Variator faze

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Mato21
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Avg 06, 2005 7:39 pm

Zdravo

Zlo veliko je blo pisanega o tem ampak vsen pa nisem nikjer zasledu ce variator kaj vpliva na moc motorja oz. na pospeske ker men dela ta variator probleme ze od kar sm kupu to alfo hvala ze v naprej
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Variator faze ima vsekakoe vpliv na moč motorja. Zdi se mi, da v nizkih obratih in tam nekje, kjer je moč maximalna.
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Ima vpliv. Dokler samo ruzi pa se dela ne, ko pa neha delat pol pa ima.

V bistvu gre za podobno stvar kot je AVCS pri Subaruju, V-TEC pri Hondi ipd.

D.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

V glavnem ne splaca se ti menjat, ker je predrago za skoraj nic opaznega.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dejch napisal/-a:V glavnem ne splaca se ti menjat, ker je predrago za skoraj nic opaznega.
Po besedah mehanika, ima motor (pokvarjen variator) ob visokih obratih zamaknjeno fazo za cca. 1 do 2 zoba na jermenu. Baje zna bit razlog za kakšna cukanja, pomanjkanja moči, itd.
Je pa še ena zanimiva reč, variator ima namreč tudi Bravo/Brava/Marea (pomoje od 1.8 naprej), pa na servisu nihče ne vpraša zanj :roll:
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kakšna je pa sama cena tega variatorja.Jaz bom imel v kratkem velik servis in sem razmišljal da bi ga kar mimgrede zamenjal.A se to splača, ali naj raje pustim da ruži dalje??
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

vuso napisal/-a:Kakšna je pa sama cena tega variatorja.Jaz bom imel v kratkem velik servis in sem razmišljal da bi ga kar mimgrede zamenjal.A se to splača, ali naj raje pustim da ruži dalje??
Jah, jaz bi ga na tvojem mestu menjal. Meni so rekli na servisu, da je škoda, ker ga nisem menjal takrat kot jermene (€€$€$ :evil: !!!), ker je z menjavo variatorja spet potrebno vse razkopat okoli jermenov. Jaz ga bom menjal naknadno, ker sem jermene menjal takoj, ko sem kupil avto (cca. 67k kilometrov je imela)

Drugač pa; pri nizkih obratih ne gre, pol ful potegne, dobiva dizel zvok....matr, kmalu bo JTD, sam še porabo moram nekak pogruntat :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tovarna je deklarirala, da je variator OK, dokler diesel sound ne preseže čas 5-ih sekund.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Meni je crknil predvčerajšnjim! :evil:

Cena... ne vprašaj - baje cca. 50.000 + delo(k*rc ga gleda!)

Posledica: Po*izdil bom, ker mi na obratih, kjer najbolj vozim, avto ne potegne tako kot sem vajen (1.500 - 2.300 v pospeševanju zaspan - ni pa neke full grozne razlike...pač vem po občutku da ni vse 100% od 2.500 naprej čisto ok, ko pa na obratih potem premenjam v višjo, pa cukne)

Ko je šel serviser z njim na testno, je reku da ne čuti kake napake, al pa da bi blo kaj narobe - da pač su tu že krepko kolimetri, pri katerih bi mogu bit davno menjan - jih mam 163+ še s prvim variatorjem, slišat se je pa začel pred cca. 2000 km

Torej - pohodim v četrti iz nizkih obratov... se mašina neki obotavlja a bi al ne bi... počasi potegne, ob menjavi na obratih v peto pa ko se zopet dotaknem pedala za gas rahlo nenavadno cukne - nič pretesljivega, a me moti. Ne cukne mi v stilu, da bi blo kaj groznega, le za kake 1/4 sekunde mu zmanjka moči.
Norim, ker vem da ni tako, kot mora bit!
Itak pa imam 1 mesec časa da pozabim, ker sem moral včeraj nest izpitek na upravno enoto, da so mi ga pokracali (da kao ne smem vozit) :cry: ...no ja... to je tisto od aprila, ko so me na radar dobili... dobro da je čez praznike, ker se bom itak pustu vozit :wink:

Aja - glede dizl saunda je pa tako... je pa ni. Včasih ob štartu čista tišina, včasih pa kakih 10 sekund rožlja.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

ne se sekirat - 159 naj bi bi imela celo dva variatorja - to bo šele joy... :D :D 8) :D :D
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Overs[t]eer napisal/-a:ne se sekirat - 159 naj bi bi imela celo dva variatorja - to bo šele joy... :D :D 8) :D :D
Pa 4 lambda sonde!!!
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Pr men je pa dizl zvok samo v prostem teku. K stoji in k je prizgan ima zvok skoraj kot kaksen Golf IV dizl. :D Ko prizgem dizl zvoka skoraj nikol ni slisat. Lena sicr je v nizkih obratih, sam katera Alfa pa ni? :)
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

A zna kdo razložit, kaj se temu variatorju v bistvu zgodi?
A se kej zrabi, zlomi al razpade?
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

DaviiD napisal/-a: V bistvu gre za podobno stvar kot je AVCS pri Subaruju, V-TEC pri Hondi ipd.

D.
S to razliko, da pri njih zadeve ni potrebno menjati vsakih 50k km, ampak dela tako kot treba.

LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Italjan napisal/-a:A zna kdo razložit, kaj se temu variatorju v bistvu zgodi?
A se kej zrabi, zlomi al razpade?
Ob vžigu ne dobi zadosti mazanja in ga parkrat na suho obrne in začne rožljati....


LP
Odgovori
  • Informacija