Vžiganje avta čez zimo

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ctek priporočam tudi jaz.
V spiderju je 6 let star akumulator in vžge kot bomba. Je pa stalno priklopljen na Ctek.
Sicer pa je priporočljivo 1x mesečno avto vžgati in za kakšno urco malce odpeljati ... sicer pa če avto stoji pa še:
Avto na klocne, da se ne usedejo gume in obese in 1x mesečno vžgati motor in pustiti da se dobro segreje voda in olje ... če je na klocnih pa v prvo prestavo in naj se na mestu malo vrti.

Sicer pa ... 1x na mesec je pa ja lepo vreme za en krog.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ima še kdo kakšno idejo glede klocnov ali preprosto pač dam na les?
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj to za Porša?
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Teo napisal/-a:Ima še kdo kakšno idejo glede klocnov ali preprosto pač dam na les?
V Obiju mislim, da jih imajo za 15€/kom oz. so jih imeli pred cca. 4-5 tedni, ko sem jih jaz kupil.

EDIT:

Takšne
Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Al pa nrdi železne. Vzemi 3cole ror 15 cm, ga poljubno navrtaš fi14, daš v njega 2,5 cole rog ga isto navrtaš, navrtaš zaradi tega da lahko reguliraš višino.Na 3cole narediš podstavek 15X15cm 5mm plato. Na 2,5cole narediš pa krono da so bo lepo prilegala na avto. pa še šplinto narediš kaz iz svetlovlečene od 12. Pa so klocne za male pare. Držijo pa tud, ker jst še vedno diham :lol: .
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Ozi napisal/-a: Slika
takšne majo v šparu za 20€ obe, lih včeraj gledal v LJ!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Špar torej.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Jaz prižgem ca 1x na 2 meseca tolko da pride do 90stopinj. Exide gel akumulatorji so super. Imam pa klimo v garaži tako da imam temperaturo in vlažnost celo zimo več ali manj enako. Avto pa stoji že 4 leta, samo poleti ga registriram za 5 dni (ali po potrebi več), ga zgonim in dam nazaj.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

rogi napisal/-a:Jaz prižgem ca 1x na 2 meseca tolko da pride do 90stopinj. Exide gel akumulatorji so super. Imam pa klimo v garaži tako da imam temperaturo in vlažnost celo zimo več ali manj enako. Avto pa stoji že 4 leta, samo poleti ga registriram za 5 dni (ali po potrebi več), ga zgonim in dam nazaj.
Običajne prostorske klima naprave ne regulirajo vlage !!!
Ali si že pri kateri videl dodatno napeljavo za vodo, ki bi bila potrebna po hlajenju poleti in dodajanju pri suhem zraku pozimi?
Če mene vprašaš imaš samo konstantno temperaturo ... pa še to... mal si izračunaj obratovalne stroške take klime (če imaš prižgano celo leto) pa boš najbrž hitro prišel na to, da bi si pokril velik del registracije.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Čemu avto če ga rabiš 5 dni na leto?? al je neki posebnega?
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Alfa sport napisal/-a:
rogi napisal/-a:Jaz prižgem ca 1x na 2 meseca tolko da pride do 90stopinj. Exide gel akumulatorji so super. Imam pa klimo v garaži tako da imam temperaturo in vlažnost celo zimo več ali manj enako. Avto pa stoji že 4 leta, samo poleti ga registriram za 5 dni (ali po potrebi več), ga zgonim in dam nazaj.
Običajne prostorske klima naprave ne regulirajo vlage !!!
Ali si že pri kateri videl dodatno napeljavo za vodo, ki bi bila potrebna po hlajenju poleti in dodajanju pri suhem zraku pozimi?
Če mene vprašaš imaš samo konstantno temperaturo ... pa še to... mal si izračunaj obratovalne stroške take klime (če imaš prižgano celo leto) pa boš najbrž hitro prišel na to, da bi si pokril velik del registracije.

Sta tudi 2 razvlaževalca zraven ki sta priključena na higrometer/higrostat. Vključi se ko je prevelka vlaga. To imam tako urejeno zaradi nivoja podtalnice ne zaradi avtov...... Sem vrgu že kar nekaj keša za razne izolacije in razne premaze proti plesni a je tale rešitev najboljša. Tko da ni treba preveč pametovat kaj se splača in kaj ne, vlaga je hudič. Ko enkrat rešiš problem ti stroški niso tako pomembni. O:)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Madona cela znanost je nastala iz te teme lol :lol:
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Eno čisteno majčkeno se pa profesionalno spoznam na tole (HVAC sistemi) in mi je bilo zelo čudno, ko si napisal konstantno vlago ... pa sem pač moral komentirati.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Jaz pa pravim, da prevec komplicirate, pa saj ni iz cukra!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Mah kompliciramo ali ne. Stvari pač stanejo in dokler ena klinčeva guma pride malo premoženje si pač človek misli, da tudi če niso iz cukra bo še vedno čez zimo avto raje na klocnih.

Ostala preganjavica pa pride pač pride z lastništvo različnih alf skozi čas. ;) :mrgreen:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Odgovori
  • Informacija