Sodobni dizli in BIOdizl gorivo???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kakšni problemi se lahko pojavijo.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

bratranc dela na citoren servisu in so doblil mesec staro xsaro nazaj na čiščenje injektzorjev kr je tip natanku biodizl mu je vse zapacal
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kaj pa če še en filter dodaš?? In kje je tankal biodizl, morda ni bil dovolj kvaliteten.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

ej ne vem podrobnosti sam vem da je mal bolj gost ta hudič da ma ful vode pa en kp enga sranja notr ker sej veš kr je bio ma vodo al pa alkohol v seb in to še nikol ni blo dobr za motor
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

V navaden dizel lahko natankaš biodizel v razmerju 1:5, torej eno petino biodizla, drugače lahko gre motor po gobe, oziroma se zapacajo injektorji!
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Verjetno je odvisno od kvaliteta biodizla v kakšnem razmerju ga lahko mešaš.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

O biodizlu je bla enkrat tema v Automagazinu in tam sem prebral. Drugače pa ne vem kaj preveč o teh zadevah.
Slika
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

v starejsih dizlih ni problem, samo po pumpi noter je treba dat teflonske dihtunge. ker me te traktorske zadeve bol malo zanimajo nevem dosti :) spomnim pa se enega na servisu z TDIjem ki je doma iz kuhne od pomfrija(rib,zrezkov,... :) ) olje malo precedil pa direkta v kesl. mislim da so mu nekje v tujini(kjer so traktorji se bolj popularni) delali neko mini predelavo. za avtom je smrdelo ko da bi stare ribe peko.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

ej moj kolega za svoj traktor dobiva iz italije jedilno olje iz restavracij s hitro prehrano ma neki predelano pa mu to lepo dela sam včasih ga jebe k po pomfriju diši pol je pa lačn :lol: :lol: :lol:
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

V odpadno olje uliješ neko žajfi podono stvar. Odcediš in maš. Smrdi k svinja če se peleš za kakim takim avtom. Delajo to v LJ nekje. Ene par golfov starih 2 pa en mercedes TAXI laufajo na to. Nikol nebi to tlaču u alfo.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

sej sm reku da je za v traktor ne pa za v avto on to toči v zetorja
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Je neki takega, kot je Sportiva reku - problem je v večji jedkosti zadeve in je treba imet boljše dihtunge, ker nekatere ne zdržijo tega in spustijo. Drugače je pa čist alternativa dizlu. Malo je priporočljivo mešat - v nobenem primeru pa not ni vode (sam zato ker je dizl - NIKAKOR), ker pri predelavi iz olja v biodizl se, kadar je v olju prisotna voda (torej, kadar olje ni čisto), vsa zadeva spremeni v vosek in ne v tekočino (biodizl).
Zadnjič sem gledu en prispevek glede tega (pro7, rtl... nekje pač), pa je blo kr ok... sam baje se je treba na vonjave privadit.
Po moje bi blo za probat - sam raje na kakem starem golfu prej (da vidiš če je), kot pa alfi...
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

vprasanje je kak bi to prenasal novejsi dizl torej komon rejl sistem (skupni vod al ak je ze :D )

po mojem mnenju :) prodaj 147 pa kupi spdobnega poceni bencinarja (npr. ar 75) nekaj na zacetku vlozis v avto da je tip top ostale 3mio pa si zracunaj iz SIT v BENCIN, malo poracunas pa dobis rezultat kak dolgo se bos vozil (in ob tem uzival)z vlozenim denarjem :) pol pa rezultat primerjas z tem kak dolgo mores trpet z dizlom da prisparas za spodobnega bencinarja
seveda to velja za vse novejse drage avte s katerimi se "spara". moj dedek je vedno reko: ce sparas, sparaj konkretno :) torej ze z nakupom avta ;)

:D
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Eno je biodiesel ki je narejen iz olja oljčne repice , ta naj ne bi bil problematičen, samo avto gre malo slabše (kot bencin 96/98 oktanov).
Drugo je "biodiesel" ki je mešanica odpadnega olja (za cvrtje...) in oljčnega pa še malo odpadnega....
Samo ko nikoli ne veš kaj ti prodajo.
Meni ni za eksperimente :wink:
Uroš
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Razlika?
Hja baje, da ga na Agipu ne dodadajajo v navadni dizel.
Rezultat?
Seodelavev Land Rover Discovery TD, dela od 10-100Km več na rezervoar (prej je taknal na Petrolu v Kočevju). Lahko dokažem s skeniranimi računi, če jih ima še.
Odgovori
  • Informacija