Have Engine Checked (H.E.C.) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

joly napisal/-a:Zdravo, danes se je napoti v Ljubljano tudi men na Alfi 159 2.0 JTDM izpisal zloglasni "have engine checked". Avto v šesti prestavi ni šel več kot 1800 vrt... :oops: , ker pa se mi je mudilo se nisem ustavljal do Ljubljane. Naj povem da števec za turbino bil skozi na nuli in se ni premaknil niti za "centel" #-o . V Ljubljani pa je prišel na pomoč doktor Tribesman in ugotovil, da je senzor za turbino krivec :-k . Po popravilu (beri: odklop in priklop) senzorja ter brisanju napake avto dela =D> (prevozil še 100 km) bp :D . Tribesman še enkrat hvala za hitro in učinkovito pomoč =D> O:)
Meni ista napaka dan pred odhodom na morje. hec se je ugasnu sam po cca 20km voznje. Preko multiecuscana smo vidli da gre za to. Reset napake. 400km stran na morju. Vse ok.
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

overboost imam odklopljen že 3 dni, pa gre avto tako kot prej ko še nism imel problemov z pomankanjem moči, se pravi vleče tako kot mora, v safe mode mi ga ni vrglo niti enkrat...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To definitivno ni OK, če dela kot praviš.

Če je vse normalno in je overboost izklopljen mora biti avto popolnoma mrtev do 3000rpm.
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

zanimivo, bolje dela kot pa ko je priklopljen overboost,... dobim opa danes novega, zmontiram in bom potem videl kakšna je situacija. verjetno se pa kmalu spet pri tebi oglasim. :)
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

update... dobil nov overboost, priklopili, avto spet zamorjen pri nizkih obratih isto kot pri starem overboostu. cevke za vakum zamenjane, sproban nov ventil. nimam več idej.

ima kdo mogoče še kako idejo?

Tribesman?

hvala in lp
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Danes na poti iz morja spet HEC. ker mi multiecu scan ne dela na windows10 morm jutr do kolega da mi prebere če je spet ta napaka.
Avto se obnaša čisto normalno kot da ni nič.
Tribesman. Mas ti kako idejo?
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pri meni se občasno prižge zaradi lambda sonde.
159 2.0 jtdm
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

russ napisal/-a:update... dobil nov overboost, priklopili, avto spet zamorjen pri nizkih obratih isto kot pri starem overboostu. cevke za vakum zamenjane, sproban nov ventil. nimam več idej.

ima kdo mogoče še kako idejo?

Tribesman?

hvala in lp
Tribes, je možno da overboost ne dobi signala? nevem več kaj bi lahko bil problem.. je možno da egr dela probleme, sicer je izklopljen ampak, je blindiran z ploščico z luknjami?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je EGR izklopljen potem je vseeno kako je blindiran, načeloma ga računalnik ne odpira več nikoli, in nekako ni možnosti da bi se "odprl" če je bil prej zaprt.

Overboost ventil pa računalnik stalno preverja, in če bi bil kak slab stik, predvidevam da bi moral računalnik javit da gre za težavo.

Nevem, lahko se tudi oglasiš pa bova pogledala še z računalnikom, če je kaj čudnega videti...
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

Pozdravljeni,

update.

nazadnje ko sva z Tribesom priklopila na tester je izpisalo napako p0091 in p0262. najverjetneje to ni povezano z pomankanjem moči pri nizkih obratih... sem pa opazil sledeče, mogoče se bo malo smešno slišalo ampak je čisto resnično. če pripeljem malo hitreje v desni ovinek v višji prestavi mi vrže v safe mode. ampak RES samo ko zapeljem v desni ovinek ( se vozim vsak dan po isti poti) in vedno se mi isto dogaja če zapeljem vanj malo hitreje, prvo sem mislil da se to dogaja le pri praznem tanku, ampak se tudi pri polnem.
Nimam pojma kaj bi to lahko bilo. Možno kaj z napeljavo na injektorjih(p0262) da se kaj premakne in je slab stik ali pa je mogoče povezano z p0091(nizek pritisk goriva) in je kaj z dotokom goriva narobe in se na ovinku še bolj izrazi??

hvala za ideje

Lp G
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Za preverit je tudi nizkotlačna črpalka v rezervoarju... sem imel en tak primer, ko je v ovinku izgubilo pritisk.
Druga napaka pa je najverjetneje konektor ali kabel na prvi injektor.
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

Nizkotlačno črpalko sva z Tribesom takrat preverila in med vožnjo je delala normalno. Je možno da je kaj drugega v tanku narobe? Kolega ki se malo spozna na te zadeve mi je omenjal nek privzem goriva al neki tazga, nevem točno kaj je reku
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Napaki, ki ti jih je pokazala diagnostika in pa opis tvojih ugotovitev, verjetno res nimata nobene veze, kar se z avtom dogaja. Se prevec veze imata. Lahko menjas vse vakum cevke, turbine, egr- je in se kaj.
To je razlog, da ne sodelujem vec na forumu.
Grem raje polirat avto, se bo vsaj svetu in ga lahko v temi lazje najdem.
Pa vi niste resni no.
In odAlfala sta domov
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

Mates, ne razumem kaj si hotel povedat s tem odgovorom. hočeš povedat da ni problem v vakum cebkah , turbini, egrju... ampak da je razlog točno to kar izpiše tester? te dve napaki za pomankanje moči pri nizkih obratih?

sam nisem še tako dolgo na forumu da bi vedel zakaj nočeš več sodelovat....

lp
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

V primeru, da bi se ti to dogajalo vedno in povsod, bi se strinjal, da je lakho problem tudi na zracni liniji saj je le ta podsistem napak, ki jih izpise diagnostika. No vsaj prve.
V tvojem primeru, vsaj kot je opisan (tukaj vedno pridemo do problema tocnosti opisa) je tezava na gorivni liniji. Po vsej verjetnosti imas kak slab kontakt oziroma slabo pritrjen senzor, pozrto zico, zabasan filter goriva...... Tega ni malo in diagnostika ni vsemogocna. Rabis mehanika, da to pregleda, ce sam ne znas oziroma ne ves kaj gledat.

Glede mojega izpada, se opravicujem, ker zato je forum, da si pomagamo in sodelujemo. Noben od nas ni padel pameten in vseveden na ta planet.
Sem bil prevec jezen zadnjic, ker sem imel ne dolgo nazaj primer, ko so nekoga vozili od Kopra do Murske Sobote (pretiravam) in gledali parametre in je oseba na koncu menjala pol motorja za brez veze. Napaka je bila banalna in je zahtevala 1 uro dela.

No v temi od nove Giulie res ne mislim sodelovat:-)
In odAlfala sta domov
Odgovori
  • Informacija