Strešni prtljažnik za ALFO 159 limuzino.

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Nameravam kupit prtljažnik-prečke za 159.
Pa me zanimajo vaše izkušnje, predvsem med ORIGINAL in raznimi Thule ipd prečkami. Torej kaj paše tako, da ni bojazni za rise na strehi ipd.
Najlepši mi je definitivno original, ker ne štrli nič preko roba.
Zadnjič spremenil Uroš, dne Če Avg 05, 2010 6:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uroš
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Na AT sm gledal za original.. cca 150€ kar se mi sploh ne zdi velik.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ja Thule je dražji.

Kaj ta origin. kaj poškoduje lak ???
Uroš
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Za 147ko original zvizga za po**zdit! 100kmh je ze pogojna hitrost sploh ce se moras veliko vozit po AC. Za na morje na HR pa ni problema potrpet.

Glede poskodbe laka...moj prtljaznik je original in se na crnem avtu poznajo sledi tačk.

LP
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

če te moti žvižganje, za Thule obstaja wind-deflector ki popolnoma prepreči žvižganje, jaz ga sedaj čakam, pride pa 70 eur s poštnino....
izgleda pa tako:

Slika
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Imam original prtljaznik, tako da dvomim da pase od Thule "spojler". Sem pa ze razmisljal kao bo to tuljenje omilil, da bi se lahko vsaj po AC normalno vozu, ne da se moreva s punco dret ko se pogovarjava pri 120kmh.

LP
zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

Thule je zagotovljena kvaliteta navsezadnje dajo na novo robo 5 let garancije. Prednost je tudi to, da lahko potem te nosilce uporabljas se na naslednjih avtomobilih, tega pa žal v tem primeru le za alfo 159. Rezervne dele se dobi povsod.
Če koga zanimajo Thule nosilci ali nosilci za kolesa mi lahko javi saj lahko zrihtam nekaj ceneje ali pa tudi rabljeno.
Lp
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Sicer so mi originalni neprimerno lepši, ker ni tistih štrcljev ki gledajo ven ampak vseeno te prosim za info,
koliko bi stalo za 159 berlino ?
Uroš
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

zipri napisal/-a:Thule je zagotovljena kvaliteta navsezadnje dajo na novo robo 5 let garancije. Prednost je tudi to, da lahko potem te nosilce uporabljas se na naslednjih avtomobilih, tega pa žal v tem primeru le za alfo 159. Rezervne dele se dobi povsod.
Če koga zanimajo Thule nosilci ali nosilci za kolesa mi lahko javi saj lahko zrihtam nekaj ceneje ali pa tudi rabljeno.
Lp
True :wink: trenutno imam thule in imel sem izkušnje z original Alfinim prtljažnikom. Definitivno za vzeti Thule zaradi potrjene in izjemne kvalitete, kar pa najbolj odtehta je menjava samo nosilcev, ki stanejo zelo malo, če menjaš avto in ne rabiš kupovati ponovno celega prtljažnika in vseh dodatkov.

Poleg tega original prtljažnik ti bo služil samo za 159, ko bodo dali veleumi nov model ven ( naslednica Giulia, če jo seveda bojo ) pa ti prtljažnik ne bo prišel v upoštev in ga boš lahko le prodajal naslednjih 5 let, dokler ga nekomu ne boš šenkal #-o

Skratka Thule.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Original 140 €, Thule 200 € :doubt: nič mi ni jasno.
Uroš
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Da naredim malo reklame, zrihtal mi je Zipri, cena super, in kar se njega tiče priporočam ! Majster hitro in kvalitetno porihta !!! =D>

AMPAK, ni mi jasno kateri pijani šved je pisal navodila in meril dimenzije za montažo.
Slika
ZA VSE KI BI MONTIRALI THULE NA 159 limuzino OBVEZNO PREBERITE !!!
Zadeva je taka, da sprednja prečka paše kot ulita, na dimenzijo ki je navedena in to je 240mm od zgornjega roba vetrobr. stekla nazaj. Do tukaj za oceno 10.
Zadnji bi NAJ bil po prospektu 650 mm od sprednjega nazaj, :evil: :evil:
Jebal sem se 2 uri in nikakor da to paše tako kot se spodobi, vse je štrlelo ali se guma ni prilegla ali pa je pločevina imela zrak NO GO.
In ker mi ni dalo mira sem eksperimentiral malo še danes in ugotovil da se pri montaži na 750 mm od sprednje prečke zadeva zlije s streho !!!
TOREJ SPREDNJE NA 240 MM ZADNJE PA NA 750 IN NE 650 !!!
Na strehi se ne pozna čisto nič, torej kar se tega tiče je OK.
Gre pa za THULE 750 in Kit 1419 !
Uroš
Kristian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 01, 2010 10:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Imam originalne alu kupljene v Avtohiši Adria za 137€ in sem ful zadovoljen.

lp
Odgovori
  • Informacija