Modra led-dioda na poziciji?!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

Te pozicijske ki se prodajajo kot bele, v resnici pa vsak zdrav človek vidi da vlečejo na modro, se ne smejo uporabljat!
V zakoniku je napisano da se ne smejo uporabljat nobene druge barve, kot so predpisane po standardu, torej nič kar je drugačno od bele in rumene.

Sam osebno tudi uporabljam te bele z modro senco in še nisem imel problemov, so me že tudi ustavli, pa mi ni policaj nič rekel.

Sem pa kolega policaja vprašal kako je s tem, pa mi je odgovoril, odvisno od razpoloženja policaja, ki te ustavi :roll: , če ti bo hotel nekaj najt ti bo pač diode :mrgreen:
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Tole glede vlecenje na drug odtenek je lahko problematicno ze pri kaksnih standardnih luceh. Velikokrat opazim kaksnega mercedesa ali BMWja, ki mu luci svetijo zelo na odtenek modre.

Kot ze receno, ce gledas od spredaj in v isti ravnini kot so luci, morda malo nad to visino, potem je belo. Ce pa gledas od zgoraj ali od strani, pa vlece modro. Sicer pa, ko so vklopljene tudi kratke, se teh ledic skoraj ne opazi.
Slika
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

Če imaš za kratko luč lečo, jo kar lepo opaziš, pravzaprav ne moreš zgrešit :mrgreen:
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
Zlarre_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 207
Pridružen: To Mar 24, 2009 6:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola :)

kixs napisal/-a:
Zlarre_ napisal/-a:jaz sem imel rdeče. Nikoli nisem imel problemov...sam pač to je sreča. ;)
Če te že motijo si dej bele ledice, ker pridejo zelo lepo ven.....in seveda žarnice z "belo" svetlobo. ;)
Kje dobis ti bele ledice, ki res svetijo cisto belo? Ker te, ki sem jih kupil, se tudi prodajajo kot bele, vendar niso cisto bele, vlecejo na modro.

V slo jih neboš dobil.....jaz sem jih iskal kr nekaj časa in nič.
Nato je kolega šel na počitnice v BIH in mi te robe nakupoval.

Imel sem vse barve ki obstajajo. xD
Zase sem obdržal rdeče in bele, ker so mi pasale in ostale razdelil ostalim. ;)

Seveda moraš menjat tudi glavne žarnice.

Nekaj takega sem imel jaz v Clio-tu.

http://www.mimovrste.com/artikel/342018 ... reme-power

Dal sem 30€ cirka na Adriamerkur(popust,ker kolega dela tam).

In moram priznat, da sem bil zelo zelo zadovoljen. ;)

Svetilo mi je bistveno bolje in poziciske bele so pa tudi naredile svoje z olepšanjem žarka. ;)
In ko si imel prižgane luči skoraj nisi opazil, da so ledice druge barve....si opazil malo samo si mislil da imaš privide če nisi vedel, da so not, ker se je rdeča barva videla samo z nekaterih kotov.

Uglavnem zanimiva zadeva in to si bom tudi poštimal na svoji 33, ko pride čas. ;)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

V čem je hec, da imate tako radi barvne žarnice :roll:
Ko si v avtu, tako ali tako ne vidiš kakšne barve imaš parkirno žarnico, ko pa je parkiran so pa luči ugasnjenje.
Sem mnenja, da je to samo dokazovanje svojega prav, kar seveda ni in izzivanje policajev.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

V čem je hec, da imate tako radi barvne žarnice
Preveč so igrali NFS in preveč gledali Pimp my ride variante :lol:

Mene tudi zanima zakaj? No?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Modre in rdeče itak zgledajo prav nagravžno. Bele pa pašejo zraven samo v primeru, da imaš xenon luči.

Jaz imam pri sebi pozicijske od Phillipsa imenovane BlueVision, ki imajo modro obarvano steklo. Podnevi itak svetijo rumeno, ponoči pa rahlo bolj belo oz. enako kot halogenske Osram Nightbreaker, ki imajo pravtako moder filter. Tako da zgleda zadeva v redu in je povrhu vsega še legalna.

Če pa imaš v avtu xenon pa recimo vzameš pozicijko belo led diodo, ki ima pravzaprav 5-6 majhnih led diod, da se vsaj vidi da nekaj sveti. Res pa da to ni legalno, saj te ledice nimajo EU homologacije.

Da se pa v A3M-u dobiti tudi pozicijske žarnie, ki pa imajo že res zelo temno modro obarvano steklo, tiste pa imajo ponoči res barvo podobno xenonu, a podnevi niso kaj dosti bolj bele.

Barvne led diode pa največkrat vidim v Passatih, Golfih, not pa naželejan frajer s srebrno ketno okrog vratu.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija