Neuradni servisi!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja kaj če pa bit...če bi za vse stvari tak gledali pol bog pomagej ko greš gume al pa bremze nabavlat....raj dam 2x16k al pa 3x 16k v obdobju 100k km....k jih delam tok na let da bojo že stare ratale ko jih bom pri 200k km menjal...
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Lahko se ti naprimer zgodi, da se sveča ki ni dovolj kvalitetna odlomi med vožnjo ter povzroči škodo na motorju...lahko pa da je vse vredu in se to ne zgodi, pri teh rečeh pač ne veš...

Jst osebno dam raje več, pa me ne skrbi(oziroma me bistveno manj) ali bo zdržala ali ne...

Ko si pa že gume in bremze omenil je pa sploh pomembno, da so zadeve take kot treba, na gumah in bremzah se pa sploh ne špara nikoli!

Ne rečem, da je treba vedno kupit najdražje, ampak vsaj zlato sredino...

Sicer pa samo moje osebno mnenje... :wink:
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
Don Picco
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1047
Pridružen: So Mar 20, 2004 11:57 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo MiTo QV
Kraj: Ljubljana-Crnuce
Kontakt:

Evo jest mam na svoji 156 spredaj EBC vrtane in rezane + keramik ploscice 8) ... Res da me je vse to prislo cca. 75.000 sit ampak mi tud tolarja ni zal. Se saj ustavim kot se spodobi in ne rasmisljam al bo al ne bo.

Nej ti Bistri pove kako se ustavis ker je sprobal... :D :D

Zato pa pravim da pri volanskem mehanizmu, gumah in bremzah se nikoli ne spara....

Sicer kako drugi gledajo na svojo varnost ne vem...

Kar se pa tice za dobrobit avta pa pravim nej vsak pac to prilagodi svojem zepu... pa upa da ne bo kej zaropotal pod haubo...
We brake 4 Nobody
!!!AR - 156 2.5 v6!!!
!!!AR-MiTo QV!!!

“A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster.”
— Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Don Picco napisal/-a:Evo jest mam na svoji 156 spredaj EBC vrtane in rezane + keramik ploscice 8) ... Res da me je vse to prislo cca. 75.000 sit ampak mi tud tolarja ni zal. Se saj ustavim kot se spodobi.

Nej ti Bistri pove kako se ustavis ker je sprobal... :D :D




Ja Piccotov šestak se ustavlja z eno besedo HUDO 8) Imeti take zavore je velikokrat več kot dobrodošlo v neljubi situaciji...sploh če močno zaviraš več kombinacij ovinkov enega za drugim, kjer zavore bolj trpijo...

To je tudi eden od razlogov zakaj se bolj nagibam k nakupu teh zavor...moram še tarox sprobati, potem bomo pa videli katere bojo na moji... :mrgreen: Seveda pa je potrebno upoštevati tudi ceno, ter potrebe po takšnem nakupu, ki se od vsakega posameznika normalno da razlikujejo...


Sry za off topic :oops:
145 QV,33,145,147,159 TI
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No 40 jurjev pač ni zlata sredina ampak odiranje ker pač ni konkurence...

To da se zlomi je lih tko verjetno pr teh za 40 al pa pr unih za 20. Kok ljudi pa poznaš da jim je normalen serviser zmontiral svečke pa so se razsule...1 na tok in tok tisoč...se dogaja jasno, ampak krš lah dobiš pr kermukol materialu. Koneckoncev tut 20 jurjev ni malo za svečke ane...

Kar se pa bremz tiče pa verjamem da fajn primejo,in se ne pregrevajo,samo k se recimo abs vključi ni važno več kake maš bremze - ok normalno - pregret se seveda ne smejo, ampak so potemtakem že bolj važne pnevmatike...

Sej ne pravim da je treba šparat na tem sam zakaj bi dajal 30 jurjev za Mišelinko če lah za 20 dobim Pireli? Čist karikiran primer...

Včas se je pametno mal bolj racionalno odločit po mojem mnenju...
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sleby napisal/-a:search dela cudeze:)
viewtopic.php?t=3499&highlight=toni
041/537-135 je njegova stevilka, in v glavnem je mehanik, tko da bi pomojem tut tvojo posraufal:) poklic pa vpras, reci magar, da si na alfa forumu dobil stevilko:)
A tale Tony šraufa tud kej druzga k alfe? Sprašujem za megana '99 1,6 benc.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

da. tony sraufa vse avte iz vag koncerna, peugeote, citroene in renaulte ter fiate, lancie in alfe. za vsa omenjena vozila ima tudi racunalnik.
Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

OK. Hvala.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Še jaz imam eno vprašanje......
kje v bližini Lj bi našel katerega majstra, ki se spozna na alfe (156 1.9jtd)
da mi naredi velik servis
Glede tonija sem slišal da zadnje čase bol malo šravfa...

sem gledal in se zanimal za cene na uradnih (triglav 250 k sit, sem pa našel 2 uradna servisa, ki bi naredila za cca 110-120 k sit), tako da če dobim "sivega " serviserja ki obvlada in je nekaj cenejši (pa ne samo za 10k sit)
bom raje tja peljal....drugače grem pa raje na uradnega, kot da mi en nedeljski majster rihta :roll:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

hmm.. toni da mal sraufa? nevem od kje ta info.. ma skoz polno dela.
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kam vozite 75tke šraufat v okolici Ljubljane? Iščem kakšnega popoldanskega mehanika, ki se razume v starejše Alfe. Kakšen predlog?
Slika
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Mogoče tastari Strajnar.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hm?? kot je sleby povedu :D toni ma skos nabito :D
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sem že našel. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

guma napisal/-a:Sem že našel. :wink:
nooo?
Odgovori
  • Informacija