Senzorji 155 1.7ts

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

El Barto napisal/-a:Imaš prav, oprosti. :oops:

Sem šel pogledat v navodila in je 87°C prava delovna demperatura (v 75-ki praktično enak motor dela na 83°C).
Se pravi, če kazalček za temp. malce laže, je vse OK.

Mogoče nebi škodovalo še čiščenje hladilnikov.
...ja sem glih razmisljal o tem --vse malo prepucati ,ce smo ze v tem sistemu :D
OK - hvala --no saj recem - malo se pozanimati --in ne takoj jokati ,ko je cenger na 95 stopinj :lol:
....Se olje servo sem menjaval - sedaj pa nekaj skriplje nekje --se da to kje endluftati -- sem volan sukal eno 80x pa se vedno malo skriplje -- kaj mislis , bo scasom sam zrak ven odsel ali ima kje vijak za endluftanje ???
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pokrovček od posodice za olje je "ventilček" za antliftane. :)

Postopek je tak, da nekajkrat volan zasučeš v skrajni legi in po potrebi doliješ olje. To je pa tudi vse kar se tiče antliftana.

Mogoče imaš kakšno objemko premalo zategnjeno in vleče zrak ali pa bo pumpa za obnovit.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

El Barto napisal/-a:Pokrovček od posodice za olje je "ventilček" za antliftane. :)

Postopek je tak, da nekajkrat volan zasučeš v skrajni legi in po potrebi doliješ olje. To je pa tudi vse kar se tiče antliftana.

Mogoče imaš kakšno objemko premalo zategnjeno in vleče zrak ali pa bo pumpa za obnovit.
cevi so 2x osigurane z objemkami -- tako da bo povsem tem pumpa -- samo se bom malo pocakal ,ker sem to v nedeljo delal, mogoce se umiri, se hujse je skripalo---ja ta majhen stoplcek sem videl na pokrovcku !
...hmmm !,,,pa problem je pri odvijanju vijaka na izpustu na menjalniku, nevem kdo ga je zategnil ali se je tako vjedel notri -- po vsem tem pa se mi zdi da je nekako mehak --kod da bi bil iz aluminija -- probal odtegnit in ni slo ,,,le glava se je znucala-- se rorcange sem mel v roki pa nula, se bojim da ga ne odlomim ,,potem pa bo katastrofa--kaksna ideja ,da se to odvije ali je se kje kaksen drugi vijak...vsaj videl ga nisem , razen dva ki sta imela nekaksne kuglice naprej ,,tam sem enega odvil ,ampak ni prislo nic olja -- normalno bi moralo iti okrog 2 litra notri --samo kot pravim tam ni nic ven prislo -- se je kje kaksna moznost za izpust olja menjalnika, ker na cevko ga nebi rad ven vlekel -- saj ves potem ostanejo vsedline spodaj.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

V takih primerih udarec s kladivom pomaga sprostit zadevo.
Seveda z občutkom, da ne razbiješ ohišja menjalnika.

Po samem zamašku in potem po orodju v smeri odvijanja.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

Pozdravljen ! ----einspricdize

nekaj razmisljam ,da bi einspricdize ocistil -- postopek !:
9V baterija + dva kabela in cistilec za einspricdize --- mislim da bi tako slo ,ce bi jih precistil ????---kaj pravis ????
Pa se nekaj -- kako se da ugotoviti katera diza je se v redu ,ker sedaj jih imam kar nekaj ki sem jih nabavil - se dajo kako popraviti ce so dotrajale ???

Lp Dusan
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

V moji temi v galeriji imaš malce opisan postopek domačega čiščenja in testiranja.
Popravljat tukaj nevem kaj nimaš, zamenjaš pa je.

PS
Za lažje razumevanje so to injektorji.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

El Barto napisal/-a:V moji temi v galeriji imaš malce opisan postopek domačega čiščenja in testiranja.
Popravljat tukaj nevem kaj nimaš, zamenjaš pa je.

PS
Za lažje razumevanje so to injektorji.
Sem bil v galeriji - ce si mi poves na kateri strani je #-o 51 strani je ! Hvala !
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija