceneje ga nisem mogel dobiti. moram pa dobiti še vijak za izpust olja na karterju, tko da menjam olje enkrat naslednji teden. LP :steering:
Sto ljudi, sto čudi....sto žena, dvesto sisa... :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Cena 23€ je verjetno za 2l kantico. Olje si dobil po zelo dobri ceni, lahko poveš kje :?:
Sam sem namreč pri pooblaščenem serviserju z 20% popusta dal 13,84€ za 1l, kar je celih 2,34€ več kot cena za katero si ti dobil olje...
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Selenia racing==prepakirana Selenia 20k nic drugega...
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Po kakšni logiki pa to??? Eno je 10W40 drugo 10W60, če ne drugega... dej malo preštudiraj preden kako tako zineš :wink:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

GTAm napisal/-a:Po kakšni logiki pa to??? Eno je 10W40 drugo 10W60, če ne drugega... dej malo preštudiraj preden kako tako zineš :wink:
@transformator:

Eno je polsintetika drugo pa full sintetika!

2x premisli, preden kako zineš!
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Dejmo rect, da sem to zvedel od znanega "podjetja", ki sraufa alfe ki ga sami nocejo tocit tega olja notri.

Razlika je pa 40-60...se pravi racing KAO boljse maze pri visjih temp(bom tako reku..ni mus da je vse res kar na embalazi pise).

Je pa to drek od olja...sprobal sam na svojem avtu(turbo) in je bla OBCUTNA razlika v delovanju motorja(glasnost,tlak olja..cca VSAJ 0.5bara majn) med tem in agipom iste gradacije pri visokih temp(tako da nekak dvomim v sposobnost tega olja za mazanje pri visok.temp...).


Pa a ste slucajno pogledali kerim standardom ustreza RACING?Fiatovem lastnemu ni ne duha ne sluha o SL,SM,CH4,A3/B3, A5/B5 in C3(to so kratice specifikacij katerim naj bi olja ustrezala ce bi bla stestirana s strani API-ja in ACEA-a) tako, da to meni marskej pove o tem olju, ce ne drugega da je fajn zastarelo.

Evo pa si sami poglejte ce ne verjamete:
http://www.flitalia.it/en/fl/manuale/en/omot_0201.htm

GTAM:

Jaz sem ze prestudiral verjemi...ti pa kar naprej lepo verjemi, da je RACING fino fajn olje.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Katero olje pa točiš v Q4 in koliko kilometrov si z njim prevozil :wink:

Sicer pa, če že govoriš dejstva lahko tudi odkrito poveš ime servisa, kateri striktno zavrača olja Selenia.....
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Foggy napisal/-a:Katero olje pa točiš v Q4 in koliko kilometrov si z njim prevozil :wink:

Sicer pa, če že govoriš dejstva lahko tudi odkrito poveš ime servisa, kateri striktno zavrača olja Selenia.....
Ime servisa nisem povedal, da ne bo kdo rekel da kazem s prstom na koga.Zgolj iz vljudnosti.

Vozil sem se namrec z agip sintom 2000(menjava na 7k km) in sem prevozil z njim cca vsaj 30k km.Probal selenio in je bilo precej slabse kakor sem omenil.To so moje izkusnje in jih tukaj povem, ce komu pridejo prav in se strinja uredu ce ne pa ne morem pomagat.

Sedaj pa prisegam na Castrol Rs Formula(ali EDGE) in pa valvoline VR1 5w/50.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

No pa mi gospod bankir in oblikovalec povejta od kje iz vajinih bogatih izkušenj zmehaniko vesta kako je eno olje boljše od drugega.

Človek je konkretno videl da na števčku za olje da je NOVO olje se slabše obnašalo kot prejšnje staro na vseh temepraturah. Prou zanima me kak bo spet komnetar pa utemeljevanje NE DA SE VAM DOPOVEDAT NIČ prosim da se vam skine naziv moderator in dobiste titulo ALLKNOWING ALL SEEING
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Odgovori
  • Informacija