vozilo ki dalj časa stoji

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

sorodne teme nisem našel in upam da se kje ne ponavljam.

no zadeva je sledeča; ogledoval sem si eno AR 147 ki že dalj časa stoji v garaži parkirana. zdaj me pa zanima če je kaj specifičnega potrebno pazit pri nakupu takega avta. verjetno če ima gdo doma avto, ki že dalj časa stoji je tudi treba bit na kaj pozoren?

takoj lahko predpostavimo da je akumulator fuč, ali je lahko še kaj drugega? verjetno se potem najbolje splača nardit kakšen servis in menjat jermene, olje...??
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Velik servis, gume, mogoče tudi akumulator, če ni bil odklopljen.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Akumulator in gume, če je res dotrajano. Drugače za silo in prvi test je ponavadi vse OK.
Veliki servis: vsaj menjava vsej pogonskih jermenov, če so napenjalci vredu, se ne vrtijo z odporom ali zatikajo.

Olje
Potem sledi počasno utekavanje motorja, po kaki regionalni cesti, kjer je veliko prestavljanja. Pri avtu, k iveliko al idolgo stroji, se motor ponavadi poleni.
Ko motor malo oživiš, pa kake turce po avtocesti.

Potem so tu še zavore, če brezhibno delujejo. Ponavadi se zaradi nepremikanja zataknejo zavorne ploščice v vodilih sedla, batki v zavornih kleščah zastanejo,...

Dela imaš za kak vikend, picajzlastega ogledovanja.
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

uu najlepša hvala
Damijan napisal/-a:
Potem so tu še zavore, če brezhibno delujejo. Ponavadi se zaradi nepremikanja zataknejo zavorne ploščice v vodilih sedla, batki v zavornih kleščah zastanejo,...
ta del mi pa edino ni najbolj jasen. to pomeni da bremze ne primejo? ali da se postopoma ko se razbremzajo tudi one zbudijo in primejo kot je treba??
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

slabo primejo ali pa ne popustijo dovolj in se začne reč pregrevat
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

aha. sej če ne primejo verjetno z časoma bojo?
kaj pa v primeru da ne popustijo? guma dol, razdret in spucat?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ponavadi je tako, da če avto stoji par let na mestu je fajn zamenjat vse tekočine v avtu: olje, servo, zavorno, hladilno, mogoče tudi v menjalniku itd. Če pa je stal 4 mesece pa je vseeno, samo olje menjaš in je to to.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

če je dolgo stal, je verjetno tudi kakšen od kolesnih ležajev fuč, saj je sila teže ves čas pritiskala na eno in isto točko na ležaju. Ostalo so ti pa že povedali.
Slika
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

anzl napisal/-a:če je dolgo stal, je verjetno tudi kakšen od kolesnih ležajev fuč, saj je sila teže ves čas pritiskala na eno in isto točko na ležaju. Ostalo so ti pa že povedali.
hm ja vozilo stoji manj kot pol leta

ps: kako pa veš da je šel ležaj?? pre sedanjem avtu se ga je zelo razloćni slišalo kako piska. je pri tem ko avto stoji isto?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tuli ko sam satan, če je ležaj fuč. Sliši se Vuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...

Po pol leta stanja avtu ne bi smelo biti nič. Menjaj olje in to je to. Pa aku, če je prazen.
Zadnjič spremenil alfa_samec, dne Sr Feb 02, 2011 12:38 am, skupaj popravljeno 1 krat.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

tako je, pol leta na stanja se na avtu ne naredi kaj dosti škode. Če je ročna zategnjena, lahko pričakuješ "ovalne" diske zadaj. To se je zgodilo fiatisti, ko je njegova bivša 145 stala približno pol leta, z zategnjeno ročno.
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pri moji, ki stoji eno leto, sta oba zadnja lezaja fuc #-o
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Tuli ko sam satan, če je ležaj fuč. Sliši se Vuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...

Po pol leta stanja avtu ne bi smelo biti nič. Menjaj olje in to je to. Pa aku, če je prazen.
hahaha :) do sm sem slišal to piskanje :) :rofl:
ps: malo skrajšaj pisk ker mi še na 17' ekranu ne more prikazat celega :P

no ja pa še 1x hvala vsem za info ;)
Odgovori
  • Informacija