Neuradni servisi!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sucker :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Uff, Nord tudi jaz odsvetujem!

Drugic pelji k Veitu ali Zegi, bo ceneje in vsaj zrihtano.
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Drugič ja. Ampak sedaj tudi nisem mogu kaj dosti zbirati, avto je čudn, delal pa sem hotel čimprej urihtati, tako da ne bi bilo še kaj več narobe.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Upam, da ti je vsaj dobro zrihtal(v kar dvomim, sem imel podobno situacijo, sem tja peljal, ker je bil najblizji, po 3x reklamaciji sem bil na istem kot v startu, le denarnica je bila lazja, potem pa se mi ni dalo vec z njim ubadat in sem sam zrihtal zadevo, kar bi moral naredit ze v startu. Da niti ne omenjam, da se poraja dvom, da je sploh kaj menjal, racunal seveda je. Sola za naslednjic. ;)
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Prvič ko sem peljal, k mi je računal 90€ za diagnozo pa resetiranje računalnika, mi je bilo rahlo veliko. Pol ko sem peljal popraviti alternator, je pa uredil zadevo, sedaj dela, in tudi avto lepo dela. Tko da zaenkrat nimam nobenih težav.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Z Nordom sem imel pred leti tezave - mislim, da sem ze pisal na tem forumu. Na kratko samo to, da me ne vidi n'kol vec!

Zdej sem parkrat sel k Toniju, ki sicer deluje zelo v redu. Edino cene ima za moje pojme kar visoke. Nisem pa nic preverjal kaksne bi bile pri uradnih servisih. Glede na to, da imam zdaj neke probleme s podvozjem, bom definitivno preveril cene tudi drugod.

lp
Slika
Uporabniški avatar
OBELIKS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Po Okt 11, 2004 3:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija
Kontakt:

Nevermind. Vse potuhtano.
Slika
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Danes sem ravno pripeljal avto domov od Kranjec Avto servisa (Lj) in moram reči, da sem blazno zadovoljen.
Priključil je računalnik, ugotovil napako (nek senzor vrtljajev, če se prav spomnim), mimogrede je še prej ugotovil, da mi prejšnji serviser ni menjal naftnega in zračnega filtra (samo oljnega), čeprav je rekel, da ju je. Oba sta bila že katastrofa, sploh zračni. Našel je še rahlo počeno cev zraka (kar prej trije drugi serviserji niso opazili) in vse spedenal. Zakon =D> =D>
Uporabniški avatar
OBELIKS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Po Okt 11, 2004 3:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija
Kontakt:

Ajoj, samo senzor obratov ne. Priporočam ti, da pregledaš releje. Meni so postavili isto diagnozo, ampak so ko mi je že tretjič kao crknil senzor za obrate ugotovili da sem imel gnile releje. Za dizla sicer ne vem kje so, pri moji pa so zraven akumulatorja.
Slika
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Prej mi avto sploh vžgal ni (nikakor ne), po menjavi pa z lahkoto, računalnik ne kaže več nobene napake. Je pa res, da se ne spoznam preveč in sem že takoj pozabil, kaj je dejansko bilo :lol: Se mi je pa zdelo, da je to rekel.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

OBELIKS napisal/-a:Ajoj, samo senzor obratov ne. Priporočam ti, da pregledaš releje. Meni so postavili isto diagnozo, ampak so ko mi je že tretjič kao crknil senzor za obrate ugotovili da sem imel gnile releje. Za dizla sicer ne vem kje so, pri moji pa so zraven akumulatorja.
tudi so poleg akumulatorja pod pokrovčkom ki ga snameš
Slika
Uporabniški avatar
OBELIKS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Po Okt 11, 2004 3:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija
Kontakt:

ziga22 napisal/-a:Prej mi avto sploh vžgal ni (nikakor ne), po menjavi pa z lahkoto, računalnik ne kaže več nobene napake. Je pa res, da se ne spoznam preveč in sem že takoj pozabil, kaj je dejansko bilo :lol: Se mi je pa zdelo, da je to rekel.
Heh, meni se je isto dogajalo, s tem, da mi je ene parkrat crknil med vožnjo. Ko sem recimo dal kontakt je obratomer norel po celi skali.
Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Mat'r!

Al sm samo js tako smotan, al pa res nimam srece s temi mehaniki!

Izgleda se bom moral naucit sam sraufat :lol:

Grem danes na redni servis. Olje + olj.filter + zracni filter. Vprasal sem ga ene 3x, ce ima vse na zalogi (olje sem itak sam pripeljal). Menjamo, pa recem se zracni filter... seveda ugotovi, da ga nima :roll:

Ze prej sva se zmenila, da ga priklopi pa racunanik, ker me zanima stanje senzorjev (parkat se mi je ze prizgala lucka za Check Engine)... po 10minutah ugotovimo, da ne bo slo?!

Ta teden imam tehnicnega in naj preveri se stanje podvozja. Ugotovi, da ima koncnik luft. A menjal sem ga poleti (drugi serviser)!?

OK...ok...zracni filter bom ze sam zamenjal...za koncnik bom poklical kjer so mi ga menjali...za priklop na ECU pa bom ocitno sel nekam na uradni servis, ker ocitno samo tam ni problemov. #-o
Slika
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kixs, nekaj razgrajaš, obenem pa sploh ne poveš, kje si bil. Dvomim, da pri Toniju, ker si malo prej pisal, da se boš razgledal še kje drugje. Ali pa??? :oops:
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Kaj sem malo prej pisal?

Ja, bil sem pri Toniju, ki je sicer cisto ok mehanik, sam js sem tako zatezen!
Slika
Odgovori
  • Informacija