159 1,9jtdm čiščenje injektorjev - sam

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

na enem izmed forumov, konkretno ford, sem zasledil da je en junak čistil injektorje s pomočjo dodatka za čiščenje, kateri se predvidoma vlije v tank. On je zadevo vlil v pol litra nafte in priklopil direkt na vbrizg za filtrom. Zdi se mi kar dobra ideja saj nihče ne želi da vso svinjarijo porine v dize. Jaz bi nardil podobno le da bi enak postopek nardil še za čiščenje rezervoarja in bi spustil kontakt ter zvezal preko poceni prozornega filtra ter pustil da zadeva kakšno uro in po potrebi ponovil. Podobno čistijo na servisu z mašino če ne jemljejo dol injektorjev. Ni glih to ne vem kaj je pa bolje kot nič.
Mu,i me predvsem nemiren prosti tek in težko vžiganje.
Jaz sem sicer mislil dati 1 liter nafte in sredstvo za čiščenje. V rezervoar pa enih 5 litrov.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Kaj je pa narobe s servisi specializiranimi za tako početje??

Aditivi so ustrezen način za preventivo, tudi pod razno pa ne za kaj več.
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

s servisi imam izkušnje tak tak. Glede na to kaj delajo še za olje nisem čist ziher če so mi ga zamenjali. Pa tam bi kar nekaj menjavali in plačaš pa še tisto kaj niso nardili. Pa ne pozabimo na občutek zadovoljstva ko nekaj sam nardiš. Tega niti mastercard ne premore. :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tale čiščenja brez odstranjevanja injektorjev so vsa bolj blažev žegn.

Če ti avto težko vžiga to pomeni da ti injektorji najverjetneje puščajo na povratni vod...
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

danes sem poskušal z injektor cleanerjem "očistiti" injektorje na sledeč način. odklopim cev za dovod in povratnim vod, natočim 1 liter nafte in injektor cleaner v plastenko, vmes dam še filterček za 1 eur in porinem obe cevi v plastenko. ko dam kontakt mi ni hotelo potegnit nafte. zdaj pa ne vem če nafto porine samo pumpa v rezervarju naprej? a nebi morala tudi črpalka pri motorju potegnit nafto iz plastenke?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da brez pumpe v tanku ne bo nič...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

danes sem poskušal z injektor cleanerjem "očistiti" injektorje na sledeč način. odklopim cev za dovod in povratnim vod, natočim 1 liter nafte in injektor cleaner v plastenko, vmes dam še filterček za 1 eur in porinem obe cevi v plastenko. ko dam kontakt mi ni hotelo potegnit nafte. zdaj pa ne vem če nafto porine samo pumpa v rezervarju naprej? a nebi morala tudi črpalka pri motorju potegnit nafto iz plastenke?

Vsaj prosti padec bi moral nardit. Morda bi imel srečo in bi šlo. Naredi to tvojo mešanico, jo daj v plasenko pa obesi to na havbo, pri kavlju za klučavnico in ob enem glej, da neboš imel zraka v cevi / žlauhu.

Zanimive teorije.
Me zanima samo, če bi injektorje razstavil in jih recimo čez noč pustil v čistem injektor cleaneru, in potem drug dan vse spihal z zrakim, če bi se kaj raztopilo - opustilo.

Me zanimajo mnenja.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Me zanima samo, če bi injektorje razstavil in jih recimo čez noč pustil v čistem injektor cleaneru, in potem drug dan vse spihal z zrakim, če bi se kaj raztopilo - opustilo.
Če jih rastaviš v prafaktorje potem ja, če misliš pa samo odmontirat injektor iz mašine in ga namočit v čistilo je pa brezveze.

Pa obstajajo boljša topila kot injector cleaner. Injector cleaner se uporablja ker je tako švoh da ne poškoduje določenih plastičnih/gumijastih delov. Če injektor razstaviš tega problema ni več in lahko uporabiš bolj agresivne zadeve.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če jih že razstaviš, jih vržeš v ultrazvočno kopel, ki bo sigurno naredila več kot namakanje v white spiritu/nafti.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

sva že dav, ki imata take ideje o čiščenju 8)
tudi jaz sem opazil na ford forumu....

Glede postopka.....če daš samo kontakt, je logično, da nič ne naredi....kaj pa naj bi se po tvojem zgodilo??

Pumpa(visokotlačna) je itak fizično vezana na mašinno in če daš samo kontakt ni nič! potreben je zagon mašine

Jaz imam v mislih pumpo v tanku odklopiti ( varovalka / rele) , potem pa kot si omenil povezati z cevmi na flašo.....

Cevi bi čimbolj napolnil za nafto (čimmanj lufta notri) in potem zagnat mašino......tisto malo zraka upam, da bo potegnilo skozi??? ali se bo mašina takoj, ko bo zračni mehurček ustavila?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Gricko napisal/-a:.tisto malo zraka upam, da bo potegnilo skozi??? ali se bo mašina takoj, ko bo zračni mehurček ustavila?
Eh, če pa se tak sam "ajnklifta"

Jaz bom to zadevo nardil mislim, da kr naslednji teden.

Tak bi naj to blo.

http://www.youtube.com/watch?v=s9hhPtUrnro

ali

http://www.youtube.com/watch?v=DuTTb_acdxs
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija