Neuradni servisi!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Nočem delat reklame, sam mislim da se da dobit Selenia TD za dobrih 8 eur po litru, mogoče že za 7 eur.
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Selenia TD je nekaj cisto drugega kot Selenia WR
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

danes imel avto na servisu, na AMZS... avto ima 141k km, peljal ker me je nekaj skrbelo + še letni servis, beri na temu linku (viewtopic.php?t=20998&postdays=0&postorder=asc&start=15.

Cene:
olje 5l................55,43€ (Castrol txt Softec 5w40)
oljni filter............6,26€
zračni filter..........9,73€
klima filter...........20,83€
filter goriva .........21,83

2 uri dela.....51,20

Zadovoljen z uslugo, prijazen serviser, vse povedal in pokazal zamenjane dele, filtri so bili čisto zapacani vsi, čeprav je bilo vse menjano pred 12k km pri Zegi....
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Vceraj peljal avtej na mali servis k AMC Kocjancic:

- olje Motul 8100 X-cess 5W40 5L = 34.90€ (kupil sam)
- oljni filter = 12€
- naftni filter = 14€
- polnjenje klime = 50€
- Wynn's postopek ciscenja injektorjev = 50€
- blokada EGR = ?€
- delo 10€

Skupaj € pri mehaniku: 136€
Skupaj € z oljem: 171€

V teh dneh se sam zamenjam zracni filter - cena cca 7€.

Zanimivo, da mi da racun, vendar sta gor samo naftni in oljni filter, ceprav se nismo nic pogovarjali, da bo to brez racuna. Sicer sem placal na kartico.

Kot zanimivost sem prvi mali servis delal pri Toniju leta 2008, ko sem avtej kupil. Menjal je olje+oljni filter+naftni filter, cena tudi brez racuna je prisla pa 110€ #-o

Sicer pa na vsakem malem servisu na cca 15.000km menjam zgoraj nastete filtre. Edino kabinskega ne vem kaksen interval naj bi bil in kako nujna je menjava. Zdaj je notri ze 2 leti.

lp
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kabinski filter je tudi priporočljivo menjati na eno leto, boš kar presenečen, ko ga boš zamenjal kakšen je (verjetno poln žuželk in svinjarije), s tem da ti tudi klima potem dosti bolje hladi, ter je prijetnejši zrak.

Lp
Alfie18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Pe Jun 27, 2008 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Hej.

No pravkar sem zamenjal 2 stvari na AR 2004 1.9 JTD AS Sušnik Besnica

1. Nov hladilnik Valeo
2. Nov originalen AR senzor obratov

Zraven še nova hladilna tekočina in servis klime.

Skupaj me je prišlo 450 EUR.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Danes menjanih vseh 8 svečk, menjano olje ter vsi filtri. Nekaj je bilo še malenkosti zraven za postoriti, račun 200€. Avto pa potegne občutno bolje. Si ne bi nikoli mislil da mali servis in svečke naredijo takšno razliko :-O
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

Neuradni servisi?? Mogoče bi moral met z njimi izkušnje, tako pa lohk povem mnenje sam za uradnega serviserja...Stepančič, jajčkoti na kvadrat, da jih ni večjih... vedno ko sm ga tja peljal, je blo spet pol neki narobe, ampak vedno! Pri njih sem tolko gnara pusto, da glava boli. O kvaliteti servisa tam ne bi... To bi kr tko malo, po domače... Mislim, da bo šalabajzeri kar prava beseda. Za pooblaščeni servis je to sramota. Naj se gredo učit k francozom ali pa nemcem, korejcem. Skratka ne more bit to pooblaščeni servis. Če Alfa to dopušča, potem ni čudno...
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Omero ; In kaj je builo narobe ....... jaz mislim svojo AR servisirat tam #-o
Še kdo slabe izkušnje pri Stepančiču ???? ( ali pa DOBRE ?? )
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Razen tega, da ima vse cene za 100% višje?
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Alfa Samec : Višje cene kot kdo ?? neuradni ?? In kje so dobri serviserji uradni/neuradni ??
Hvala za odgovore
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Za vsak servis, boš našel zadovoljne in nezadovoljne stranke, tako kot za vsako stvar. Neuradni servisi so pa itak poglavje zase in se jih sam izogibam na dolgo in široko ali pooblaščen servis ali pa raje sam naredim, popoldancem ne zaupam, ker noben ne odgovarja za svoje napake in neznanje. So seveda izjeme, vendar tvegati zato da bi privarčeval 50-100€, meni se enostavno ne splača.
Če pa govorimo o novem, oziroma nekaj let starem avtomobilu, potem pa ni debate kam peljati.....je veliko tem na forumu, kjer imajo uporabniki veliko problemov pri dokaj novih avtomobilih prav zaradi nevednosti popoldancev.

Sam pri Stepančiču nisem bil, poznam pa kar nekaj zadovoljnih strank....
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sam imam s Stepančičem slabo izkušnjo (glej mojo temo v galerijah), se pa v splošnem strinjam s Foggy-jem..
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

4momo napisal/-a:Alfa Samec : Višje cene kot kdo ?? neuradni ?? In kje so dobri serviserji uradni/neuradni ??
Hvala za odgovore
Jaz sem klical enkrat tja za termostat, pa mi je povedal, da je cena 197€, vse povsod drugje je bila 97€. Ozi je plačal za menjavo zadnjih ležajev tudi dvojno ceno: 180€ po komadu, vse povsod drugje je bila cena 90€ za komad.

O sami strokovnosti dela pa se nisem prepričal, ker me je odbila že dvojna cena materiala.
ZAR1620000
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Feb 02, 2008 8:20 pm

ZAR1620000 napisal/-a:
Matjaz46 napisal/-a:Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z AvtoServisom NORD - Sneberje (ljubljana).
Imajo kar dolgo tradicijo. Namreč čez vikend se mi je računalnik pokazal, da je nekaj z grelnim svečam, pa morm peljat na servis.

http://nord.si/
Ravno prav. Pooblaščen mehanik ni, kar se pa kvalitete dela tiče pa moja izkušnja:

na tester je priklopil Alfo 166, ki je bila pred tem kaki dve leti pri njemu servisirana: po njegovih besedah v računalniku ni bilo zabeleženih napak, kilometri pa so se ujemali s kilometri na števcu.

Čez kak teden je bil avto peljan na pooblaščen servis, ker so bile težave pri pospeševanju, in je tester pokazal napako MAFa in overboost ventila,
kilometrov v računalniku pa je bilo 40.000 več kot na števcu - kilometre so po zelo sumljivi servisni knjižici (prvi servis po 4000 km???) sodeč sicer prevrteli v FIAT VEIT DOMŽALE, kjer je bil avto prodan drugemu lastniku s 85.000 km, na števcu pa jih je imel 45.000.

Torej, ali človek ne zna delati s testerjem, ali pa je skrival svoje "dobro" delo...

Približno 1000 km po velikem servisu je začel avto cviliti (pri jermenih), Nord pa ni vedel povedati ali ugotoviti, zakaj cvili. Na pooblaščenem servisu so ugotovili (in demonstrirali), da cvili zaradi neoriginalnega mikro jermena, ki je trši od originalnega, je pa res malo cenejši...

Še to: na zadnjih diskih so bile lise, za katere je rekel da so posledice neuporabe avta, in da bodo po par 100 km izginili. No, na zavornem servisu so diske pogledali, in so bile lise posledica brušenja s kotno brusilko, zaradi česar je bilo potrebno menjati tudi ploščice, diski pa so bili obrabljeni 2 mm pod spodnjo mejo.
Še dva Nord-ova natega:

1. pri 50.000 km naj bi menjal celo sklopko, ker ni spustila (imam račun za komplet sklopko). No, pri 180.000 km je začela zdrsovat, in ko so na servisu (Adria Plus v Nm) zadevo razdrli, je bila še originalna plošča noter... Skratka menjal je samo ležaj, ploščo je pa obržal...

2. pri cca 130.000 je Nord delal veliki servis, in seveda naj bi menjal tudi vodno črpalko. Ta teden sem jo dal menjati, ker se je avto pregreval, in je - seveda - bila še originalna vodna pumpa noter (iz leta 2002).
Odgovori
  • Informacija