kurilno olje v JTD

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

A4 od mojega kolega tudi nima nobenih "problemov" po več kot 80kkm na cvičku... ko pa vžge avto pa kadi črno že ob najmanjšem pritisku na gas...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

smradi eni 8-[
Slika
airmike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Apr 16, 2010 8:40 pm

No jaz pa sem vse reže prelepil z lepilnim trakom ker se tak zmanjša upor in sem zračunal da zarad tega na leto prišparam 43.67€ na gorivu. In vedno vozim ful varčno ker avta itak ne rabim ampak ga mam samo zato da mi manj pije kot kolegu. Pa vedno ko se kam pripeljem prvemu ki ga srečam povem da mi je ful malo pil avto med vožnjo. No včasih je malo kolona za mano ampak važno je da jaz uživam ko si dam šerifke gor pa Lady gaga CD na avtoradijo (samo ne preveč na glas ker pol preveč obremeni altenator in posledično motor).

:roll: #-o


Fact: Kurilc v avtu je nelegalen in škodljiv za motorne dele ker nima aditivov ki podmazujejo bosh pumpo itd.... Zgodbice da pa od kolega ženi materi sestri stricu od očeta dela gnojfcwagen že 3 leta "brez problemov" na kurilca pa lahko svoji materi prodajate. Brez problemov dela zato ker so jih prepričali na servisu da so bosh pumpe potrošni materjal glih tak ko so alfiste prepričali da so roke na podvozju pa LMM-i potrošni materjal.....
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Slika umrl od smeha ! Slika
Uroš
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Torres napisal/-a:Razlika je takšna,da na 30.000 litrov diesla vlijejo 1,5 liter barvila.In potem dobimo kurilca.
Pejt buče kotalit kam drugam.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
Brera12
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: So Jan 17, 2009 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sl. Bistrica
Kontakt:

LaserJaMM napisal/-a:IP-ji se beležijo, na forumu je pa tud par kriminalistvo tko da... srečno.

Tipična Slovenska "faušija"... =D>

lp
CUORE SPORTIVO...
Torres
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jun 30, 2010 6:50 pm

Chuck napisal/-a:
Torres napisal/-a:Razlika je takšna,da na 30.000 litrov diesla vlijejo 1,5 liter barvila.In potem dobimo kurilca.
Pejt buče kotalit kam drugam.

Glej vsak zase ve kaj počne.Če me dobijo JAZ plačam kazen.Če se kaj pokvari JAZ popravim.Zaenkrat teh težav nisem imel.Samo napisal sem,da če lahko prišparam 3000 k evrov jih tudi bom in jih sem.

Glede buč pa tole:v skladišču goriva nekje pred Mariborom to počnejo tako.Ločijo z barvilom in to je to.No mogoče pa se delajo frajerje pa tu pa tam malo diesla obarvajo,pa prodajo za kurilec. =D>
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Torres napisal/-a:tu pa tam malo diesla obarvajo,pa prodajo za kurilec. =D>
potem takem bi bil kurilec dražji od diesla
Slika
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Že tema je trapasta,večina postov pa tudi,razen nekaj izjem :wink:
"I cant" is not an option !
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Torres napisal/-a:
Chuck napisal/-a:
Torres napisal/-a:Razlika je takšna,da na 30.000 litrov diesla vlijejo 1,5 liter barvila.In potem dobimo kurilca.
Pejt buče kotalit kam drugam.

Glej vsak zase ve kaj počne.Če me dobijo JAZ plačam kazen.Če se kaj pokvari JAZ popravim.Zaenkrat teh težav nisem imel.Samo napisal sem,da če lahko prišparam 3000 k evrov jih tudi bom in jih sem.

Glede buč pa tole:v skladišču goriva nekje pred Mariborom to počnejo tako.Ločijo z barvilom in to je to.No mogoče pa se delajo frajerje pa tu pa tam malo diesla obarvajo,pa prodajo za kurilec. =D>
To kar počnejo v Petrolovem skladišču v Račah(pred Mariborom) pa ni ločevanje dizelskega goriva(D2) in kurilca z barvo ampak D2 priteče iz različnega rezervoarja v skladišču kot kurilc. Zato pri polnjenju cisterne adetivirajo barvilo namesto adetivov za dizelsko gorivo. Tako da verjemi da ni isto. Dizel ki gre za kurilca je že v osnovi slabše kvalitete(prebrskaj temo je nekdo točno napisal kakšna kvaliteta mora biti za D2 in za kurilca) in je v ločenih rezervoarjih v skladišču kot D2.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A ga mogoce locujejo ravno zaradi barvila. Ker v Slovenijo pride ista zupa od nafte za petrol in omv, samo vsak trosi svoje aditive notri pred prodajo. Mocno dvomim da pride en tanker kurilca in en tanker dizla (karikirano)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tkole bom reku... če je zaradi višjih dovoljenih vsebnosti žvepla "osnova" za kurilca minimalno cenejša, potem sem 100% da nabavljajo ločeno osnovo za dizla in kurilca. Potem pa aditivi po potrebi... Ker denar je sveta vladar...

V primeru da je cena enaka, potem pa je možno da je vse iz enega "tankerja".
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

A tle na forumu res ni nobenga da bi to vedel iz prve roke?
20 let nazaj vem da so še celo šoferji sami dodajali barvo v nafto kar v kamjon ko so natočili. Sem takrat enga poznal ki je razvažal kurilca pa je pokazal kako to gre.Vendar je blo potem tega hitro konec ker se je to na veliko zlorabljalo. Kako je pa dons s tem pa ne vem.
jtd-M 20V
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Kurilno olje pride v Slovenijo na dva načina. Ali Petrol kupi že pripravljeno kurilno olje. Ali pa ga pobarva Petrol sam. Za to če pa pride kurilno olje v Koper pa nisem siguren.

V primeru ko Petrol sam pripravlja kurilno olje se za osnovo uporablja D2 slabše kvalitete. Večinoma gre za stare zaloge(10let+), ki jih je skladiščil ZRSBR in niso več primerne za prodajo kot D2.

Mogoče sem se tudi v prejšnjem postu malo nerodno izrazil. Pripravljeno kurilno olje je v različnem rezervoarju v skladišču. Ampak je tudi D2 ki je namenjen za barvanje v drugem rezervoarju kot D2 za pogon prevoznih sredstev.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Odgovori
  • Informacija