Olje Selenia WR & DPF ??

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

Zanima me, ali je omenjeno olje namenjeno za vozila z DPF ??
Namreč olje obstaja že dlje časa kot 159 z DPF in dvomim da so občutno spremenili mešanico sestavin...
Drugi proizvajalci so dali na trg olja, na katerih lepo povdarjajo da so namenjena vozilom z DPF !!
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Za DPF je namenjen Selenia WR P.E. (pure energy)

Slika
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

zakaj je pa pol priporocen wr 5 40? verjetno bi v tovarni mogli preizkusit katero olje bolj ustreza ali pac?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če pogledaš na stran selenie boš videl da je na vseh novejših JTDjih priporočeno olje Selenia WR P.E. 5W30. Je pa res da je olje dokaj novo (ubistvu so bile specifikacije objavljene šele 11/2009)... Tako da je to razlog zakaj je v knjižici napisan WR 5W40, saj prej drugega olja ni bilo.

Je pa to novo olje precej redkejše, verjetno tudi za doseganje nižje porabe goriva. Čeprav če sem čisto pošten bi veliko raje kot Selenia WR P.E. vzel Motul x-lite 0W30, mobil 1 0W30, ali Shell helix ultra VX 5W30.

http://flcf.onion.it/commonfile/ita/pdf ... ec_ITA.pdf
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

TribesMan napisal/-a:Če pogledaš na stran selenie boš videl da je na vseh novejših JTDjih priporočeno olje Selenia WR P.E. 5W30. Je pa res da je olje dokaj novo (ubistvu so bile specifikacije objavljene šele 11/2009)... Tako da je to razlog zakaj je v knjižici napisan WR 5W40, saj prej drugega olja ni bilo.

Je pa to novo olje precej redkejše, verjetno tudi za doseganje nižje porabe goriva. Čeprav če sem čisto pošten bi veliko raje kot Selenia WR P.E. vzel Motul x-lite 0W30, mobil 1 0W30, ali Shell helix ultra VX 5W30.

http://flcf.onion.it/commonfile/ita/pdf ... ec_ITA.pdf
Če po pravici povem sem zmeden kot strela. Prebral sem skoraj vse strani v vaši enciklopediji o oljih in se mi že malo meša od vseh podatkov. Kljub vsemu prebiranju o oljih še vedno ne vem katero olje je najbolj primerno za mojo alfo 159 2.4 jtd. Eni predlagajo Motul, drugi Mobil, tretji zopet kakšno eksotiko, ki se jo sploh ne dobi na naših policah, s strani firme pa Selenio.
Če se ustavim samo pri Seleni-i. Na strani od Selenie je za mojo Alfo priporočljiva uporaba WR P.E. Če pogledam v navodila iz leta 2010 za alfo 159 je še vedno priporočljiva Selenia WR 5W-40 in je P.E. priporočljiva samo za 1.9 JTDm in 2.0 JTDm. Na forumu zopet eni priporočajo Selenijo WR 5W-40 drugi 5W-30 P.E. ker je novejši. Prav tako mi ni jasno zakaj je po navodilih za 2.4 JTDm 4x4 priporočljiva Selenia Star in po navodilu gre v ta model celo liter olja manj (5,4l) kot v navadno 2.4 JTDm (6,4l). Saj drugače mi je vseeno, ker nimam tega modela, vendar se mi zdi čudno, da bi v dva ista motorja šlo različna količina olja in drugi tip olja.

LINK do navodila: http://aftersales.fiat.com/ELUM/main.as ... sExaminer=

Kot drugo. Moj mehanik mi priporoča uporabo Castrola, čemur jaz nasprotujem, saj sem pri 155 V6 imel z njim slabe izkušnje (mi ga je žrlo, Selenije Racing pa ne). Čeprav če gledam podatke za olje Castrol Edge Sport 0W-40 so, glede vseh razlag v enciklopediji, boljši kot pri Seleni-i WR P.E. čeprav ima Castrol in Motul tudi standard C3 Selenia P.E. pa C2, kar pomeni da ima Selenia manj "svinjarije", ki bi svinjala DPF.
Zdaj pa od vas želim samo en konkreten odgovor:
Kakšno olje je dejansko najbolj ugodno za delovanje moje mašince, katerega lahko menjam na predpisane intervale, da lahko avto v miru pritisnem tudi do rdečega polja, če je treba in da ne bom rabil s seboj prevažat še dodatnega litra ali dva za dolivanje. Ker se ne morem zanesti niti na navodila, niti na predlog Selenie, niti na mehanika (by the way on mi je celo odsvetoval Motula :?: ).
Ko sem imel še renault-a sem v njega nalival ELF za dizle z FAP filtri (isto kot DPF) in mi ga ni požrlo niti 1 dcl. Tako da najbolj da kar ELF-a vlivam v Alfo.

Za odgovor se v naprej zahvaljujem.
Zadnjič spremenil m1ch0, dne Ne Mar 13, 2011 9:51 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz ti svetujem da kupiš Motul X-clean 5W40 C3. Za tako ceno težko dobiš več, pa 100% ustreza standardom ki jih potrebuje tvoj avto. Je DPF kompatibilen, je 5W40. Specifikacije pa tudi niso slabe :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Čisto enostavno - v avte z DPF-jem sodi olje ki ustreza C standardu.
V 1.9 JTDm z DPF torej lahko točiš 5W-30 C2/C3, v 2.4 JTDM z DPF pa točiš 5W-40 C3.

V knjigi za 2.4 JTDM piše sicer Selenia WR 5W-40, ki pa ne ustreza C standardu - zakaj so priporočili to olje vejo samo oni!


Tudi moj predlog gre k Motulu 8100 X-Clean 5W-40 C3 - tu ga dobiš najcenej se mi zdi - http://www.motornaolja.com/motul/8100-x ... 3-5w-40-5l


Sem en čas nazaj obljubil da bom spisal vodnik za ta olja pri 159-ki, pa sem malce pozabil, obljubim da ga v kratkem spišem da bo konec zmede ;). Sem pa drugače v temi Enciklopedija o oljih že razložil kako je na stvari...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

Tudi sam sem že malo "pacal" tega Motula x-clean in ker vidim, da ga večina priporoča, se bom najverjetneje za njega odločil.

Najlepša hvala za odgovore.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

lizard napisal/-a:Čisto enostavno - v avte z DPF-jem sodi olje ki ustreza C standardu.
V 1.9 JTDm z DPF torej lahko točiš 5W-30 C2/C3, v 2.4 JTDM z DPF pa točiš 5W-40 C3.

V knjigi za 2.4 JTDM piše sicer Selenia WR 5W-40, ki pa ne ustreza C standardu - zakaj so priporočili to olje vejo samo oni!


Tudi moj predlog gre k Motulu 8100 X-Clean 5W-40 C3 - tu ga dobiš najcenej se mi zdi - http://www.motornaolja.com/motul/8100-x ... 3-5w-40-5l


Sem en čas nazaj obljubil da bom spisal vodnik za ta olja pri 159-ki, pa sem malce pozabil, obljubim da ga v kratkem spišem da bo konec zmede ;). Sem pa drugače v temi Enciklopedija o oljih že razložil kako je na stvari...
A je ta olje tudi najbol priporočan za 147 1.9 JTDm 88kW? Jaz pravtako imam DPF.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Da, če pa nisi "tiščač" in imaš raje malo nižjo porabo pa vzami x-clean C2 ki je v gradaciji 5W30...

Samo ne pričakovat pol litra razlike pri porabi :D
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

TribesMan napisal/-a:Da, če pa nisi "tiščač" in imaš raje malo nižjo porabo pa vzami x-clean C2 ki je v gradaciji 5W30...

Samo ne pričakovat pol litra razlike pri porabi :D
A ni ta olje Eco clean. Samo vprašam, ker nisem zasledil x-clean z 5W-30.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Maš prav... lapsus... :)
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Lahko prosim še povprašam za informacijo koliko litrov gre olja v 1.9 JTDm 8v 120KM? Hvala
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vse informacije so tukaj
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

4,5 bo dovolj 100%
Odgovori
  • Informacija