Športni filter - AR 159, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

Vem, da je že bilo kar nekaj pisano na temo športnih zračnih filtrov - splošno. Mene pa zanima konkretno za 159 1,9 JTDm.

Ali je kdo že menjal original zračni filter s kakšno "športno" verzijo ? Govorim o namestitvi v original ohišje, brez kakšnih ekstra predelav.
RSR predlaga K&N - priporočajo ga sicer v paketu s tuningom, cena nekje okoli 75 €.

Kakšna izkušnja, nasvet glede primernosti, ... ? Ali se da takšen filter kje kupiti tudi ceneje ?

Vnaprej hvala za info.
LP, Bobo
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi mene to zanima.....
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

Jaz imam tak filter notri na svoji že eno leto, ampak ni 159 jtdm.
Kupil sem ga pri: M.A.J. KLUB - JEFRA RACING d.o.o. Taborska 6 1230 DOMŽALE Tel: 01/7248 063

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

GhostP napisal/-a:Jaz imam tak filter notri na svoji že eno leto, ampak ni 159 jtdm.
Kupil sem ga pri: M.A.J. KLUB - JEFRA RACING d.o.o. Taborska 6 1230 DOMŽALE Tel: 01/7248 063

Slika
Pozdravljen. Najprej hvala za info.
Zanima me še mnenje glede vrednosti nakupa. Se splača ali ne - se kaj pridobi ali ne.
LP, Bobo
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

O tem koliko pridobiš /ne pridobiš s športnim filtrom je že napisanega ogromno. Definitivno tak filter spusti več zraka kar naj bi bilo boljše pri čipanih mašinah (tunerji ga priporočajo). Sam menim da pri dizlu ni kakšnih razlik (pri bencinarju se športni filter pozna še na globjem zvoku), je pa res da ga menjaš na cca 100.000, vmes pa enkrat očistiš.
Meni so rekli (RSR in Senica), da so performance s takim filtrom bolšje in ker sem ga dobil zeeeellllo ugodno (skoraj za isto ceno) sem ga zamenjal.

Za nakup se pozanimaj pri A3M ali Jerančiču (Jefra)
Slika
Odgovori
  • Informacija