Iščem ličarja

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Pozdravljeni.

Verjamem, da obstajajo mojstri, ki so pripravljeni svoj posel dobro narediti in normalno računati.

Iščem ličarja.

Prosim za pomoč z kontakti, da se bom lažje odločil, ker trenutno imam samo eno ponudbo, ki se mi zdi cenovno povsem nesprejemljiva, sploh zato, ker gre za popoldanca/fušarja.

Hvala.

LP
Urban
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

in za kaj potrebuješ ličarja? za barvanje ogledal? za barvanje platišč? bi rad barval cel avto? malo napiši, kaj točno sploh potrebuješ.. ker če imaš recimo v planu barvanje celega vozila, se seznam ličarjev, ki so pripravljeni iti v tak projekt zmanjša.. zakaj? zato, ker je premalo zaslužka za ogromno dela. ker si že v štartu napisal da hočeš dobro storitev za normalno plačilo. to si jaz razlagm: odlično narejeno brez napak, čim ceneje. to pa običajno ne gre ravno skupaj. Fušar/popoldanec ima približno isto stroškov, ali pa mogoče še celo več kot nekdo, ki ima obrt.. (1. material običajno ne dobi po isti ceni kot tisti, ki ima obrt, 2. nekam mora peljati v komoro lakirati kar tudi stane spet več kot tistega, ki ima svojo komoro doma, ...) vsi pa samo vidite, ja on pospravi direktno v žep, on ne plača nič davkov ipd.
ah ja, lahko bi se še malo razpisal, pa mislim da je brez predmetno.
Slika
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

ugodnega ličarja boš zelo težko najdu sploh če hočeš uradno, vsa dela se obračunajo po eurotaxu torej cca 280e za kvadrat + montaža, demontaža,,
popoldanca pa še težje ker se ličarija na fuš ne izide, na primer recimo da bi dau štrihat odbijač ki je cca o,7 kvadrata torej uradno 200e, na fuš se recimo za približno 100e poleg tega računaj od teh 100e je približno 30e materijala nekih 20e za komoro kjer pihneš + montaža, demontaža, in od tega imaš slabih 50e profita (če ti vse rata), nedaj bože da ti steče lak da moraš vse polirat, da so smeti, da moraš na koncu vse repetirat potem si na 0 oz. v minusu ,.......... tako nakratko
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

anzl napisal/-a:in za kaj potrebuješ ličarja? za barvanje ogledal? za barvanje platišč? bi rad barval cel avto? malo napiši, kaj točno sploh potrebuješ.. ker če imaš recimo v planu barvanje celega vozila, se seznam ličarjev, ki so pripravljeni iti v tak projekt zmanjša.. zakaj? zato, ker je premalo zaslužka za ogromno dela. ker si že v štartu napisal da hočeš dobro storitev za normalno plačilo. to si jaz razlagm: odlično narejeno brez napak, čim ceneje. to pa običajno ne gre ravno skupaj. Fušar/popoldanec ima približno isto stroškov, ali pa mogoče še celo več kot nekdo, ki ima obrt.. (1. material običajno ne dobi po isti ceni kot tisti, ki ima obrt, 2. nekam mora peljati v komoro lakirati kar tudi stane spet več kot tistega, ki ima svojo komoro doma, ...) vsi pa samo vidite, ja on pospravi direktno v žep, on ne plača nič davkov ipd.
ah ja, lahko bi se še malo razpisal, pa mislim da je brez predmetno.
Važno da jaz plačam 22 procentov davka zato da fušarji še iz zavoda dobijo nakazilo.

Drugače pa:
CAR-CENTER, v Tacnu
Avtoličarstvo Plut iz Stanežič
Avtostoritve Rode Logatec
Zadnjič spremenil Dräger, dne Po Dec 23, 2013 7:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Barval se bo cel avto.

Ličar ne bo imel nobenega dela z demontažo in montažo, ker bomo to opravili sami.
Torej samo ličarija, pa še to bo plehovje zelo lepo pripravljeno s strani odličnega kleparja.

Zavedam se kaj iščem, nisem rekel da iščem najcenejšega, rekel sem da iščem, torej kakršno koli informacijo, da lahko malo primerjam cene ipd.

Hvala.

LP
Urban
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

ok. če ni skrivnost, koliko ti je rekel fušar, da ti vzame za tak projekt?
Drugače, za kleparsko pripravljen avto (da je dobro pripravljen) je neka normalna cena od 1000-1500€ odvisno tudi od barve in podobno...

Drager, ko si že ravno tako pameten... a veš, da od zavoda dobivaš denarno nadomestilo omejeno časa. S predpogojem da imaš ustrezno mesecev/let delovne dobe. Za 9 mesecev (v enem kosu) ti pripada nadomestilo 3 mesece.. da ga dobivaš celo leto, moraš kar nekaj let delovne dobe imeti za seboj. kar pa običajno fušarji, ali že zelo dolgo delajo samo na fuš, ali pa so zaposleni nekje pa popoudne še malo pofušajo za dodaten zaslužek. pa verjemi, redek je tisti, ki s tem denarjem obogati.. večina jih dela zato, da si popravljajo plačo, nekateri si poskušajo s tem ustvariti ime, ker imajo željo po svoji obrti.. nekateri pa pač počenjo to iz veselja... S tistimi 22% ti plačuješ lenuhe, postopače in delomrzneže in ne raznih fušarjev. ne rečem, se sigurna najde kakšen, ki vleče vse kar se da, pa še fuša..
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ta debata je povsem neumesna.

Jaz iščem kak kontakt.
Če ga nimaš, ni potrebno pisati v temo.

Hvala Drager za kontakte!

LP
Urban
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

imam kar nekaj kontaktov, ampak po predhodnih izkušnjah, ko sem komu rihtal ličarja, se je izkazalo da se raje ne menim več... ker je malo nerodno vedno samo spraševati koliko bi kdo uzeu, na koncu pa nobenemu ne pripelješ stranke, ker imajo vsi tako ali tako že svoje ličarje, samo so hoteli se prepričati, da jim ne računa preveč..

drugače vem za enega popoudanca, ki ustreza tvojim pogojem.. dobro narejeno, normalna cena.. ampak si zna uzet čas. ne ravno pol leta, ampak 2-3 mesece pa hitro..
potem imam še enega obrtnika, ki pa naredi vrhunsko.. ampak je tudi cena temu mogoče malenkost višja od normalne, pa niti ne.


ps: kar se pa tiče offtopica, se ti opravičujem za smetenje teme.. kar se mene tiče lahko admini počistijo moje poste... samo želel sem dragerju razložiti, da ni ravno tako kot si on to predstavlja.
Slika
Uporabniški avatar
rainmaker
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Dec 07, 2012 9:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Medvode

Lep pozdrav!

Malo bi si sposodil temo, da ne bom nove odpiral (če ne bo odgovorov jo pa verjetno vseeno bom :D ) . Iščem človeka, po možnosti kakega forumaša, ki bi mi lahko pomagal pri obnovi sprednjih dveh blatnikov na moji 145-ki. Imel jih bom za prebarvati, ker jih načenja rja. In seveda še "lajšto" nad zadnjimi okni, ker je obšlesana od sonca ali nečesa. Alfica je črna. Sam nimam orodja za barvanje in denarja za profi ličarja, če pa ima kdo veselje in znanje oz. koga pozna, ki bi to lahko ceneje zrihtal, kot uradni ličarji, bom pa vesel pomoči. Hvala!
Odgovori
  • Informacija