De/montaža Alu platišč

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz uporabljam tole za šraufat kolesa, s tem da je moja dolga več kot 50 cm: http://www.uniororodje.si/cgi-bin/cms.c ... &prod=6292" onclick="window.open(this.href);return false;
Opcijsko imam pa tudi zračno pištolo.
Kot nastavek pa tole: http://www.uniororodje.si/cgi-bin/cms.c ... &prod=7168" onclick="window.open(this.href);return false;
Občasno je treba zadevo malce poskakat, da šrauf spusti če je vse suho in zarjaveto, ko pa enkrat vse skupaj lepo namažem, pa ni noben problem šraufat. Mažem pa z navadno litijevo mastjo.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Banny napisal/-a:Mas v avtu kljuc za vijake. Tistga ne bos zlomu. Ddj ga na srauf in z nogo se nasloni gor. Malo z obcutkom, ma bo sigurno srauf popustiv
kod je rekel SilverMan ...... tistega sem zvil najprej saj je ročaj prazen ni polna cev in se je zvil :S potem sem lani kupi UNIOR teleskopski kljuc 30e pa je crknil pri nastavku gedori ter sedaj se krizni ..... z pistolo se je lani takoj odtegnilo tako da bo sedaj ponovno pela pistola vendar bom nazaj zategnil sam na roke se sreča imam asistenco če do česar pride na cesti :wink:
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Spyke napisal/-a:No ja mogoce so pa novejsi teleskopski kjuci slabse kvalitete po mojmo lahk skacem pa se neda. Najrajs se ti sprime vijak pri konusu na aluminij zato poglej ce je konus lep.
Na vatu so navadna platišča -zimske pnevmatike sedaj sem mislil dati alu kamor imam nameščene letne
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če je z navojem na vijaku in na pestu vse vredu, privito z občutkom ali z moment ključem, ni nikoli težav pri premontaži.
In če so navoji na vijakih malo namazani z mastjo pa tudi niso magnet za prah in ostali svinjarijo, saj nikjer ne gleda navoj iz luknje. Razen par mm na pestu in to je to.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Damijan napisal/-a:Če je z navojem na vijaku in na pestu vse vredu, privito z občutkom ali z moment ključem, ni nikoli težav pri premontaži.
Sem napisal da so se platišča menjala ob menjavi rok privili so z pištolo in vsi vemo kako se tam dela 10x bumbumbumbum pa naprej na drugo,.... in potem je to polsedica
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Damijan...
Poleg tega je mast na vijaku magnet za drobce peska, kamor vijaki običajno pristanejo po odvijanju.
Pa še kakšno malenkost iz mojih prigod si spregledal.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Dobro, o vulkanizerjih, uporabi pnevmatskega sranja in njihovem delu/odnosu pa ne bi nič pisal ali komentiral, ker ne pomnim, kdaj sem nazadnje koristil kje vulkanizersko uslugo.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Pravzaprav zadeva ni omejena zgolj na vulkanizerje. Tudi mehanik včasih stakne kolo :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

No iz vprašanja na koliko kg se privije ALU platišče smo prišli v čisto x temo .... bilo je nekaj koristnih zadev glede vijakov,... mislim da se lahko tema zbriše oz zaklene ( kako se to naredi nisem glih seznanjen ) .... hvala za vse odgovore ! meni osebno še vedno TOP forum =D> kjer ni nekega norčevanja z vprašanj takšnih ali drugačnih nevemo vsi vsega zato si pomagamo bravo fantje =D>
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Če bi bila brisana vsaka tema, v kateri je ustvarjalec ali dobil odgovor ali pa sprevidel da ga ne bo dobil, bi ostalo bore malo uporabnega...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

SilverMan napisal/-a:res je
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

martinjansek napisal/-a:No iz vprašanja na koliko kg se privije ALU platišče smo prišli v čisto x temo .... bilo je nekaj koristnih zadev glede vijakov,... mislim da se lahko tema zbriše oz zaklene ( kako se to naredi nisem glih seznanjen ) .... hvala za vse odgovore ! meni osebno še vedno TOP forum =D> kjer ni nekega norčevanja z vprašanj takšnih ali drugačnih nevemo vsi vsega zato si pomagamo bravo fantje =D>
MXYZx1,25 na 98 in redkejši navoji na 110Nm.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

martinjansek napisal/-a:
SilverMan napisal/-a:res je
Tole pa nisem jaz napisal [-X
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
axel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Maj 10, 2010 5:43 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Q2
Kraj: Izola

Jaz sem tudi enkrat zlomil unior nastavek. Od takrat me vulkanizer ne vidi vec, povedal sem mu 3
in razglasil se okoli profesionalnost ko me kdo praša. Pač ce se neju ne da rabit moment naj zapre delavnico.

Drugace, ko menjam sam doma pa zatisnem na 12kg..
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

axel napisal/-a:Jaz sem tudi enkrat zlomil unior nastavek. Od takrat me vulkanizer ne vidi vec, povedal sem mu 3
in razglasil se okoli profesionalnost ko me kdo praša. Pač ce se neju ne da rabit moment naj zapre delavnico.

Drugace, ko menjam sam doma pa zatisnem na 12kg..
super :D
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Odgovori
  • Informacija