Servis Strajnar

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mitja156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Feb 21, 2005 9:26 am

A kdo pozna servis Strajnar v Lj. ? Mal me zanima če so vredu.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Katastrofalen servis, obup, nategnejo te, kjer je možno in še kaj. Resnično, ne lažem. Meni je prodal menjalnik, za katerega je trdil, da je obnovljen, pa sploh v resnici ni bil, pa še bi lahko razpravljali. Sej ti lahko povejo še ostali tu na forumu.

Upam, da se moj post ne bo brisal, ker govorim samo resnico.
Slika
misko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Apr 01, 2004 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, jaz imam pa s Strajnarjem dobre izkušnje. Olje, filtre in kake manjše stvari zamenjam sam, kakšne bolj komplicirane zadeve pa mi Strajnar popravi res poceni. Še nikoli nisem avta pri njem pustil čez noč - te pač naroči za določen dan, pred službo pripeljem avto, po službi ga pa prevzamem.

Avto (alfa 155, 1.8 TS, 1993) sem včasih vozil tudi na NORD k Merjascu, kjer so bili redni servisi tudi več kot 85.000 SIT (in to leta 1999 !?!). Na računu so bile takrat kao zamenjane tudi zadnje zavorne ploščice, ki so čez dve leti že začele močno ružiti po disku. Avto sem peljal na zavorni servis k viškemu Sparu (Košir ali nekaj podobnega), ki je ugotovil, da so ploščice še vedno tiste, ki so jih namontirali v tovarni...

Če kdo ne verjame, mu lahko tudi poskeniram te "račune".

LP
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Pri nas same slabe izkušnje!
Ta star Strajnar nam je leta 1990 hotl prodat eno 33ko k je bla kao oh in sploh kul... ja bla je pa total razbita pa preštrihana.

Ta mlad pa - še večji kreten - 2003 smo mel 146 potisni ležaj čist na konc, kupmo potisni ležaj+sklopko, ampak nismo mel nobene garaže na voljo, pa še mrzlo je blo pa k smo glih 50m stran živel smo mu jo tja porinli - pol je neki mutil da nej pridemo čez ne vem kolk ur (sploh mu ni blo všeč da smo zravn) - no in je res prvič fotr pustu nekomu da mu muti po avtu - zamenja ležaj in sklopko. Prvič: pol stvari je pozabu prišraufat, števci in itd od elektronke ni nč delal - k je vse konektorje kao pozabu nazaj priklopit, od plastike mu je pa tud kr polovica v delavnici mu ostala. Kar nas je pa najbl razpizdl - naša sklopka in ležaj sta še vedno bla v delavnici torej nam je eno drugo sklopko+ležaj notr butnu, ampak ne on je zatrjeval da nam je isto dal notr kot smo mu jo prinesli - in lej ga zlomka ni blo 25kkm spet je šel ležaj.... zakaj ker nam je ena stara jajca notr podtaknu, naš nov ležaj pa sklopko je pa on obdržu!

To je bilo prvič, da je kakšna izmed naših Alf bila na servisu - garantirano tudi zadnjič. Alfa ti bo edino lepo delala, če jo boš popravljal sam oziroma jo boš zapeljal na servis v Italijo.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Jaz imam z njim zelo dobro iskušnje. Včasih mogoče mal površno (če Franci sraufa) drugače pa gotovo najbolj ugoden Alfa servis v Ljubljani.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Mi pa mamo dobre in slabe. Najslabsa je pa to, da res kar lepo zasoli ceno in tudi marsikej naredi, kar ni potrebno in s tem mastno zaracuna. #-o Dobr je pa to, da nam ni bilo treba doskrat it. :)
ABS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Če Feb 03, 2005 10:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Turtle napisal/-a:Jaz imam z njim zelo dobro iskušnje. Včasih mogoče mal površno (če Franci sraufa) drugače pa gotovo najbolj ugoden Alfa servis v Ljubljani.
Kar se ostalih mehanikov tiče ne vem, ampak Franci je pa obub.
Men je delal malo generalko na 33, 10.000km pa je že olje vsepovsod vn šprical. Aja šravfav je pa doma.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

ABS napisal/-a:
Turtle napisal/-a:Jaz imam z njim zelo dobro iskušnje. Včasih mogoče mal površno (če Franci sraufa) drugače pa gotovo najbolj ugoden Alfa servis v Ljubljani.
Kar se ostalih mehanikov tiče ne vem, ampak Franci je pa obub.
Men je delal malo generalko na 33, 10.000km pa je že olje vsepovsod vn šprical. Aja šravfav je pa doma.
Mojo generalko je tudi delal en od strajnarjevih serviserjev doma, ne vem ce ravno franci, ampak motor sedaj po pribl 10.000 km lezi z zaribanim lezajem na glavni gredi. Olje pa je puscal povsod ze prej, je blo treba pac sparat s tesnili, da o unicenih vijakih ne govorim ... Toliko o usposobljenem kadru. #-o
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Glede na to da z Janijem sodelujeva kr neki cajta. Hja.. enkrat me je nategnil.. zdaj pa mi vrača z uslugami. Zame osebno se fajn potrudi, nevem pa kako je z drugimi. Je pa v Ljubljani najcenejši. Tko da če bo kdo hotu iz k njemu grem lahko zraven. Da se vse zmenit.
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Totaln kreten, pojma nima.
Pred 10 leti mi je na Sprintki urezala prednja leva fedra in avto je sedel na tla, zamenjal mi je feder in to tako uspešno, da ga je v prvem ovinku fuknal dol iz sklede in sem mel še stlačen blatnik.

Drugič pa, ko mi je odleto vijak od fergazerja (en od 4), sem šel k njemu, pa mi je dal kr enga, češ da je pravi, pa 3 jurje vzel, valjda ni bil.

Potem sem avto vozil k enmu stricu v Polje, ki je mel servis v garaži pod hišo in je bil "car", zdaj ne dela več.

Danes fergazerrje na bokserci štelam sam (stetoskop), vžig pa na uho. To nardijo leta :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Eni pravte da je poceni, ni čudno če je pa tako površen pa da bi še mastno računal #-o sicer pa reje dam za dobr servis 50k kokr pa 25k pa da morm še enkrat ali dvakrat nazaj na servis reklamacijo dajat. Meni je na 33ki menjal komplet jermena, pridem na avtocesto in mi dol vrže jermen od altenatorja, na srečo mi pošljejo mehanika, kateri je potem popravil napako. Slab priokus je pa le ostal.

Lp
Zadnjič spremenil Foggy, dne Ne Jan 28, 2007 3:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
vule
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Sep 29, 2004 2:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

z njim nimam dobrih izkusenj ne jst in ne moj foter,spomnem se da sm enkrat pelu avto h strajnarju ker se je masina pregrevala.....pa se tko da je mal pogledu ce je vse kul pa redni servis.....tip reku da cez dve ure bo avto fertik in sm sou s kolegom mal setat po lj.....pridem nazaj je reku da je avto postiman in da dela vse tko k more.....iz lj se peljem proti litiji se je avto pregrel ze prvic,v trbovljah je avto zacel prav lepo cukat,sem se sam spravil rihtat in je bilo za zamenjat termostikalo,in navsezadnje sem moral zamenjati tudi olje in filter ker ga on pac ni.....poznam pa tud se par kolegov k ga je tud nategnil parkrat....
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

glede na to da vsi kurcate servise za alfe imam jaz zelo dobrega serviserja k delo naredi korektno... ni drag ker to ni firma ter vse brez racuna.. racun je na listu napisat tok da priblizno ves kaj je zamenjal.. ves zamenjan material ti tudi pokaze ( starega) ter da v avto da si sam vrzes stran.. tako vsja ves da te ni napel... fantu se pac gre za obraz in ne denar.. in zaradi tega naredi tako kot je treba!

ce bi kdo rabil telefonsko od mojstra nej poslje ZS.

LP :mrgreen:
nino0880
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:24 am

veloce napisal/-a:Katastrofalen servis, obup, nategnejo te, kjer je možno in še kaj. Resnično, ne lažem. Meni je prodal menjalnik, za katerega je trdil, da je obnovljen, pa sploh v resnici ni bil, pa še bi lahko razpravljali. Sej ti lahko povejo še ostali tu na forumu.

Upam, da se moj post ne bo brisal, ker govorim samo resnico.
Se strinjam z veloce, sam ni katostrofalno je pa že blizu. Mi je kao zamenju armotizerje pa k sem šou menjat gume sm vidu da so še stari gor :? tko da mam bolj ali manj No comment
Alfa Rome 2.0 TS
Uporabniški avatar
akhaab
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 216
Pridružen: Ne Mar 28, 2004 9:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj-center

men je na 75ki spuscala servo tekocina, sm pelu k strajnarju da pogleda kaj je in je reku da je treba volansko letev komplet obnovit (60k) in to v tovarni od ZF-a. sm neki casa servo tekocino dolivu, ker ni ornk spuscal, na rednem servisu pr Nordu je pa Marjan ugotovu, da je ena dihtunga na servo napeljavi spustila, je zamenu(cca 1000 sit z delom vred) in od takrat naprej je blo vse kul.

Ocitno je treba strajnarja poznat,da te ne nategne. ma pa dobro reklamo, ni kej #-o #-o
sapere aude
Odgovori
  • Informacija