Olje

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-če imaš takšno porabo potem res ne dirkaš,saj je normalna poraba nekjer 9-11 litrov,če si bolj v mestu doma :doubt:
-olje ti definitivno žre preveč,ti kilometri so vprašljivi,zdaj je vprašanje če so realni,ker te v tem primeru še čaka veliki servis ki ni poceni (jermeni,svečke,vodna črpalka in še kaj),upam da je to že narejeno,čeprav dvomim,glede na to da so te že nasrali pri karoseriji :doubt:
sancab@volja.net
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Avg 15, 2006 9:04 pm

živjo,

ker je avto imel nalepko od serviserja sem js poklicala in so mi povedali kar preko telefona, da je bil avto skoz pri njih servisiran, velik servis je bil narejen pri 78.000km torej bi bilo res treba menjat zdaj olje in filter pri 98.000km? Sm pa vprašala pri Stepančiču so mi pa rekl, da če mi tolk olja pije naj bom kr zadovoljna, da mi ga še več ne in da je to v mejah normale.!!! :(
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

to pac ni normalno. meni ga v 6.000 km ni zmanjkalo toliko da bi bilo zaznavno na merilni palicici.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja sej ni čudno da so alfe na slabem glasu če ti nek serviser, ki naj bi bil povrh vsega še dober reče da je to normalno. #-o Žal to res ni normalno, tko da čim prej zamenji serviserja in ugotovi zakaj olje zmanjkuje da ne bo kakšna resna okvara nastopla.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

sancab@volja.net napisal/-a:živjo,

ker je avto imel nalepko od serviserja sem js poklicala in so mi povedali kar preko telefona, da je bil avto skoz pri njih servisiran, velik servis je bil narejen pri 78.000km torej bi bilo res treba menjat zdaj olje in filter pri 98.000km? Sm pa vprašala pri Stepančiču so mi pa rekl, da če mi tolk olja pije naj bom kr zadovoljna, da mi ga še več ne in da je to v mejah normale.!!! :(
No, to je primer avta, pri katerem skoraj sigurno niso čakali, da se stvar ogreje na delovno temperaturo, ampak so ga kar na mrzlo terali!
Jaz bi na tvojem mestu zamenjal olje, ker je potrebno in sicer dal noter selenia racing in potem opazoval porabo!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a na avtotriglavu se zmišlujejo in dajo vsakemu drugo olje?

npr. men je reku da je zamenjava za 20k (10w-40), olje StAR (5w-40 sintetika?)

zdaj pa berem ( http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic ... &view=next )
da so mu dali namesto 20k, olje Selenia Performer 5W-30 :?


izgleda da je vseeno kaj se vliva notri :?
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

da ne bom nacel nove teme bom kar tukaj prasou. stvar je taka da od servisa kjer smo zamenjali olje in filter je minilo 4000km in olje je pod min. to pomeni da je kr pridno pila. zdaj pa vprasanje...glede na to da pod motorjem ni videti da bi kaj puscalo sklepam da je tezava "zgoraj"..tefloncki maybe? kako komplicirano je to zamenjati (servis seveda), cena..? pa se to bi me zanimalo kje je vse to olje? ker kar se motorjev tice sem dokaj laik in me zanima kako se to zgodi :)

p.s. 1.8TS (103KW) 156ka


aja seto.. notri je Castrol TXT softec 5w 40 (ali 5w 30) zdj nevem tocno
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

rokkas napisal/-a:da ne bom nacel nove teme bom kar tukaj prasou. stvar je taka da od servisa kjer smo zamenjali olje in filter je minilo 4000km in olje je pod min. to pomeni da je kr pridno pila. zdaj pa vprasanje...glede na to da pod motorjem ni videti da bi kaj puscalo sklepam da je tezava "zgoraj"..tefloncki maybe? kako komplicirano je to zamenjati (servis seveda), cena..? pa se to bi me zanimalo kje je vse to olje? ker kar se motorjev tice sem dokaj laik in me zanima kako se to zgodi :)

p.s. 1.8TS (103KW) 156ka


aja seto.. notri je Castrol TXT softec 5w 40 (ali 5w 30) zdj nevem tocno
mojemu bratu TXT softec tudi pije kot mornar rum :lol: zdaj nevem, ampak to je po moje kao neko olje za športno in dinamično vožjno, za visoke obrate itd. če tega ni, je obraba večja, enako kot pri selenii racing. naj me kdo popravi, če nimam prav.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

no pri meni v obrate avto ne gre sam prvih 10 min :lol:(da se ogreje).

a pol je to normalno? pac kupim 4l kantico in dolivam :)?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

rokkas napisal/-a:no pri meni v obrate avto ne gre sam prvih 10 min :lol:(da se ogreje).

a pol je to normalno? pac kupim 4l kantico in dolivam :)?
NI normalno. Poskusi z kakšnim kvalitetnim oljem 10w-60, npr Selenia Racing, Castrol RS in podobnimi, pa poročaj.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

sej men te gradacije niso cist jasne... kaj je fora tega 10w 5w? mislm kaksni so kriteriji za izbiro
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

rokkas napisal/-a:sej men te gradacije niso cist jasne... kaj je fora tega 10w 5w? mislm kaksni so kriteriji za izbiro
glede na tvoj motor, bi moral met not 10W 40. vse ostalo "ni ustrezno" oz se pozna pri povečani porabi. edini kriterij za izbiro je napis, katero olje mora biti v motorju označeno s strani proizvajalca. firma nima veze, gradacija pa je zelo pomembna.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

najbolse potem da zlijem ven kar je v avtu in nalijem cisto na frisno 10ko?

ker glede na to da nimam casa med tednom po trgovinah letah bom narocil preko neta... gledam pa
Castrol Magnatec 10W40... je ok? pa kok drzi pri 156karter?

poleg tega me pa zanima se za menjalnik olje ce bom ze menjal. kaj ponavadi kupujute?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sam sem v 156 1.8 TS uporabljal Castrola TXT (5w 40) in je bila poraba manj kot 0,5l na 10k km, s tem da se je motor kar visoko vrtel. In tudi doma je že 15 let v večini avtomobilov zgoraj omenjeno olje in ni bilo nikoli nobenih problemov. Tako da vzrok v prekomerni porabi olja ne tiči v samem olju :wink:

To da je za 1.8 TS 16V v osnovi predpisano olje gradacije 10w-40 še ne pomeni, da se ne sme vliti olja z drugo gradacijo. V navodilih je tudi lepo napisano, da v primeru agresivnejše vožnje in večkratnega prehajanja v visoke obrate, priporočajo sintetično olje gradacij 5w-40 ali 10w-60.

Dejstvo je, da je v osnovi za skoraj vsak avtomobil (izvzeti športno naravnani) predpisano polsintetično olje 10w-40, kar pa niti podrazno ne pomeni, da se mora uporabljati le takšnega....
Kot sem že v eni temi napisal, če je motor že malo obrabljen in v preteklosti ni bilo vedno lepo delano z njim, bo vsekakor popil več sintetičnega olja, kot polsintetičnega.....klik.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

zdravo

zanima me vaše mnenje o olju OLMA 10-40W, en frend ima doma skladišče za take stvari in mi lahko to olje dobi zelo poceni, rekel pa je naj bi bilo isto kot valvoline,

lp
Odgovori
  • Informacija