Fiat ECU Scanner

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

mafko napisal/-a:Mam eno vprašanje, tam ko lahko v fiat ecuscannerju pogledaš kilometre a vam jih izpiše al ne? Ker men jih ne oz mi napiše 0km :S :doubt:
En je prevrtel kilometre, pa ni dobro opravil svojega dela in je pustil "sled"......welcome to the club :roll:
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Heh.. meni piše v programu nekaj čez 99k, avto jih ima pa 164k... wtf? A ne bi blo ravno obratno če bi kdo kaj prevrteval? :lol:
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

:D Eh sej vem da sm že dolgo in the club :)

Enkrat mi je mehanik že to reku k je priklopu na tester, da bi mu moglo pokazat pri kolkih kilometrih se mi je pojavla ena napaka... pa mu je pisal 0 km. In je reku da ima avto najbrš prevrtene km. =D>


:mrgreen:
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Binji napisal/-a:Heh.. meni piše v programu nekaj čez 99k, avto jih ima pa 164k... wtf? A ne bi blo ravno obratno če bi kdo kaj prevrteval? :lol:
=) Heh mogoče se je pa cifra v računalniku že obrnila oz je prišla do max km in ti spet šteje od začetka :) Med tem ko na števcu je pa tko kukr je :)) :mrgreen: :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je razlike samo nekaj kilometrov potem ni panike, ker je treba podatke iz ECUja pravilno skalirati z deljenjem, in tu lahko pride do napak pri Fiat ECU scannerju, ker se ti faktorji določajo z "trial and error"...

Binji, koliko km je imel avto ko si ga kupil?
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

ker sem ravno omenil to o 0km , me zanima kako bi zdaj lahko naštimal da mi piše tam take kilometre kot jih imam?
Uporabniški avatar
sedici
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 10:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj

hmm, meni pa ta ecuscanner nekaj ne dela. Skonekta se ampak ko grem na parametre ne morem obkljukat želenega, any idea? Probal pa v1.5 in v1.6 na dveh različnih računalnikih. Alfadiag in UnidiagKWP pa delata BP.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

sedici napisal/-a:hmm, meni pa ta ecuscanner nekaj ne dela. Skonekta se ampak ko grem na parametre ne morem obkljukat želenega, any idea? Probal pa v1.5 in v1.6 na dveh različnih računalnikih. Alfadiag in UnidiagKWP pa delata BP.
Poglej spodaj levo če ti kakšno napako javlja. Pri meni je to delalo zaradi nastavljene previsoke latence vrat.

TribesMan: 144k
Uporabniški avatar
sedici
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 10:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj

Latency mam nastavljeno 1. Spodaj levo piše connected to ecu in vrti /
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Če te razumem, ...ti nemoreš narediti kljukce pred parametrom ki ga želiš gledati?

edit.: narobe sem prebral tvoj post :) ... zaspanost pa to :D
Zadnjič spremenil mafko, dne Če Feb 18, 2010 11:33 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
sedici
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe Feb 01, 2008 10:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj

tako je
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sedici... označi parameter in pritisni tipko space...

Binji, jaz bi rekel da ima tvoj avto glih nekje 99kkm premalo na števcu...
Sicer samo ugibam, ampak ko se ljudje igračkajo s temi stvarmi se ponavadi pripeti da številka v ECUju pade na 0, potem pa ali ostane na 0, ali pa šteje od 0 naprej.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ponavadi ko se igrajo s prevrtavanjem števcev in z ne dovolj znanja padejo kilometri na 0 in tam tudi ostanejo.....baje se jih tudi vpisati ne da več.....
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

@Tribesman in ostali: maš mogoče kak kabel, ki se zna sconnectati na airbag računalnik?

Mam kombiniran kabel KKL in ELM327 pa ne vem ali lahko preprosto povežem pine skupaj ali ne kot pri navadnem VAGCOMu. Zato bi raje če že kdo ima delujoč kabel dal za kako pivo.

Drugo vprašanje - ali lučka za airbag ugasne ko odstraniš vir napake (npr. slab stik na enem izmed konektorju) ali ga je vseeno potrebno resetirati?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

treba ga je resetirat. enako je pri moji 145 JTD ki ima airbage se v sedezih in se vsaketoliko casa zarad slabega stika prizga airbag lucka. ko resetiras oz pobrises napako zgine. cez nekaj casa ko je stik spet malo slab se spet prizge. si bom mogu cas uzet pa prispajkat kable skp da bo enkrat za vselej konc s tem.
Odgovori
  • Informacija