Problem JTD???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce je lambda...kaj pol naredis tehnicnega?

LP
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Bi rekel, da ne. Sicer pa se zaradi slabe lambde tudi poveca poraba.

EDIT:
Ne vem ali imajo vsi JTD-ji lambda sondo!?

lp
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Noben JTD starejši od 2006 nima lambde. Imajo jo samo JTDm motorji (moj je JTD 16V multi-jet in je nima, vajina dva pa pravtako ne).

Creed Pretočnost cevi pomojem ni problem, če gledaš kakšen je fi cevi ki pride iz turbine ti je jasno da mora biti dvolj, sploh pa je tista cev kratka. Jaz imam vse 60, vendar za to še zdaleč ni potrebe, če bi delal še enkrat bi vse cevi vzel 55mm, tako bi imel tudi veliko manj problemov pri razpeljavi cevi. ;)

Kolektor dol vzet je mala znanost, saj je zadeva tako sestavljena da moraš za odstranitev sesalnega kolektorja odstraniti visokotlačno črpalko. Kar pa načeloma pomeni da moraš dol vzeti zobati jermen.

Sicer obstaja en trik, da pritrdiš jermenico visokotlačne črpalke z dvema vijakoma, in potem odviješ jermenico dol s pumpe in snameš pumpo (jermenica ostane na mestu privijačena z dvema vijakoma na en kos pleha pri glavi motorja. Potem pa lahko nadaljuješ z odstranitvijo kolektorja. Je pa precej dela, sam sem že razmišlajl o temu, samo nevem če bi se spravil v to.
Je pa definitivno to razlog za marsikateri problem, ko sem mojega odprl po cca 120kkm je bilo notri približno 5mm+ saj na vseh stenah kolektorja, kaj točno je v samih "runnerjih" ki gredo od kolektorja do ventilov pa pojma nimam, vendar kaj dosti bolje ne more biti.

Obstaja en preparat, ki naj bi služil za čiščenje mašine, in ga vbrizgavaš v delujočo mašino pri 2000 obratih v leru. Zadeva naj bi spucala mašino od znotraj. Zaenkrat sem slišal samo dobre stvari o temu in sem jo tudi kupil, nisem pa mel še časa da jo uporabim.

Imenuje pa se Ecotek PowerBoost.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

AHA. Sepravi odstranitev ne pride v postev. Ne da bi imel 2 levi roki, ampak mehanik pa nisem. Zdaj sem si igledal tale tvoj sprej...

http://www.youtube.com/watch?v=gPu29cgHU3g

Zanimiva zadeva ce res pomaga. Pomojem bom najprej malo pregledal kako je z ploscico s katero sem zamasil EGR, preveril LMM in pa MAP senzor. Pol bomo pa vidli kaj in kako.

Tenx za vse info. Mas pivo v dobrem ;)
LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ni problema... sej bom enkrat jest tole našprical v mašino pa poročam kakšen bo učinek...

Dobra opcija za čist motor pa je tudi water/methanol injection... Torej da v sesalni sistem takoj za intercoolerjem vbrizgavaš mešanico vode in metanola, poleg hladnejšega zraka v motor in večje moči dobiš še učinek čiščenja... drobne kapljice vode ki potujejo po sesalnem sistemu delujejo podobno kot visokotlačni čistilec.

Tisto da preverjeno dobre rezultate na dizlih. Je pa kar draga stvar saj pod 200€ praktično ni nobenega sistema.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Danes picil gas do konca... rezultat isti kot prej max hitrost 175km/h po stevcu (realnih 172km/h po GPSu). Tudi kadil je precej pri tej obremenitvi. Morda malo manj kot prej.

Ocitno je to to, ker se mi s tem ne da vec ukvarjat.

lp
Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Zdej sem izklopil MAF senzor (potegnil sem ven kontakte) in zanimivo, da se injection lucka na armaturni plosci ne vklopi!? Kot berem po forumu, bi se morala. Bom naredil test se brez MAF-a.

Prej sicer nisem opazil, vendar na mestu med 1800 in 2000 obrati, dobi cel avto neke vibracije. Ima to kako vezo z blokado EGR-ja? Kadi pa avto enako kot pred blokado.

lp
Slika
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

In kje si dal injektorje čistit pa kolk to stane?

Sem pa tud jaz že razmišljal o čiščenju sesalnega kolektorja ker sem MAP senzor vzel ven pa je bil obupno zapacan z sajami in oljem. Sm ga čistil ampak se mi zdi da kašne hude razlike ni blo. :?
jtd-M 20V
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

kixs meni se je lučka ko sem MAF odklopil pojavila šele čez nekaj časa.

Mislil da po ene treh vžigih motorja.

Zaradi blokiranega EGRja ne bo vibracij, prej se bodo pojavile zaradi kakšne druge "nesimetrije" recimo če si pucal injektorje so ti lahko malce drugače pretočni...
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Injektorji so bili cisceni po Wynn's postopku - je ze link v temi za "Ultrazvocno ciscenje injektorjev" na koncu. Jih dela kar nekaj mehanikov, sam sem sel v Iv.Gorico AMC Kocjancic. Cena je bila 50€. V glavnem js ne obcutim nobene razlike pred in po postopku.

MAP in MAF nista ista rec. Sicer pa sem tudi sam pred kakim mesecem odmontiral MAP in je bil tudi precej zapacan. Ob vklopu novega tudi ni bilo nobene razlike, zato sem dal nazaj starega.

Glede MAF in odklopa. Kaksna bi morala biti razlika med vklopljenim delujocim in odklopljenim? Zaenkrat mi lucka se ne sveti - motor je bil vzgan ene 3-4x in prevozenih cca 100km. Ker js res ne opazim nobene spremembe. Ko sem vceri vozil, je bila noc in nisem videl ali se vedno tako kadi. Sem ga tudi malo pritisnil in je bila koncna hitrost malo visja kot prej - 180km/h po stevcu. Morda je razlika zgolj zaradi temperature zraka, ki je bila nizja za morda 10stC.

lp
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Wynn postopek mene ne prepriča...

Z odklopljenim MAFom če je le ta zanič bi moral avto bolje it, če pa je OK potem gre mogoče malenkost manj... ampak res malenkost. Pa EGR ne deluje kadar imaš MAF odklopljen.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

EGR je itak blokiran. Razlike v voznji pred in po blokadi ni. Kadi enako, koncna je bila enaka. Edino porabe se nisem izmeril.

Pa mislis, da dokler ne sveti lucka za napako, da ECU sploh opazi, da ni MAF-a in izklopi tudi EGR?

Potem, ko se enkrat vklopi lucka za napako, se kaj spremeni v delovanju motorja? Ali bi lahko tako skoz vozil?

lp
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko je tudi tako da se samo vklopi napaka, pa se lučka ne prižge...

Tudi take napake obstajajo, pa motor takrat laufa v nekoliko priprtem režimu... razlika ni velika...
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Danes je ze tretji dan. Lucka se vedno ne gori.

Glede na delovanje motorja je vse OK. Ce na mestu pohodim gas do konca, se vidi dim, vendar ne tako crn kot je bil pred odklopom MAF-a. Poln gas po avtocesti pa niti ne opazim kajenja, ceprav prav gotovo je. Prej ga ni bilo tezko opazit.

Zdaj bom zacasno odstranil ploscico za blokado EGR-ja. Me zanima kaj bo. Kot ze receno, ni bilo po blokadi prav nobene razlike, kadil je cisto enako kot prej in koncna je bila tudi ista.

lp
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

TribesMan napisal/-a: Obstaja en preparat, ki naj bi služil za čiščenje mašine, in ga vbrizgavaš v delujočo mašino pri 2000 obratih v leru. Zadeva naj bi spucala mašino od znotraj. Zaenkrat sem slišal samo dobre stvari o temu in sem jo tudi kupil, nisem pa mel še časa da jo uporabim.

Imenuje pa se Ecotek PowerBoost.
A tole si kupil na uradni strani ali kje drugje? Malo sem gledal in pride na uradni strani poštnina skoraj kot 2 ta spreja :?
Odgovori
  • Informacija