Problem JTD???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Neki ziher ne stima, ampak NIMAM pojma kaj!? :x

Ze nekaj casa sumim, da nekaj ne stima... Od julija imam skoz povecano porabo nafte (cca 1L). Tudi po obcutku ne pospesuje kot je (zelo nezanesljiv obcutek, ker se clovek pac navadi).

V soboto se mi, pri uvozu na AC, prizge lucka za motor (injector simbol)... ustavim, nekajkrat vzgem in ugasnem... motor tece kot vedno, zato se odpeljem naprej. Po nekaj 100 metrih lucka sama ugasne. Od takrat se mi ni vec vklopila.

Se en simptom. Spet uvoz na AC, pred koncem ovinka za uvoz pohodim gas do konca, 4. prestava cca 2400 obratov in zanimiva(?) zakasnitev odziva... cca pol sekunde (morda se vec) se ni nic zgodilo, sele na to pospesevanje - to sem opazl prvic.

Ze od julija tudi opazam, da dejansko bolj dimi.

Glede porabe je tako, da imam naceloma zelo lahko nogo in zelo premisljeno vozim. Zato sem imel prej porabo okoli 5L. Potem je v zacetku julija poskocila na skoraj 6L in to brez kaksnega ocitnega razloga. Ves cas se zdaj giblje na malo pod in malo nad 6L. Naredil sem celo en test, da sem cel tank vozil max 100km/h, brez prehitevanj. Poraba na cel tank 6.03L/100km. Zadnji tank sem vozil bolj normalno, poraba 6.11L/100km

Moja statistika porabe:
http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=5509

Ce kdo iz vsega napisanega izloci kaj bi bil najverjetnejsi razlog, bi bil zelo vesel :wink:

Hvala!
Slika
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

LMM oz. MAF :?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

MAF je bil menjan pred cca letom in pol. Mozno seveda je.

Morda se ena malenkost: enkrat sem sel prehitevat (poleti), dam iz 5. v 4. prestavo in gas do konca in en velik NIC. Spustim gas, dam nazaj v 5. in normalno dam gas, pa gre. Malo cudno :?

lp
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ne vem no,res čudni simptomi,čeprav jaz tudi vozim premišljeno,je teško vozit pod 6 litrov,ne vem zakaj bi 145 pokurila liter manj kot 147,je že tako,če ti tako praviš :doubt:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

4.01 L/100km ...
145 1.9 JTD.....

za tvoje simptome je mozno da ti kje zrak vlece... pravtako se dogaja meni... in ko sem pogledal sem vidu da mam eno cev malo zrahljano... ... lucka se mi je prizigala obcasno... ko smo vse posraufal nic vec.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

colibry napisal/-a:4.01 L/100km ...
145 1.9 JTD.....

za tvoje simptome je mozno da ti kje zrak vlece... pravtako se dogaja meni... in ko sem pogledal sem vidu da mam eno cev malo zrahljano... ... lucka se mi je prizigala obcasno... ko smo vse posraufal nic vec.
Zanimiva poraba =D>

Lahko malo bolj opises katere cevke mislis?

Sicer pa se mi je vceraj spet prizgala tista lucka... gorela skoz in sele danes po 5min voznje spet ugasnila.

Hvala!
Slika
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Preveri cev iz intercoolerja v motor, ali kje pušča, razpoke..?
Če ne, je varianta da je EGR.. preberi na forumu, precej pogosta napaka.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

ERG, kakor meni izgleda, je zablokiran.

Za cevke bom probal pogledat (ima kdo kaksne slikce?). Sicer pa se odpeljem do mehankarja. Fino je samo vedet prej kaksne so varijante, da ni potem kaksen "mubo-jumbo" - to bi menjal, pa tole, pa morda se tole... :doubt:

lp
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce bos sel na pooblascenga bo stoposto mumbo jumbo

na tvojem mestu bi jo dal na tester
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Lorenzy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Če Feb 22, 2007 10:38 am

mogoče malo pozno, toda zdaj sem opazil temo.
zanima me če si rešil zadevo. ter kaj je bilo krivo.
Možen pa je potenciometer plina, sem imel podobne simptome, na testeru pa je pokazalo da je ta potenciometer zanič. Sem dobil rabljenega ter avto gre kot mora.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Ze nekaj casa nisem pogledal na forum, alfice pa se vedno nisem peljal na pregled. Itak se mi zdej bliza redni servis in bom to opravil mimo grede ;)

Sicer pa povprecna poraba za zadnja tanka 6.8 in 6.7.

Avto sicer pelje in tudi potegne, ob tem pa prav grozno kadi :?

lp
Slika
Uporabniški avatar
Eddis
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: To Jan 29, 2008 9:13 pm

Pocena cev 100%. Tudi meni je avto normalno potegnil, nic narobe, samo ko sem pohodil gas na polno je se bolj na polno kadilo, preveril in opazil poceno cev tisto od IC do motorja...cev zalimal da preverim ce je v tem napaka in glej ga zlomka nic vec narobe, ne kadi vec toliko na polno, mogoce cisto malo ampak cev bo treba zamenjat in napaka bo izginila, cev za mojo 147-ko kosta 78 evrov se mi zdi...

LP!
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Isto je bilo pri meni; nova cev za 78€ je rešila problem :D
Odštevamo čas do nove alfe...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-meni je tudi počila,enaki simptomi,višja poraba,ampak on pravi,da mu se avto nekaj časa ne odziva na plin,to pa ni isto :doubt:
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Zanimivo, da nisem potem nic napisal...

Tezave z lucko in za delno tudi povisano porabo je bil kriv termostat. Je pa zanimivo kako eni serviserji pravijo, da je kazalec za 70stC cisto OK #-o

Vse cevi povezane z zrakom so bile pregledane, tudi veckrat in ni opaziti, da bi kaj puscalo. MAF (LMM) sem imel na testu kak teden in ni bilo nic boljse.

Tezave, ki jih opazam so:

- povecano dimljenje,
- manjsa moc,
- nizja konca hitrost vsaj za 10km/h
- povecana poraba

Sicer bi lahko bil krivec tudi EGR, vendar se mi zdi, da je ze blokiran. Prilagam pa sliko, ce lahko kdo to potrdi. Namrec en mehanik je rekel, da je blokiran, drugi pa, da ni.

Slika

Slika

Izgleda sicer malo mastno, ker je pospricano z WD40. Hotel sem razdret in se prepricat. Vendar tisti vijaki se ne premaknejo, tudi s pol metra vzvoda - sam pa si tudi ne upam prevec.

lp
Slika
Odgovori
  • Informacija