Variator faze

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Pri meni pa je ponavadi tako da se dizel zvok slisi takoj na zacetku, potem ne, ko pa se avto ogreje pa se ga slisi non - stop. Koliko pride menjava variatorja te dni? Ve kdo?
Uporabniški avatar
OBELIKS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Po Okt 11, 2004 3:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija
Kontakt:

Samo variator se ti ne splača menjavati, zraven naredi še servis jermenov, razen če so še dobri. Drugače pa je obnova okoli 30€, za novega pa nisem prepričan, mislim da bi moralo biti nad 100€
Slika
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Kdo ve kje najceneje dobiti (in menjati) variator. Prej sem avto poslusal in imam cist zares dost tega zvoka...
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

welcome to the club....

jaz ga naslednji teden tukaj kupim... še najceneje pridem skozi + 40€ za 5 litrov olja ni tako slabo ;)

http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/147_Variator.shtml
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Ves mogoce koliko pride menjava?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

scorpionx napisal/-a:Ves mogoce koliko pride menjava?
Kar nekaj dela je s tem. Moraš pa met tudi pravo orodje oz ključ.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

alfa_samec napisal/-a:
scorpionx napisal/-a:Ves mogoce koliko pride menjava?
Kar nekaj dela je s tem. Moraš pa met tudi pravo orodje oz ključ.
Vem, saj zato ne bi delal sam in me zanima cena na servisu. Bi pa menjal samo to ker sem jermene menjal enih 25k km nazaj....
lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Potem pa res škoda, da nisi to storil ob istem času. Ker moraš namreč jermene vzet dol in zato bi bilo takrat lažje...

Tukaj pa maš celoten postopek, če te slučajno zanima:
http://home.hccnet.nl/jaap.bouma/PhaseVariator.htm
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

alfa_samec napisal/-a:Potem pa res škoda, da nisi to storil ob istem času. Ker moraš namreč jermene vzet dol in zato bi bilo takrat lažje...

Tukaj pa maš celoten postopek, če te slučajno zanima:
http://home.hccnet.nl/jaap.bouma/PhaseVariator.htm

Jah, nisem mel prej alfe in nisem vedu :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

A ti že dizel zvok spušča? Ker če ne, potem ni potrebe po menjavi oz obstaja tudi low budget varianta, kjer z novo vzmetjo in še nekaj deli popraviš star variator in dela ko nov (ponavadi se vzmet zjaha in se ne vrača v prave pozicije), kit pa stane 5€ plus delo.
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

alfa_samec napisal/-a:A ti že dizel zvok spušča? Ker če ne, potem ni potrebe po menjavi oz obstaja tudi low budget varianta, kjer z novo vzmetjo in še nekaj deli popraviš star variator in dela ko nov (ponavadi se vzmet zjaha in se ne vrača v prave pozicije), kit pa stane 5€ plus delo.
odsvetujem... dela 1 leto potem si spet na istem.. stran vržen denar in čas.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

rajko napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:A ti že dizel zvok spušča? Ker če ne, potem ni potrebe po menjavi oz obstaja tudi low budget varianta, kjer z novo vzmetjo in še nekaj deli popraviš star variator in dela ko nov (ponavadi se vzmet zjaha in se ne vrača v prave pozicije), kit pa stane 5€ plus delo.
odsvetujem... dela 1 leto potem si spet na istem.. stran vržen denar in čas.
Tudi meni se ne zdi prevec dobra resitv tole....drugace pa ja imam (sicer ne vedno) kr ornk dizel zvok. Vsk, ki prvic vidi(slisi) avto prasa: kaj je dizel? :D
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

rajko napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:A ti že dizel zvok spušča? Ker če ne, potem ni potrebe po menjavi oz obstaja tudi low budget varianta, kjer z novo vzmetjo in še nekaj deli popraviš star variator in dela ko nov (ponavadi se vzmet zjaha in se ne vrača v prave pozicije), kit pa stane 5€ plus delo.
odsvetujem... dela 1 leto potem si spet na istem.. stran vržen denar in čas.
Pri 1.8 TS sem variator popravil s kitom in je 3 leta delova bp, potem pa ne vem več kaj se je z avtomobilom dogajalo.....
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz sem se tudi nategnil z obnovitvenim setom. Res da je poceni, ampak placal sem delo ko zafran, da so mi razcesnili masino na prafaktorje, dal tistih 10EUR za obnovitveni set in se odpeljal domov, mislec, koliko sem profitiral. A glej ga zlomka, po tocno 1100 prevozenih kilometih, dizel strikes again...
In kaj potem? Garancija na obnovitvene sete ne deluje, medtem ko lahko na vgrajene originalne dele uveljavljas dvoletno garancijo (ce to delas na uradnem servisu seveda). In potem sem moral kupiti nov variator in spet gledati razdrto masino.. ce bi ga takoj zamenjal z novim, bi si prihranil veliko casa in tudi denarja.
Moj nasvet... ce hoces popravit, potem zamenjaj z novim in bos imel mir.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tale kit je bolj mišljen kot preventivna menjava fedra in ne popravilo variatorja, ko ta že nekaj 1000 km razbija kot dizelaš. Ne vem kaj vam ni jasno...Pričakujete čudeže...
Odgovori
  • Informacija