Uradni servisi

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Binji napisal/-a:Če je bila napaka pri vgradnji, potem že. Če ne bi bila pa ne vidim nobenega vzroka, da bi ti jih moral zastonj še enkrat zamenjati.
Garancija je na DELO in DELE.

Avtohisa Adria ima delovno uro za vozila nad (nevem a 3 al 5 let) 35 eur brez popustov, tko da nevem kok cenej pol vi kej čez pridete,razen če vam nabijajo ure,ampak jaz sem bil na servisu vedno zraven,pa vedno se je manj računalo kot pa je bil dejansko avto v luftu.

Če pa slučajno več,morš bit pa gobc,jebeš norme, če je avto 3 ure v luftu naj 3 ure računa, ne pa 6..
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Miholl napisal/-a: Garancija je na DELO in DELE.
Ja, če pri pooblaščencu nabaviš dele in zamenjaš. Če pa recimo gres na Avto Triglav po dele in zamenjaš pri sosedovem Francetu, po enem letu pa gre kos v pm, potem dvomim, da ti bo France še enkrat zastonj delal.
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

mare87 napisal/-a:
Dejan156 napisal/-a:
mare87 napisal/-a:pri avto triglavu imaš popust na originalne dele. men so dal 15% popusta za zavorne diske in ploščice...
Dej napiši še ceno, z menjavo vred, koliko si dal...da vidm razliko pri original servisu in tako če se da zrihtat.
Drugače pa jaz ne vozim več na uradne servise, razn če bi blo kej z računalnikom...ker enostavno kradejo naš denar....
Za enak redni servis sem dal pol manj, kot na uradnem servisu, s tem, da mi je ta majstr vse lepo pregledu in porihtu še....kar na servisu ne naredijo, če pa, pa računajo, kot da so mi prodali zlato...
zdele gledam račun od ploščic in diskov za alfo 147 (prednji)
dubu sm 20% popusta
disk po komadu 58,80 €
ploščice 78 €
Za delo jst nč ne plačam, ker je oče mehanik in vse rihtamo doma :D :D :D
u matr to pa so cene, ej k sm nazadne kupu za mareo sm dal sicer neoriginal ampak za 2 diska in ploščice slabih 80€
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

fiatseba napisal/-a:
mare87 napisal/-a:
Dejan156 napisal/-a: Dej napiši še ceno, z menjavo vred, koliko si dal...da vidm razliko pri original servisu in tako če se da zrihtat.
Drugače pa jaz ne vozim več na uradne servise, razn če bi blo kej z računalnikom...ker enostavno kradejo naš denar....
Za enak redni servis sem dal pol manj, kot na uradnem servisu, s tem, da mi je ta majstr vse lepo pregledu in porihtu še....kar na servisu ne naredijo, če pa, pa računajo, kot da so mi prodali zlato...
zdele gledam račun od ploščic in diskov za alfo 147 (prednji)
dubu sm 20% popusta
disk po komadu 58,80 €
ploščice 78 €
Za delo jst nč ne plačam, ker je oče mehanik in vse rihtamo doma :D :D :D
u matr to pa so cene, ej k sm nazadne kupu za mareo sm dal sicer neoriginal ampak za 2 diska in ploščice slabih 80€
odloču sm se kar za original. za normalno vožnjo so čist ok. ponaredkov pa nemaram, sploh diskov ne, ker smo mel par slabih izkušenj, da so se zvili...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ja glede diskov je res, tut js bom naslednjič kupil original oz. nekaj kar ni najceneje kar se tiče diskov, ploščice so mi pa čist ok
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

fiatseba napisal/-a:motiš se, v primeru vgradnje drugega, ki ni uradni, je garancija samo 1 leto, zato sprašujem, sem se pozanimal za pogoje
ps ali ima alfa klub (oz kdo drug kak lep popust) kaj popusta na original material?
Dečki po 1.4.2011 so se spremenili garancijski pogoji.
Sedaj imate na vse originalne dele ki jih kupite na servisu 2 leti garancije, pa magari če vam jih sosedova pepca montira.

Če pa še montirate na servisu in redno obiskujete servis, potem imate pa 3 leta garancije na rez. del in na delo.

Torej v prvem primeru boste lahko zamenjali samo del, menjavo le tega pa boste plačali še enkrat.
V drugem primeru pa imate vse zastonj.
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ke to piše
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alfafil napisal/-a:-danes bil pri Petrovčiču na malem servisu na 120 000,cena 168 evrov,brez filtra klime :)
-danes bil spet na 140 000km in plačal popolnoma enako,kdo pravi,da je drago,drago je v bistvu delo samo,saj so računali 60 evrov+DDV
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

mare87 napisal/-a:
Dejan156 napisal/-a:
mare87 napisal/-a:pri avto triglavu imaš popust na originalne dele. men so dal 15% popusta za zavorne diske in ploščice...
Dej napiši še ceno, z menjavo vred, koliko si dal...da vidm razliko pri original servisu in tako če se da zrihtat.
Drugače pa jaz ne vozim več na uradne servise, razn če bi blo kej z računalnikom...ker enostavno kradejo naš denar....
Za enak redni servis sem dal pol manj, kot na uradnem servisu, s tem, da mi je ta majstr vse lepo pregledu in porihtu še....kar na servisu ne naredijo, če pa, pa računajo, kot da so mi prodali zlato...
zdele gledam račun od ploščic in diskov za alfo 147 (prednji)
dubu sm 20% popusta
disk po komadu 58,80 €
ploščice 78 €
To so cene z popustom

Za delo jst nč ne plačam, ker je oče mehanik in vse rihtamo doma :D :D :D
-jaz sem za orig. diske in bremze za vsa kolesa plačal cca 300 evrov+delo
-veliki servis se je pocenil,ker so naredili servisni kit,baje vse skup pride cca 450 evrov z delom vred =D>
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

alfafil napisal/-a:
alfafil napisal/-a:-danes bil pri Petrovčiču na malem servisu na 120 000,cena 168 evrov,brez filtra klime :)
-danes bil spet na 140 000km in plačal popolnoma enako,kdo pravi,da je drago,drago je v bistvu delo samo,saj so računali 60 evrov+DDV
A filtra klime nikoli ne menjaš, ne boš verjel kaj vse se nabere notri že po 1 letu. Stane pa okoli 30€, tako da potem kar podraži vse skupaj.
alfafil napisal/-a: -jaz sem za orig. diske in bremze za vsa kolesa plačal cca 300 evrov+delo
-veliki servis se je pocenil,ker so naredili servisni kit,baje vse skup pride cca 450 evrov z delom vred =D>

Je tole cena z davkom za zavore ali brez in koliko je prišlo delo za menjavo kompletnih zavor.

Jaz še vedno ne verjamem serviserjem o teh obljubah, da je tako poceni, saj vedno najdejo še eno ali dve stvari kateri je potrebno menjati, pa četudi se mi zdi, da je še ok. Bo zgleda počasi potrebno malo zaropotati pri serviserju, oziroma ga zamenjati, saj ni več tako rožnato, kot je bilo včasih, denar pa tudi ne raste zunaj na drevesih.
Od kar imam 147 (skoraj 5 let) še noben redni servis ni prišel pod 300€, toliko o tem ugodnem servisiranju :roll:
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Do predkratkim, vozil svoje alfe k Nordu v Sneberje.Vendar sem imel nazadnje precej slabo izkušnjo in me ne bo več videl.Na 145-ki mi je menjal manšete, končnike,in še par stvari na podvozju, ki so bile za porihtat.Ni mi pa zamenjal rok, čeprav sem mu sam omenil naj pogleda kako je z njimi.Včeraj pa šel na tehnični in seveda so ugotovili, da so roke zanič in jih moram zamenjat..Peljal sem pa tudi 159-ko, ker mi že od začetka utripajo prevoženi kilometri.Rekel je samo, da pri temu nima kaj narediti in bo že samo nehalo po določenem času.Tako, da je mene osebno kar malo razočaral :roll:
Avto je samo prevozno sredstvo...Itak! :)
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Avtotrade Vrhnika vs. Stepančič Celje

menjava kompletnih zavor (diski, ploščice, cevke, olje), amortizerji, vzmeti, izpušni lonec, optika, 2 dni...ves material moj
vs.
menjava motornega olja in filtra, menjava olja menjalnika, 1 ura, material moj razen filtra

195€
vs.
110€

odnos, zadovoljstvo, cena
Avtotrade =D> :ylsuper:
Stepančič #-o ](*,)

zgornje besede odražajo moje osebno mnenje in izkušnje
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Čakaj malo potem raje plačaš več ali si se zmotil?
Slika
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ni se zmotil, seznam del pri Avtotrade je mnogo daljsi. In ja: Stepancic je zlatar glede cen
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

pero666 napisal/-a:ni se zmotil, seznam del pri Avtotrade je mnogo daljsi. In ja: Stepancic je zlatar glede cen
Ni samo daljši,je tudi zahtevnejši!
Odgovori
  • Informacija