problem pri speljevanju

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi jaz sem imel probleme pri speljevanju z svojo 159ico, ampak samo, ko je motor še hladen. Klima pa pri tem še kaj doda. Ko se motor malo ogreje, ti problemi izginejo. Izgleda, da je to hiba pri teh modelih. Ko se 1x navadiš, je čisto drugače. Odvisno je tudi, kako hočem speljati. Pri hitrem je treba malo bolj stopiti na stopalko, drugače pa lahko speljem tudi brez dodajanja plina.... Tudi pri prehitevanju je podobno, kadar se vozim pod 1.800 obratov. Takrat je pač treba menjati v nižjo, tako kot pri bencinarjih. Klima se pa pri moči pozna le takrat, ko se vozijo 3 ali več oseb.
LP
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

159-ka je pač nekoliko težji avtomobil in temu primerno je tudi speljevanje - je pač treba prilagoditi količino dodaega "plina". Meni (pa sem doma v "govcih" - hribih o.p.) še ni "crknila - s klimo ali brez. Stvar občutka voznika.

Je pa tema zanimiva, saj je sklopka pri 159-ki res nekoliko posebna in če se ne motim je bila ravno sklopka omenjena kot možna težava pri povečanju moči (čipanju). Ali to drži - kakšna izkušnja ?

Aja, še vprašanje : nisem ravno počasen voznik, zato me res zanima kako hudiča prignati 159-ko na 240 (brez predelav). Ta odgovor bi pa resnično rad prebral.

Pa srečno vožnjo
LP, Bobo
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Creed napisal/-a:Tko ku Foggy tud jst ne cutm razlike z vklopljeno klimo ali izklopljeno. Tud speljujem lahko popolnoma brez gasu neglede ali je klima vklopljena ali ne.

LP
-tako je tudi pri meni :wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfafil napisal/-a:
Creed napisal/-a:Tko ku Foggy tud jst ne cutm razlike z vklopljeno klimo ali izklopljeno. Tud speljujem lahko popolnoma brez gasu neglede ali je klima vklopljena ali ne.

LP
-tako je tudi pri meni :wink:

Meni jo preko 220 km/h še ni uspelo
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

...Zadnji komentar je odgovor Bobo-vemu...
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

MaStr napisal/-a:...Zadnji komentar je odgovor Bobo-vemu...
Se strinjam - zato se mi zdi malo :?: ko bereš predhodne poste - 240 brez problema :-)( . Ja in potem svizec zavije čokolado.
LP, Bobo
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

240 km/h je po vsej verjetnosti možno peljati le na AC po klancu navzdol...
Tako mi je v 90-ih, ko sem še vozil Renault 19 - 1.4 limited, uspelo pognati na 210 km/h in zdelo se je, kot bi šlo lahko še hitreje. Pa nisem upal, da ne bi kaj razneslo ( :D :D :D ), čeprav se motor sploh ni pretiroma trudil. Toliko o tem.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Samo komentar glede klime.

Dejansko se nekje mora poznati. Je pa res, da imajo novejsi avti elektricno gnane klime. Npr. Punto 1.2 60KM prav lepo vozi/speljuje tudi z vklopljeno klimo.

Ce porabi klima 7 konjev, je to celih 7KM kdajkoli. Pri motorju pa vemo kaksna je krivulja moci in navora. Pri nizkih obratih je zelo malo moci in zelo malo navora. Speljujemo pa itak okoli 800-1000 obratov. Tako se 7KM nekje mora poznati - pri moji se, vendar niti ne prevec obcutno.

lp
Slika
Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

men je števec pokazu 230 , pa še bi šlo.................ampak tko je pokazu števc, kaj pa je od tega res pa.......................
Odgovori
  • Informacija