Neuradni servisi!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

Dejch napisal/-a:kakšen dober servis v Trebnju oz. bližnji okolici? rabim za redni servis.
V Trebnjem ni glih kakega majstra za alfe ;)
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
NebiVečAlfe
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Nov 15, 2012 11:48 am

Sem bivši lastnik 156-tice letnik 1998. Ker sem ravno v fazi nakupa drugega avtomobila in mi podobne informacije še kako prav pridejo sem zbral nekaj volje in časa, da delim svoje izkušnje ob uporabi Alfe ter s tem morda tudi sam komu pomagam pri odločitvah. Priznam, da mi gre ob misli na mojo zgodovino bivanja s tem avtomobilom na bruhanje zato se tega tudi nisem mogel lotiti poprej. Kot prvo z avtomobilom in znamko avtomobila ni popolnoma nič narobe, da se razumemo. Alfe so odlični avtomobili. Problem nastane, ker kot pri ostalih avtomobilskih znamkah težko prideš do solidnega pooblaščenega serviserja, rabljenih Alf se pa tudi popoldanci izogibajo kot miši mačke, ampak o tem ne bom razglabljal. Sam sem Alfo kupil leta 2008. Vedel sem, da ni ravno najbolje vzdrževana zato sem jo hitro peljal k Nordu (ker je iz moje okolice) na pregled z nameno da na njej postorijo kar je potrebno in zamenjajo filtre in olja. Vse željeno sem mastno plačal doma pa ugotovil, da niso niti odprli pokrova motorja. OK fino, spet sem bil nategnjen kot ničkolikokrat že. Ker se v takratni službi ni dalo kar tako jemati proste dneve sem vse skupaj požrl in sam zamenjal zračni filter, motornega olja pa nisem menjal. Čez dve leti sem na kolovozni cesti zapel s spodnjim delom ohišja motorja ob skalo, ga rahlo poškodoval da je pričelo kapljati olje. Ker sem OSEL sem pomislil, da bom najbolje skozi prišel, če ga peljem k Nordu, kjer mi bo lahko posodo za olje zamenjal z drugo rabljeno, za filtre, olja in po moji zahtevi naj opravi še ta velik servis z jermeni ga bom pa že za jajca držal, da bo to dejansko storil. K NORDU sem ga ponovno peljal tudi, ker je bil sodelavec z njim neizmerno zadovoljen. Naj pripomnim, da je bil s svojo Alfo reden gost odstavnih pasov, seveda ne bom ugibal zakaj??? Seveda sem ponovno vse skupaj konkretno plačal, če se ne motim cca. 650€. V to je bil vštel veliki servis (jermena) in varjenje mojega poškodovanega karterja. To varjenje naj bi bilo cca 120€. Okej ves zaupanja poln se pripeljem domov nakar ugotovim da avto še curi. Zlezem pod njega vidim da je ves še enako masten od olja kot sem ga peljal k NORDU, ugotovim, da je na njem še stari zarjaveli oljni filter, pogledam motorno olje staro črno, da ne naštevam vsega ostalega. Kar je bilo zamenjano sta bila le glavna jermen, kjer je en cvilil kot bi stal mačku na repu :( Totalno popizdim fuknem kij v avto in seveda šele čez štirinajt dni grem do njega, ker itak zaradi službe nisem mogel poprej. Pridem do njega ga poprosim, če mi pokaže kod je oljni filter. Seveda tip tega ni hotel pokazati in se je začel na vse načine motati dokler nisem začel na dvorišču tuliti kot podivjani pes. Naposled se je takoj s svojim nečakom lotil menjave olja in filtra. Vse ostalo sem požrl in si sam sebi rekel ga bom že na forumu popluval in si s tem deloma olajšal dušo. Se opravičujem vsem, ki so se naknadno ušteli pri njem, da tega nisem poprej zapisal, ampak kot že rečeno res mi gre ob misli na to na bruhanje.
P.S.: za razmislek: kako je tip varil posodo če je ni snel z motorja??? fak, kva vse ne doživiš v tej smrdljivi deželi kranjski.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Nord je itak znan nategator.. škoda ker ga nisi kam prijavil že prvič in peljal na en spodoben servis.
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Norda sem uporabil trikrat, bile so malenkosti in vsakič sem bil zraven, ko je delal. Enkrat mi je zamenjal kabinski filter, drugič mi je priklopil avto na tester in ugotavljal zakaj mi izklaplja kompresor klime (sistem je bil prenapolnjen, napake ni našel), tretjič mi je ugotavljal zakaj mi vroče piha v noge, kljub temu, da je bilo poletje in je delala klima. V prvem in zadnjem primeru je delo korektno opravil, ni pa me mogel nategniti, ker je šlo za malenkosti in sem bil, kot že rečeno, vsakič zraven. Na redni servis si tja zaradi negativnih govoric nisem upal peljati.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

A kdo vozi Alfo k Brencetu iz Vrhnike? Zgubil telefon z njim pa tudi njegovo telefonsko! Če ima kdo bi ga prosil, da mi jo posreduje. Lahko tudi na ZS
Stipe
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: To Okt 02, 2012 3:42 pm

Kateri je dober potem servis v Ljubljani oz. bližnji okolici?

Rabim za menjavo ploščic, lučka za predgretje mi gori in opozorilo + zadaj mi škripa (squick squick) pri speljevanju, baje so samo gumice neke za zamenjat oz. zrhitat.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Koga mi priporočate za menjavo gumic stabilizatorja na 156? Savinjska, MB in okolica, lahko pa tudi Ljubljana, bom že naredil izlet iz tega :P
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Nič :| ?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Takšne stvari ti zna menjat vsak. Pač izbereš najcenejšega po uri.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Eh postavke.. tu sprašujem če je kak domači mojster :)
Beli Grom A.K.88
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Maj 09, 2013 3:00 pm

Zdravo.
Sam pa iščem enga dobrega avto licarja, da je prijazen za denarnico in da dobro opravi svoje delo. 03 (zadnji branik, prednja maska)
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Gospodje lepo prosim ce mi kdo poslje na zs kaksnega popoldanca litija-ljubljana-logatec ta relacija hvala

p.s.
Pa prosim ce mi kdo res poslje kaj :) tx
coolijo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Mar 17, 2014 9:49 pm

Zdravo vsem,

Iscem zanesljivega in dobrega serviserja v LJ oz. Okolici. Najraje bi videl, da lahko avto poservisira kaksno soboto ali med tednom popoldne.

Avto: AR GT, 2009, diesel

Za naredit imam:

Menjava grelnih sveck
nekaj mi zelo.ruzi pri zavijanju v desno
Zamenjava obeh pozicijskih zarnic
Zamenjava zadnje zavorne zarnice
menjava olja

Jvala za informacije! :)
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Priporočam ti sledeči servis:

http://www.avtoservis-lustrek.si/

To je eden redkih mehanikov, ki mu zaupam (tudi eden izmed mojih poklicev je avtomehanik, zato je moje zaupanje težko pridobiti :) ). Moja punca mu je vozila avto tja popravljat (dokler nisem jaz začel večinoma njen avto servisirati) in tudi sedaj občasno zapeljemo do njega, ko jaz nimam časa, ustreznega orodja ali prostora.

Vsakič je delo opravil dobro in se res potrudil za odpravo napake (sodelavcu od punce je odpravili napako na peugeot 5008, ki so jo na uradnem servisu iskali 1 leto in nikoli odpravili).
Alfa romeo...built to brake down.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Sem tudi jaz vozim avto in mi ga vedno dobr postima(nazadnje podvozje)...se spoznajo na alfe.En od lastnikov ma tud 166-ko...
Odgovori
  • Informacija