Veliki servis - AR 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nisem rekel, da me je prišel samo velik servis 200k.Sem napisal kaj vse je bilo menjano.Ne vem pa zakaj ne bi svečke štel k velikemu servisu.Tovarna predpisuje, da se jih menja na 100k km.Zakaj bi jih menjal na 80k km, še posebaj, če lepo delajo?
jonas:a to si kupil original ngk svečke, ki jih predpisuje AR in se jih menja na 100k km?računaš, da bo zdržala do 200k km :mrgreen: a kdo ve kakšna je oznaka svečk?klical sem prej v motomat in hočejo za svečko 4800.se pravi, da so vse svečke 38.000 sitnih...bojda ni razlike v ceni med malimi in velikimi svečkami...je to možno?
grem v motomat zdajle po predračun za material, ker imam občutek, da so me :bootyshake:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce bi bil clan alfa kluba bi imel 28% popusta!
Slika
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@vuso, iste svecke so, NKG sej mas une cifre gor k mas napisane v servisni knjizici. Samo pakunga je druga, ni Alfa Romeo znaka gor, tip svecke je pa isti 100% :) Drzijo tud 100k km ja.
Ja sej ubistvu jz sm svecke tud menju pri velikem servisu in jih cenovno stel v njega, saj je bilo receno, da naj bi se menjale na 100k km in pri meni tudi ni bilo potrebe da bi jih prej menjal...

LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

blatnik napisal/-a:Mene je lani novembra prišel veliki servis nekaj čez 80k SIT. Glede na ostale znamke, ki jih vozijo moji kolegi se da kar nekako primerjat in ni pravzaprav nič dražji.
Svečke so res malce dražje, ampak se jih menjuje na vsakih 100k km, v tem času pa "navadne" menjaš nekje 3-4× in si na koncu na približno enaki ceni...
To ne bo držalo glede svečk, svečka za ostale avtomobile pride 1.000,00 SIT x4 je to 4.000,00 SIT. Pa če narediš 200.000km ne boš dal toliko za svečke kot pri TS-u. Tale TS se mi zdi ena velika neumnost in bi bilo bolje da bi imeli eno svečko namesto dveh. Avto nič ne pridobi, samo nenormalno podraži celotno zadevo. Samo poglejte kako je vzdrževanje JTD motorja poceni v primerjavi s TS 16V.
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

k smo že lih pr svečkah :mrgreen:
moja alfa ma 2 različna tipa al je vseh 8 enakih? to me je zadnč en mehankar sprašvov (ne šravba velik alf, le kakšne malenkosti), pa nism čist sigurn kako je s tem. je pa mašina tastara, 8v, na ketno. pa na kuk kkm nej bi se menjale, če so predpisane not?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ti maš čisto poceni svečke notri, ne boš bankrotiral pri menjavi le teh :wink:
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mike napisal/-a:k smo že lih pr svečkah :mrgreen:
moja alfa ma 2 različna tipa al je vseh 8 enakih? to me je zadnč en mehankar sprašvov (ne šravba velik alf, le kakšne malenkosti), pa nism čist sigurn kako je s tem. je pa mašina tastara, 8v, na ketno. pa na kuk kkm nej bi se menjale, če so predpisane not?
Čist klasične sveče imaš notr, sam 8 jih je...Cheap :wink:
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Narobe ste razumel nekateri, svecke se menjajo pri 100k km, veliki servis pa je predviden pri 120k km.

P.S. Ce misliste, da je TS bedarija, vas verjetno nebi motilo od 10-30 konjev manj in ali se visja poraba kot ta nad katero se vecina pritozuje?
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jz bi takoj vzel 100 konjsko 145, jebes unih 20KM, vazn da ni variatorja notr pa teh sveck. No sej to opcijo 147ka ponuja. Ce bom hotu konje potem bom vzel 2.0, 1.6TS pa ne vzamem nikol vec. Ni tistih 20KM toliko vrednih. Vsaj iz mojega stalisca ne.

LP
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

sm šu pogledat na račun, k sm ga dobu pr nordu (ko mi je prvič in zadnjič šravbal alfo)
svečke so LODGE GOLDEN 25 HLD, piše pa 8 kom, tko da verjetn so vse iste alpa je cena ista. mi jih je pa računal 2 leti nazaj mal čez jurja, tko da bankrotiral res verjetn ne bom :mrgreen: . na kolk kkm se jih pol menja?
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

SHadowX napisal/-a:Narobe ste razumel nekateri, svecke se menjajo pri 100k km, veliki servis pa je predviden pri 120k km.

P.S. Ce misliste, da je TS bedarija, vas verjetno nebi motilo od 10-30 konjev manj in ali se visja poraba kot ta nad katero se vecina pritozuje?
Načelno nimam (vsaj proti "osemventilskemu") Twin Sparku nič, ampak moja 1,8 litrska mašina ima točno 127 konjev s Twin Sparkom, BMW 318iS iz istega obdobja pa 140 - in točno štiri sveče pa prav nič več - poraba pa povsem primerljiva. Aja, da ne bo kake pomote - I love Alfa :mrgreen:

Mogoče je pri 16V TSu malo bolj občutna razlika - ampak so pa tudi sveče dražje, ne...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

SHadowX napisal/-a:Narobe ste razumel nekateri, svecke se menjajo pri 100k km, veliki servis pa je predviden pri 120k km.

P.S. Ce misliste, da je TS bedarija, vas verjetno nebi motilo od 10-30 konjev manj in ali se visja poraba kot ta nad katero se vecina pritozuje?
Potem so pa pri alfi zelo nesposobni če bi z sistemom ene svečke na cilinder imeli manj konjev, že tako niso nič boljši po kw od konkurence in pri porabi tudi ne blestijo z TS-om. Si predstavljaš 145 QV z 130 ps med tem ko jih ima clio RS 167ps z enako prostornino.
V TS-u ne vidim nobenega + ampak same -. Če bi bil tako potreben bi si tudi ostale tovarne omislile kaj takega....Pri alfi je tako, zmerom hočejo biti neki posebnega pa če je dobro ali pa če je čisto zanič.

Lp
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

GTA lover napisal/-a:Načelno nimam (vsaj proti "osemventilskemu") Twin Sparku nič, ampak moja 1,8 litrska mašina ima točno 127 konjev s Twin Sparkom, BMW 318iS iz istega obdobja pa 140 - in točno štiri sveče pa prav nič več - poraba pa povsem primerljiva. Aja, da ne bo kake pomote - I love Alfa :mrgreen:

Mogoče je pri 16V TSu malo bolj občutna razlika - ampak so pa tudi sveče dražje, ne...
Primerljiv BMW-jev motor ima 114 konjev, dalo pa se ga je najti v modelih 318.

318is, ki ga omenjas pa je 16V razlicica tega motorja in je tako primerljiv z 1.8 16V TS motorjem.
Foggy napisal/-a: Potem so pa pri alfi zelo nesposobni če bi z sistemom ene svečke na cilinder imeli manj konjev, že tako niso nič boljši po kw od konkurence in pri porabi tudi ne blestijo z TS-om. Si predstavljaš 145 QV z 130 ps med tem ko jih ima clio RS 167ps z enako prostornino.
Leta 2000 dobi Clio II Sport popolnoma nov dvolitrski agregat s 167 konji, istega leta nehajo v alfe vgrajevati 2.0 TS motor s 150 konji. Malo absurdna primerjava mar ne?
Foggy napisal/-a: V TS-u ne vidim nobenega + ampak same -. Če bi bil tako potreben bi si tudi ostale tovarne omislile kaj takega....Pri alfi je tako, zmerom hočejo biti neki posebnega pa če je dobro ali pa če je čisto zanič.
Nazalost alfa v casu, ko so se pojavljali TS motorji ni imela resursov za razvoj popolnoma novega motorja, in je z uporabo inovativnih tehnologij iz zastarelih motorjev naredila cudeze. Povecali so moc motorjev, zmanjsali porabo in obenem zmanjsali skoljive emisije zaradi boljsega zgorevanja goriva. torej kljub temu, da jim stanje v koncernu in trgu ni bilo tako naklonjeno kot konkurenci, so uspeli narediti dokaj konkurencen produkt iz "ostankov".
Zadnjič spremenil SHadowX, dne Pe Jul 07, 2006 3:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

SHadowX napisal/-a:
GTA lover napisal/-a:Načelno nimam (vsaj proti "osemventilskemu") Twin Sparku nič, ampak moja 1,8 litrska mašina ima točno 127 konjev s Twin Sparkom, BMW 318iS iz istega obdobja pa 140 - in točno štiri sveče pa prav nič več - poraba pa povsem primerljiva. Aja, da ne bo kake pomote - I love Alfa :mrgreen:

Mogoče je pri 16V TSu malo bolj občutna razlika - ampak so pa tudi sveče dražje, ne...
Primerljiv BMW-jev motor ima 114 konjev, dalo pa se ga je najti v modelih 318.

318is, ki ga omenjas pa je 16V razlicica tega motorja in je tako primerljiv z 1.8 16V TS motorjem.
Foggy napisal/-a: Potem so pa pri alfi zelo nesposobni če bi z sistemom ene svečke na cilinder imeli manj konjev, že tako niso nič boljši po kw od konkurence in pri porabi tudi ne blestijo z TS-om. Si predstavljaš 145 QV z 130 ps med tem ko jih ima clio RS 167ps z enako prostornino.
Leta 2000 dobi Clio II Sport popolnoma nov dvolitrski agregat s 167 konji, istega leta nehajo v alfe vgrajevati 2.0 TS motor s 150 konji. Malo absurdna primerjava mar ne?
Foggy napisal/-a: V TS-u ne vidim nobenega + ampak same -. Če bi bil tako potreben bi si tudi ostale tovarne omislile kaj takega....Pri alfi je tako, zmerom hočejo biti neki posebnega pa če je dobro ali pa če je čisto zanič.
Nazalost alfa v casu, ko so se pojavljali TS motorji ni imela resursov za razvoj popolnoma novega motorja, in je z uporabo inovativnih tehnologij iz zastarelih motorjev naredila cudeze. Povecali so moc motorjev, zmanjsali porabo in obenem zmanjsali skoljive emisije zaradi boljsega zgorevanja goriva. torej kljub temu, da jim stanje v koncernu in trgu ni bilo tako naklonjeno kot konkurenci, so uspeli narediti dokaj konkurencen produkt iz "ostankov".
OK, pa še enkrat - se pravi imata primerljiva agregata BMWja in Alfe 4 konje razlike, pa čeprav ima tako opevani 16V TS enkrat več sveč in nekajkrat višjo ceno le-teh.

Če smo pa že pri 2.0 motorjih in Cliotih - kaj pa Clio Williams?

V glavnem, nek strašen plus tale TS pač ni - but I still love Alfa :mrgreen:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Lepo da imaš za vsako primerjavo in trditev pripravljen odgovor. torej alfini motorji le niso nek biser avtomobilske industrije kot so bili nekoč, ko so padli pod okrilje FIATA so itak začeli uparabljati njihove platforme edino obliko so svojo naredili. Alfo bi tako kot je otoške izdelovalce avtomobilov ki so dokaj blesteli in imeli zelo zanimive avtomobile doletel propad...
Odgovori
  • Informacija