Težave ali normalno stanje zavor

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Denis 159 napisal/-a:pri meni je pa tako, da zjutraj, ko dam avto iz garaže mi bremze malo držijo skupaj..ko speljem mi zadaj malo zapoka potem popustijo in speljem..ampak to držijo skupaj čisto malo..komaj se začuti..to se je pojavljalo bol pozimi..je to mogoče tudi zaradi zelo obrabljenih zadnjih ploščic?
podobna stvar se je očetu dogajala na grande punto, popolnoma novemu, po vsakem dežju so se mu ploščice zalepile. v končni fazi so na fiatu priznali, da je bila nekakšna napaka na materialu ploščic in nam jih menjali pod garancijo, sedaj se ne sprijemljejo več. je bilo pa to le ob deževnih dneh in ko se je stvar posušila. ko ti spustiš ročno morajo ploščice popustit, razen če ima tisti tvoj hill holder kaj zraven.

drugače pa ali še kdo opaža da nove ploščice zelo rade "škripajo", nekaj časa sem mislil, da so mi šle, ker pač v zadnje nismo še diskov menjal, vendar ob menjavi gum pogledaš, pa ploščice praktično še nove, nič mi ni blo jasno. isto se nam dogaja pri drugem avtu, ploščice še več kot dobre, pa škripajo kot hudič.
Odgovori
  • Informacija