Senzorji 155 1.7ts

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

Pozdravljeni !
...ali mogoce kdo ve kje je na alfi 155 1.7ts vijak za prikljucek merilca tlaka in temperature olja. Zamenjal sem tahometer in na njem so vsi ti instrumenti, ker pa na moji alfi tega ni bilo prej pa bi to sedaj prikljucil.

Lp Dusko
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Za temperaturo je na nosilcu za oljni filter. Pritisk je pa (vsaj upam) na bloku pod sesalnim kolektorjem pri menjalniku.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

...OK =D> - pa so tu ze vijaki pripravljeni ali je treba kje kaj vrtati :roll:
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

dusko68 napisal/-a:...OK =D> - pa so tu ze vijaki pripravljeni ali je treba kje kaj vrtati :roll:
...mas mogoce kaksno fotko o tem kje to lezi ?

Hvala !
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Amm ... to ti pa ne vem povedat, ker sem imel samo motor iz 155-ke doma za dele za 75-ko.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

OK- hvala !...bom to jutri malo pregledal in zacel s tem. Ti povem bolj popravljam bolj je vse hin :lol: ampak ne dam se.
Nekaj mi je motor zacel blokirat - cukat ,sedaj ko sem dal novi auspuh, katalizator in sondo--prej pri starem je tako lepo vse teklo.
Pa se z elektriko je problemov kolko hoces - kje bi dobil knjigo za napeljavo luci itd. ker je vse nekam zmesano-- ce luci vgasnem se mi prizgejo luci za tablice --ce jih vklopim ne gorijo----na tahometru mi sveti oranzna lucka za meglenke, ki v zacetku ni svetila ,pa meglenk sploh ni gori--se ne :) --- Luci za rukverc sploh ne delajo --nevem no kaj so delali z to alfo ,ampak bom videl sedaj cez vikend.
Pa se nekaj --vrata na soferovi strani visijo--- in mislim da jih po vsej verjetnosti sploh nemores drugace izravnati kot da jih odrezes z panti in ponovno zavaris--ali je kaksna druga moznost -- ko pa ima samo na eni strani privite pante na vrata pa so privarjeni---hmmmm !
No dosta za zdaj --saj se je vec tega ,,ampak naj se kaj za drugic ostane.
Mislim da je kar cela za popravilo-- tako da si tu lahko alfisti ki imajo 155 kar dosti pomagajo z popravili itd.

Lp do drugic !
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

na polotu ko so mi vrata visela sem dal en ploh med prag in vrata, da je ratal vzvod in sem jih dvignu gor...

http://www.youtube.com/watch?v=6hEx-wgr ... r_embedded

Če na novih podobn delajo.... :D
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Stari dobri link iz teme z manuali: http://193.219.82.238/~manual/ v direktoriju Workshop manual's.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

...no ja s tem vzvodom glih ne razumem --potem so se pa spodaj vrata vlekla in nasedala po vzvodu.
OK vseeno obema hvala - grem zdaj sraufat -- lep dan zelim , pa se javim kaj ko bom prisel z sraufanja

LP
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

dusko68 napisal/-a:...no ja s tem vzvodom glih ne razumem --potem so se pa spodaj vrata vlekla in nasedala po vzvodu.
OK vseeno obema hvala - grem zdaj sraufat -- lep dan zelim , pa se javim kaj ko bom prisel z sraufanja

LP
HI hi - sem skapiral kaj si mislil !!!!!--vrate treba z vzvodom spanat tak dolgo da se zravnajo #-o
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

Ojla ,se 1x tu !!!
...kdo ve kje je stikalo za rikverc (vzvratne) luci - saj ves, ko das menjalnik v rikverc ti bele lucke zadaj zasvetijo -- kar seveda na mojem ne...stikalo sem iskal na menjalniku v kabini ,na motorju --pa nic od tega... kje se ta stvarca nahaja??????..sedaj sem novega narocil in bo ga treba zamenjati -- samo kje je je vprasanje ???

Lp Dusan

Se eno ... odmontiral sem klimo iz ene alfe 155 pa bi jo dal sedaj v mojo, bil pri enem majstru pa mi je rekel CENO --- 600-700€ in seveda moj material -- pomeni samo delo kosta tolko ??? #-o :roll: je to mogoce ??? ali pozna kdo kaksnega monterja klim ki je bolj poceni ??

pa se eno ko sem ze tu !!!
...ko je avto v hladnem stanju (recimo v jutro ) in ga vzgem, pritisnem na gas -- ga zadusi --tolko glih da ne crkne --- potem, ko se masina segreje pa laufa normalno-- brez problemov -- zakaj je to tako ,da v hladnjem stanju alfo dusi ????

..no pa se eno !!!
kje lezi motorcek za stabilizacijo motorja (ce ima kdo kako fotko - Prosim ! )

OK to za zdaj - hvala ,pa se slisimo !
Lp Dusan
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

El Barto napisal/-a:Stari dobri link iz teme z manuali: http://193.219.82.238/~manual/ v direktoriju Workshop manual's.
Hmmmm #-o --ne odpre mi tega rar. dataja --link odpre ga nalozi potem pa samo neke kode pokaze --kaksen program uporabljas da to odpiras ????

Hvala
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

winrar
Trentatre 1.3S
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

fiatista napisal/-a:winrar
ne gre - nalozi ga ,potem pa mi napise da je nekje greska v rar.dataju in ga noce odpreti.
No saj vseeno . bomo pa tako kaj povprasali in naredili- vseeno hvala !
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

dusko68 napisal/-a:Ojla ,se 1x tu !!!
...kdo ve kje je stikalo za rikverc (vzvratne) luci - saj ves, ko das menjalnik v rikverc ti bele lucke zadaj zasvetijo -- kar seveda na mojem ne...stikalo sem iskal na menjalniku v kabini ,na motorju --pa nic od tega... kje se ta stvarca nahaja??????..sedaj sem novega narocil in bo ga treba zamenjati -- samo kje je je vprasanje ???

Lp Dusan

Se eno ... odmontiral sem klimo iz ene alfe 155 pa bi jo dal sedaj v mojo, bil pri enem majstru pa mi je rekel CENO --- 600-700€ in seveda moj material -- pomeni samo delo kosta tolko ??? #-o :roll: je to mogoce ??? ali pozna kdo kaksnega monterja klim ki je bolj poceni ??

pa se eno ko sem ze tu !!!
...ko je avto v hladnem stanju (recimo v jutro ) in ga vzgem, pritisnem na gas -- ga zadusi --tolko glih da ne crkne --- potem, ko se masina segreje pa laufa normalno-- brez problemov -- zakaj je to tako ,da v hladnjem stanju alfo dusi ????

..no pa se eno !!!
kje lezi motorcek za stabilizacijo motorja (ce ima kdo kako fotko - Prosim ! )

OK to za zdaj - hvala ,pa se slisimo !
Lp Dusan
:roll:
Odgovori
  • Informacija