motorno olje agip ali selenia???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Omero napisal/-a:Js mam Agip, nižja poraba.

nižja poraba? a olja ali goriva ?
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Kako je s tem Agip oljem? Ker imam JTD, pa me zanima ali mora biti kaj drugacno olje za diesel masine? Opazil sem, da vlivajo v diesel masine kar obicajno olje, ki sem jih imel v bencinarjih.

Selenia ima dve vrsti olj prav za diesle. A je to res pomembno? Ko sem vprasal mehankarja, je rekel, da je pomembno samo katere standarde podpira. In da daje Agipa v vse motorje (TDI, JTD, ...)

Sem pa enkrat bral temo o oljih na avtomobilizem.com , pa je bilo receno, da za diesel motorje mora biti olje za diesel zaradi drugih aditivov - predvsem detergentov.

Lahko kdo malo napise kako in kaj, ker grem ta teden na servis.

lp
Slika
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Za JTD...Selenia TD ali Selenia WR, jaz osebno drugega nebi stavil.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Sem sel malo brat standarde.

API:

CI-4 Introduced in 2002 for high-speed four-stroke engines. Designed to meet 2004 exhaust emission standards implemented in 2002. CI-4 oils are formulated to sustain engine durability where exhaust gas recirculation (EGR) is used and are intented for use with diesel fuels ranging in sulphur content up to 0.5% weight. Can be used in place of CD, CE, CF-4, CG-4 and CH-4

CF-4 Introduced in 1990 for high-speed four-stroke naturally aspirated and turbo engines. Can be used in place of CD and CE.

CD
Introduced in 1955 for certain naturally aspirated and turbo engines.


SELENIA WR DIESEL - API CF
Synthetic-based lubricant, designed to meet the lubrication requirements of the high performance new generation diesel engines. The product is specifically studied to greatly reduce friction, providing high performance at the most extreme temperatures.

SELENIA TURBO DIESEL - API CD/SF
Motor oil for diesel cars with turbo-compressed or direct and indirect multi-valve injection engines. This synthetic-based product was formulated to prevent the oil from thickening due to carbon deposits resulting from combustion.

Glede na standard bi rad imel olje, ki podpira API CI. Po pregledu par trgovin, ki prodajajo razna olja. Imajo najvisji standard API CF - tega podpira WR Diesel. Selenia TD pa temelji na standardu iz leta 1955!?

Gledam tudi nekatera olja, ki podpirajo tako diesel kot bencin motorje. Glede na to, da naj bi diesel olja imela vec detergentov, ki naceloma skodijo bencinskim, teh verjetno ne bi bilo priporocljivo dajat v diesel motor, ker imajo ocitno teh detergentov dosti manj. Kako je s tem v praksi pa ne vem.

Izgleda, da bom kar tega WR Diesel dal notri. Razen, ce ima kje kdo info o kaksnem boljsem.

lp
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

ker v iskalniku nisem najdel kaj prida, in v temah ki sem jih prebrskal tudi ne.. zanima me kolko olja oz. če ga sploh kaj morate doliti med servisnim intervalom zanima me za 1.9jtd 8v??(selenie td) ter če je na šibki minimum, prib. koliko olja je še v motorju?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Koliko dolivati je odvisno od vsakega motorja posebej, je pa načeloma znano, da ti motorji niso žejni in bo ob povprečno ohranjenemu 1L na 10.000km več kot dovolj. Razlike med min in max ti pa ne znam povedati, ker še nikoli nisem mel na min. :mrgreen: Par deci je verjetno fore...
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

kukec napisal/-a:ker v iskalniku nisem najdel kaj prida, in v temah ki sem jih prebrskal tudi ne.. zanima me kolko olja oz. če ga sploh kaj morate doliti med servisnim intervalom zanima me za 1.9jtd 8v??(selenie td) ter če je na šibki minimum, prib. koliko olja je še v motorju?
Med min in max je 1L. Ce ga imas na minimumu, ga obvezno nekaj dolij.

V masino ga gre 4.4L. Torej 4.4 - 1 = 3.4L ... toliko ga imas trenutno.

Naceloma naj ne bi bilo potrebno nic dolivat med servisnimi intervali. Vsaj pri moji je tako. Je pa vsaka masina malo drugacna, zato je potrebno vsake toliko casa preverit nivo olja s sipko in to najbolje, ko avto nekaj casa stoji, da se cimvec olja stece.

lp
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

aha hvala.. pri kontaktu mi pokaže eno črtico manj, na šibki pa mankja cirka 2mm. 9kkm je po menjavi

hvala za obrazložitev
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

no še eno glupo vprašanje.. :D
eni menjujejo olje na 10k eni 15k eni 20k km (selenia TD). -malo se vprašal okoli in tut na fiat forumu prebral.
kaj menite vi o tem in kdaj menjujete?
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Olja nikoli ne mores menjat prezgodaj. Vendar to ni ravno ekonomicno :P in vprasanje je, za koliko bi res podaljsal zivljensko dobo motorju.

Osebno menjam na 15k, uporabljam pa Selenia WR 5-40W.

lp
Slika
Urke
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Jan 28, 2009 11:59 pm

Katero olje mi svetujete za AR 156 2,4 Jtdm (176ps )?

Do sedaj je bila notri olje Selenia, vendar nevem kateri tip oz. oznaka, zato sprašujem...Pa mogoče če kdo ve kje bi se ga dalo najceneje kupiti?

Hvala vam vnaprej ter LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Urke napisal/-a:Katero olje mi svetujete za AR 156 2,4 Jtdm (176ps )?

Do sedaj je bila notri olje Selenia, vendar nevem kateri tip oz. oznaka, zato sprašujem...Pa mogoče če kdo ve kje bi se ga dalo najceneje kupiti?

Hvala vam vnaprej ter LP
za dizele obstaja tak samo ena selenia. nimaš kaj zgrešit
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:
Urke napisal/-a:Katero olje mi svetujete za AR 156 2,4 Jtdm (176ps )?

Do sedaj je bila notri olje Selenia, vendar nevem kateri tip oz. oznaka, zato sprašujem...Pa mogoče če kdo ve kje bi se ga dalo najceneje kupiti?

Hvala vam vnaprej ter LP
za dizele obstaja tak samo ena selenia. nimaš kaj zgrešit
Selenia ma 2 olja za turbo dizle, selenia turbodizel ali selenia WR.

Nazadnje ko sem govoril z mehanikom je zelo pohvalil Castrolovo olje in mi ga tudi priporočal pri naslednji menjavi...
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Obstajata dve, za navadne JTD Selenia Turbodiesel, za JTD Multijet pa Selenia WR.
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:
Urke napisal/-a:Katero olje mi svetujete za AR 156 2,4 Jtdm (176ps )?

Do sedaj je bila notri olje Selenia, vendar nevem kateri tip oz. oznaka, zato sprašujem...Pa mogoče če kdo ve kje bi se ga dalo najceneje kupiti?

Hvala vam vnaprej ter LP
za dizele obstaja tak samo ena selenia. nimaš kaj zgrešit
Selenia ma 2 olja za turbo dizle, selenia turbodizel ali selenia WR.

Nazadnje ko sem govoril z mehanikom je zelo pohvalil Castrolovo olje in mi ga tudi priporočal pri naslednji menjavi...
Si me pa prehitel za nekaj sekund... :)
Odgovori
  • Informacija