Barvanje avta doma

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Zanima me ali ima kdo izkusnje z barvanjem avta doma? kak je koncni izdelek,ali se sploh splaca ter zakaj se sama barva prvo sveti ko pa jo pospricas z lakom pa postane bolj ali manj matt(probal na kluki za vrata)?
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

sploh plasticne dele mislim da ni vredno da barvas sam... ce pa ze pa je treba pocasi, z kvalitetnim sprejem in tocno korak po koraku (navodilo ze veckrat na forumu)
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

narobe zmesana barva in narobe redcen LAK. + pomoje susenje na soncu. povzroca prehitro susenje in mat efekt.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

sam sem že kar nekaj stvari pobarval doma, prav tako sem sušil na soncu in je vse lepo svetleče.
kakšno barvo imaš? lak?
ker če laku dodaš preveč razredčila ali trdilca postane mat.

lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pa če je preveč vlage v zraku.

Ravnokar prebarval cel gliser doma v graži in je kar OK izpadlo, le navodil za določeno barvo se moraš držat.
Barval sem pa sam zato, ker je "mojster" za take stvari tako kriminalno pobarval zadnjo steno na prejšnjem gliserju, da sem moral vse zbrusit in sam pobarvat. :x
Cel avto bi pa raje dal barvat nekomu, ki ima komoro in pač plačal mace več. Seveda se je pa prej treba pozanimat kako tip naredi.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

do barvanja ga komot pristimas doma, pobarvat pa ga das licarju, to pa ne sme biti drago-barvanje avtomobila je drago, ce das licarju, in mora sma pripravit avto do tega, da ga pobarva(tukej se pa zacne postpek)-ce je podlaga dobra, bo avto tudi pobarvan dobro
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Kot je rekel Crazy Alfista, pripravi doma, ce znas temeljito, potem pa najdi enega licarja, ki ma pec doma, pa ti zna to za precej malo denarja nardit. Najbolj zamudna je priprava.
lp, P
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

ja sej to zdej najbolj razmislam..vse bom lepo zbruso..pokital, pocisto, nabavo barvo in lak pol pa rabim sam se nekoga najdet da mi za ne prevlki denar sam posprica ga..ker kolk citam okol barvanje avta glih ni hec ce hoces met dobr narjen..pozna kdo mogoc kakega vredi licarja iz okolice brezic?
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

To je tud pomoje najboljša in najcenejša rešitev,ki vključuje kvalitetno in poceni izdelek :wink:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

no sam sem tudi pripravil kakšen odbijač, pragove, ogledala... za barvanje in ko sem jih peljal ličarju barvat, mi jih tudi ličar ni dal v peč, ampak je pobarval v za to namenjeni garaži. po mnenju dveh ličarjev se ne splača majhnih delov dat v peč, ker stane zagon peči več kot barva. meni je zmeraj računal za peč 20€, kar ima za stroške čiščenja in menjave filtrov.

lp
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Sej ko daš ličarju da ti preštriha,se tko zmenš da ne da v peč samo tvoj odbijač oz. karkoli drugega,ampak z drugimi stvarmi in ne prižge peč samo zate :roll:

Če pa samo zarad enga odbijača peč prižiga je pa vrjetn dražje :wink:
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

dejan031 napisal/-a:no sam sem tudi pripravil kakšen odbijač, pragove, ogledala... za barvanje in ko sem jih peljal ličarju barvat, mi jih tudi ličar ni dal v peč, ampak je pobarval v za to namenjeni garaži. po mnenju dveh ličarjev se ne splača majhnih delov dat v peč, ker stane zagon peči več kot barva. meni je zmeraj računal za peč 20€, kar ima za stroške čiščenja in menjave filtrov.

lp
ja pol pa ne vem h kakimi ličarji ti hodiš. Več ali manj vsak dobr ličar štriha v peči. Sploh pa sedaj ko so metalic barve na bazi vode je obvezna peč.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

hodim pač k ličarjem, ki so vsi ali manj verjetno isti, sem se pa pri enem zadržal več časa in sem tudi nekaj pomagal in dobil dobre nasvete in navodila.
je pa tako če se samo pripelješ do ličarja in tam pustiš stvari za pobarvat in jih prideš iskat, niti ne veš kje je barval... seveda ti pa lahko reče karkoli in ti tudi računa peč, čeprav je lahko ni uporabil...

ne mislim z vsem nič slabega, samo povem kaj sem pač doživel itd.
s tem da če nima več stvari za v peč in mi je pač pobarval v za to pripravljeni garaži da ne bi plačeval še za peč oz. da ne bi čakal še kakšen teden da bi se nabralo stvari za v peč.

zakaj pa bi bila za barve na vodni osnovi obvezna peč?, res rabi več časa za sušenje, to pa ne pomeni da ne bi moral pobarvat v za to namenjenem in pripravljenem prostori kjer se dalj časa suši.
prizna pa da se z barvo na vodni osnovi nisem ukvarjal in pač ne poznam kako vpliva temperatura na samo kakovost in zanesljivost barve.

pač samo moje mnenje :-s

lp
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

jst sem barval vrata z barvo na vodni osnovi s sprejem. Pol pa lak cez. Sem lepo vse pripravil, pocasi, v navadni garazi z precej druge robe. Pa moras zdej zelo dobro pogledat, da vidis, da je blo s sprejem barvano. Z barvo na vodni osnovi moras bit samo pocasen, pa da je toplo. Pol pa se fen v roke, pa posusit, pa se eno plast. Pa en dober lak, ne tisti za 5 eur, tudi v spreju, lak rad potece, tako da previdno. Ce pa ga das premalo, potem pa je megla. Sem hotel tole zacasno naredit, pa je treba tako dobro pogleddt, da se vidijo napake, da bo verjetno se kar neki casa tak ostalo, da se nabere se kaka praska prej :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

ok..vidim da se kr spoznate na barvanje pa te stvari..tko da bi proso ce bi mi nekdo mal razlozo o kaki peci je to govora in tko naprej ne..ker jz se spoznam na sravfanje pa rihtanje masine pa tko.o barvanju pa vbistvu nimam pojma ne..zato sem se pa tut odloco da rajs nebom barval doma, ker bi bil na rezultatom skor sigurn razocaran..sam ker sem se pa ze odloco vlozit v avto kolk got denarja bo potreben da ga cist obnovim..pa brezveze da pol sparam na barvanju ki je najpomembnejse ker daje avtu izgled.. hocem pa da bo avto na koncu vbistvu zgledal kot da je prakticno nov.. vem da se noro slisi it rihtat in vlagat denar v alfo 164, 93 letnik ampak ta avto je neki posebnga(vsaj za mene)..

aja to se..ko sem pac probal pobarvat to kluko da vidim kak to kej gre..vglavnem lepo zbruso jo,,pocisto vse..prebarval z sprejom in vse se je svetl supr in zgledal prekrasn..mislim isto ko original cist..pol ko sem pa z lakom presprical se cez je pa blat cist matt in se vec ni svetla niti nc..plus da je lak bil tko kot da,da se ni strdil sploh:S ze sam ce z nohtom hoces stran popraskat ga se kr komot odlusci do prebrusenega..skup z barvo..tko kr mehki je..se kom sanja zakaj?! ker men se niti mal ne ka je krivo..
Odgovori
  • Informacija