Uradni servisi

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
korencek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Okt 15, 2004 12:50 pm

Glede na to, da spremljam kar precej mrež servsinih služb (VW, Audi, Seat, Škoda, Fiat, Alfa, Lancia, Renault, Peugeot) - smo njihovi dobavitelji, bi lahko trdil, da je servisna mreža Alfe zelo "obrtniška" glede na ostale...
Kot uporabnik imam dolgoletne izkušnje s Stepančičem in Petrovčičem, ki sta obadva približno iz istega testa... Po mojem mnenju, generalno gledano, je še vedno Stepančič za eno luknjo manj lakomen kot Petrovčič... Bog obvaruj, da se s Petrovčičem prej ne zmeniš za račun; bodo notri kar naenkrat postavke, ki tam nimajo kaj iskati...
Pravila igre so zelo slabo določena, vsak od serviserjev torej skrbi v glavnem najprej za svoj žep, šele nato za zadovoljstvo kupca... in to gre na škodo ugleda znamke, ki jo zelo cenim...
Npr. Renault ima zelo stroge inšpekcije, preverjanja pri koristnikih, anonimna telefonska preverjanja... Računi so korektni, narejeni po vnaprej določenih normativih, stroški najbolj pogostih servisnih storitev objavljeni v brošuri, ki je vsem uporabnikom na voljo...
Podobno je s prodajalci - se najaviš, da prideš gledat določen avto, pa ga ne pripravijo (ni očiščen, praske na maski, neoriginalna platišča in gume so bile gor...). Čakam celo uro, da se lahko odpeljemo na poskusno vožnjo. Pravzaprav še sreča, da so takšni, ker drugače bi bila v moji garaži že ena alfa... Naj si gredo pogledat k npr. BMW-ju kako se prodajajo avtomobili... Vsakomur dajo občutek, da jim kot kupec nekaj pomeni... Zato pa npr. Avto Triglavu določeni avtomobili stojijo na parkirišču kot nepremičnine.
Kljub takšnim izkušnjam se spet zanimam za nakup ene alfe - mogoče pa jo bom servisiral pri Zegi. Edino zanj nimam slabih informacij.
Howk!
neopredeljen
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

NI kaj, mojster Marjan je dober. Servis sicer ni pooblaščen, kar me ne moti prav nič, ker ga vsi poznajo in priznajo. Cene so ugodne, in možakar naredi tako, kot se z njim zmeniš. Za vsak vijak, ki ga vgradi ob tistem, kar sodi k servisu, pa tudi vpraša.

Se mi zdi, da je v Ljubljani najboljši. Prej sem bil rpi Cosmosu, saj niso bili slabi, dragi pa kot hudič.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Marjan je bil preden je šel na svoje tudi pri Cosmosu.
Valery
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:54 pm

ej fantje kaj če bi mi odgovorili na tole vprašanje:

kje je najbolj poceni in kvalitetno nardit servis na 200.000 km. Moja alfa 156 l.99, jih že skoraj ima tolko... pa me zanima kje mi priporočate ?

Drugač sem hodla na servis k stepančniču pa so ful drugi (predragi)
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Kakšno urno postavko pa imajo tvoji serviserji? Praviloma ni razlike, razen pri tistih res oddaljenih je precej nižja. Deli so enako PREDRAGI na vseh pooblaščencih. Si že precej izven garancije, tako da si zrihtaj OEM dele, prinesi na servis in nej ti vgradijo tvoje dele.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
nino0880
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:24 am

Ac cosmos

Z Acotom se da vse zment, mi je glih danes lepo zrihtu masinco na moji 164 da dela kot urca :steering: aja da ne omenjam da zlo poceni.
Alfa Rome 2.0 TS
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

jaz hodim k stepančiču in do zdaj nisem imel z njim nobenih težav vse mi je super zrihtal, 1 ura dela pa pri njemu stane 5.500 sit.

kako se vam zdi ta cena a je pri vseh tako?
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Strajnar ima uro 4000 SIT
Marjan je sicer vredu sam je pa zlatar...
Uporabniški avatar
kocko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 3:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Turtle napisal/-a:Marjan je sicer vredu sam je pa zlatar...
točno tako =D> =D>
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Kot sem opazil vam veliko pomeni, da pripeljete svoj ljubi avtomobilček v lepo, čisto delvnico, in ko pridete ste presrečni, da vas lepo sprejmejo, vam ponudijo kavico in pokramljajo z vami. Temu bi se lako reklo "dobr odnos do stranke" vendar se je treba zavadati, da VI SAMI plačate lepo delavnico in kavico, ki ste jo spili - nato pa tarnate, da je cena storitve visoka - le zakaj?
Jaz gledam na zdevo takole - bol. me k...c kaka je delavnica, in nisem prišel pit kofeta (ker zato so oštarije) ampak sem prišel zato, ker želim da mehankar pošravfa avto.

Primer: 164 3.0 - veliki servis ala 100k km (vsi jermeni, zatezovalci jermena, svečke vsi filtri, vsa olja, +delo +en kup drobnarij, ki jih je možakar sam od sebe popravil) = 60k SIT

Ali je potem še kak razlog, da voziš avto na pooblaščen servis? (po poteku garancijskega roka seveda)


PS: Pa ne mi une fore, da tip pojma nima, da ni usposobljen - vse je blo tko kot mora bit.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Moj je na poblaščenem servisu samo ko ga je imel prvi lastnik....(mam servisno knjižco)..
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Avto ki ima servisno knjižico, ni nič več vreden kot brez, iz dveh razlogov:
-ker je narejena v 15 min za 5k sit
-ker nihče, ki se malo spozna na avtomobile ne vozi (po preteku garancijskega roka) svojega avta na "pooblaščen servis"
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

hmmm, zdej ne vem, moj avto je že ven iz garancijskega roka, pa ga bom še vedno peljal na uradni servis, pa tudi mislim, da se na avte nekoliko spoznam.... torej....?

Malo drugače je če imaš avto star 10 let, tega tudi jaz nebi na poblaščeni servis vozil, če imaš pa avto star 2-3leta pa sigurno!!!!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

kocko napisal/-a:
Turtle napisal/-a:Marjan je sicer vredu sam je pa zlatar...
točno tako =D> =D>
Se strinjam, pa še pojma nima, ker kao vse nardi z levo roko!

Primer: konec avgusta mi spusti pomožni hidravlični valj sklopke. Peljem k Nordu, Marjanu, in mi kao vse zamenja z novimi deli, se odpeljem domov. Drugi dan peljem nazaj, vožnja skoraj nemogoča. Popravi, pridem po avto, se odpeljem, ostanem na cesti, ker se pedal zatika, vožnja skoraj nemogoča, drugi dan peljem nazaj.
Konec dneva pridem po avto, zrihtan, se odpeljem, pedal sklopke čedalje trši, nato ostane notri, ostanem v križišču, ko naenkrat butne ven. Vožnja nemogoča, drugi dan peljem nazaj. KOnec dneva pridem po avto, ki je zrihtan in se odpeljem.
Dela do prejšnje sobote, ko sem imel nek nujni opravek, od treh avtov doma samo moja nedelujoča Alfa, spustu je hidravlični, kao novi, valj. Avtovleka, peljem v ponedeljek zjutraj, reklamiram, bo zrihtu. Pridem po avto, vse zrihtan, mal mi je čuden avto, ampak zatrdi, da bo vse OK.
Naslednji dan ga pokličem iz službe, naj nabavi magar še eno tako alfo po kosih, ma da mi zrihta. Pridem, spet vse na grif zamenja z novim, dela avto, se odpeljem, komaj do doma.
Naslednji dan, v sredo, skidam garažo, avto v garažo in še jaz šraufam dobre tri ure, ker je tip priklopu cevi mimo navojev, pa je olje scalo pol mim, pol pa zraven. Veselo delam, vmes mu j***m vso rodbino po vseh kolenih nazaj, in zrihtam. Avto zaenkrat dela BP.
Vidu me bo samo še v naslednjem letu, v roku garancije tega valja, če bo crknu.

Zame je ZEGA zakon.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Italjan napisal/-a:Kot sem opazil vam veliko pomeni, da pripeljete svoj ljubi avtomobilček v lepo, čisto delvnico, in ko pridete ste presrečni, da vas lepo sprejmejo, vam ponudijo kavico in pokramljajo z vami. Temu bi se lako reklo "dobr odnos do stranke" vendar se je treba zavadati, da VI SAMI plačate lepo delavnico in kavico, ki ste jo spili - nato pa tarnate, da je cena storitve visoka - le zakaj?
Jaz gledam na zdevo takole - bol. me k...c kaka je delavnica, in nisem prišel pit kofeta (ker zato so oštarije) ampak sem prišel zato, ker želim da mehankar pošravfa avto.
Mogoce je res, placas in kavico in nasmeh, ampk ko zaropota imas garancijo na delo in dele, nazalost pri genericnih mehanikih ali tisith, ki delajo na crno lahko ponavadi le grenko pogoltnes in placas popravilo.
Italjan napisal/-a:Primer: 164 3.0 - veliki servis ala 100k km (vsi jermeni, zatezovalci jermena, svečke vsi filtri, vsa olja, +delo +en kup drobnarij, ki jih je možakar sam od sebe popravil) = 60k SIT

Ali je potem še kak razlog, da voziš avto na pooblaščen servis? (po poteku garancijskega roka seveda)


PS: Pa ne mi une fore, da tip pojma nima, da ni usposobljen - vse je blo tko kot mora bit.
Ne govorim, da tip ne zna ali ni usposobljen, ampak ravno za primer alfinega V6(12v ali 24v) me resnicno zanima kako prides za veliki servis skozi s 60k, predvsem me zanima za napenjalec zobatega jermena in tesnila pokrovov ventilov...

Edini razlog da vozis na pooblasceni servis je, da se mogoce ne spoznas dovolj na avtomobile, da bi se ti dal letat okol in nabirat ponaredke in iskat mehankarje ki ti naredijo ceneje. Se vedno je za povprecnega uporabnika avta lazje, da odpelje avto na servis kjer ga servisira ze odkar ga je kupil, kljuce, da usluzbencu cigar namseh bo placal in vec ne razmislja o tem.

Jaz osebno sicer se nisem nasel mehanika za alfo, ki bi mu upal pustit avto mirne duse, sem pac zelo dlakocepski in ljudi ki svoj biznis res obvladajo je nazalost premalo ...
Emperor of The Dark Realm
Odgovori
  • Informacija