Uradni servisi

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tole deluje kot da se filtri bolj poredko menjajo ali pa še celo uporablja samo tisto palčko, ki olje samo posrka iz karterja.
Nekaj manj kot 90€ mene pride ta material za 166-ko V6, z Mobil 1 Peak Life 5W-50 - 6l, Mann oljni filter in Valeo z ogljem za kabino.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

23€ moj zadnji mali servis menjava olja Total Quartz 10w40 5l in filter olja :lol:
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Fantje ne zdaj mešat kaj se pod kozolcem šrufa in za kakšen denar in kaj na uradnem servisu.
Vem koliko stane material, ravno zato norim, ker sem plačal za servis, (ker je avto nov in v garanciji) ki sploh ni bil opravljen, oz. je bil oprvljen zelo površno!!!!

Sem pa snel zaščito in pogledal če se je sploh kaj šraufalo, nekaj je popacano tam okoli, ugotovil pa sem da tesnilo okoli karterja malo solzi, prav tako solzi na cevi, ki gre v turbine, tako da tole dvoje gre sigurno pod garancijo, seveda na drug pooblaščen servis.

Avtohiša Malgaj me vidi samo še v ponedeljek, ko grem po dobrobis za olje!
tomaz,85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Jun 05, 2017 5:33 pm

Pozdravljeni, mi zna kdo povedat kako je zabeležena zgodovina avtomobila (servisi) pri uradnih serviserjih? Sem namreč v dilemi glede velikega servisa. Namreč prejšni lastnik se ne spomni kdaj točno je delal veliki servis. Avto je 2011 letnik in ima 170k km prevoženih tako da dvomim da bi bil mogoče še orginal. Zanima me ce je mogoče kako dobiti servisno zgodovino vozila ker naj bi bil servisiran pri uradnem servisu, sicer pri nordu...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

-za dve leti nazaj se ne spomni? glede na € , ki jih je odlomil za servizzio bi se pa že lahko česa spomnil :wink:
-kaj pa kak račun? .. če obstaja :doubt:
-servisni listek pri motorju? ..jih uradniki namreč kar dosledno obešajo

greš osebno (ne prek tel.) do Norda in povprašaš, če je kaj znanega na podlagi št.šasije.

je pa vsak poseg (pri pooblaščenem serviserju) zabeležen v bazi. vsaj jaz imam take izkušnje, ko smo gledali za nazaj..
Slika
tomaz,85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Jun 05, 2017 5:33 pm

Pravi da je bil narejen , ne spomni pa se kilometrov. Računa ni in tudi listka ne. Avto imam eno leto, in dela super. Malo mi je daleč hodit iz NM v LJ da bi mi reku da nesme dat teh informacij. Tako so mi rekli na uradnem servisu v NM , da pač nesmejo podat teh informacij kar je v bazi podatkov
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

za hodit je res malo predaleč :mrgreen: sploh, ko bo usekalo. izlet za 15€ vključno z burek-om.

še 1x; zapelji se do NORD-a (glede na to da imaš info. da je on izvajalec), avto bo spoznal in potrdil ali pa ne.

l.p.
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če je delal servis, je vpisal zadevo v servisno knjižico, listek gor ali dol. Prav tako ima zapis v računalniku za vse. Ta zapis lahko komot pridobi lastnik vozila.

Če pa imajo amnezijo ali so delali brez računov, potem pa ...
Odgovori
  • Informacija