Vehicle Protection System Not Available

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

m1ch0 napisal/-a:Jaz bi kar tolo temo izkoristil. Danes se mi je na armaturki izpisalo nekaj takšnega: " Rear left power window security unavailable". To se mi izpiše samo če kdo sedi na zadnjih sedežih, drugače ne (mogoče samo naklučje - ali ne).

Če prav razumem, naj bi bilo nekaj z zaklepanjem zadnjih oken, vendar če pritisnem gumb za zaklepanje oken, se oba okna normalno zakleneta (ni osvetlitve gumbov in okna se ne dajo odpreti). Drugače vse normalno deluje (odpiranje oken - ko niso zaklenjena). Tako da mi ni jasno kaj bi to bilo.

Je pa napis zelo annoying še posebej ko se z mano vozi kakšen "švabo-car lover", ki kar čaka, da bi na moji ljubici kaj crknilo, da dobi svoje zadoščenje . :mrgreen:
Rešil problem. Ta napaka pomeni, da ne dela zaščita proti priprtju rok, ko se okno zapira. Rešil sem s tem, da sem resetiral okna.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

In kako si to restiral?
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

žival napisal/-a:In kako si to restiral?
Tako da sem držal gor, več kot 10s, najprej tipke za prednja stekla (obe naenkrat) in potem enako tipke za zadnja stekla.
Lahko pa tudi probaš tako da stekla spustiš in držiš več kot 10s tipke dol in potem stekla dvigneš in držiš več kot 10s tipke gor (najprej prednja in potem zadnja stekla). Meni je pomagala prva varijanta (samo tipke gor) in zdaj ne javlja več napake, ko kdo sedi zadaj in tudi zaščita proti priprtju deluje.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Jz sem mel tak problem lani na eni 159 pa sem odklopil akumulator čez noč, po ponovnem priklopu in 20km vožnje je napaka izginila. Vseeno fajn vedt da se da tudi takole rešit zadevo. =D>
mariborcan89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jan 19, 2010 8:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Evo prejsni teden spet ko je bil mraz ( okoli 0 ) se je spet pojavil toti jebeni stavek vehicle protection system not available. Med letom niti enkrat zaj ob prvem mrazu pa spet. Akumulator je nov, star 1 mesec. Kaj bi lahko to blo ?
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

Če je zraven narisan še volan je to napaka sistema za zaklepanje volana. Ko vzameš ključ iz reže se čez 5 sekund pod volanom oglasi nek škljooook in če je bil volan uspešno zaklenjen se ne bo več premikal levo in desno in te napake ne bo kasneje na displeju, če je ta napravca pokvarjena ali na poti v odpoved enkrat dela, drugič pa ne. Zamenja se pa komplet, ki pa je tam okrog 270 EUR. Je pa pod volanom malo nad pedali in je malo bolje pritrjena alu škatla s konektorjem (baje pa je pritjena s štifti, ki jih moraš zbit ven). Dobiš pa jo pod 505008960 50508336 50508335 ... Ne sprašuj če se da popravit ker pišem samo prevod z drugega foruma, naj bi pa to blo ziher to.
Zulfa1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Jan 25, 2013 7:32 am

Pozdravljeni,

Zanima me, če je kateri od vas glede zaklepanja ključavnice dejansko zadevo rešil z popravilom le te. Meni ključavnica v drugem poizkusu ko pritisnem tipko start zadevo odklene brez problema vedno. Problem se pojavi samo takrat ko je zunanja temperatura pod približno 10 stopinj C in se ključavnica ne odpre do konca ker slišim, da se ob pritisku na tipko start premakne še za malenkost. Želel bi konkretne odgovore osebe, ki se je zadeve dejansko lotila profesijonalno. Akumulator je nov. LP
saso11
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:05 pm

med vožnjo se mi je prižgala oranžna lučka z znakom volana in ključa pod njim, na ekranu pa je napisalo "vehicle protection system not available". pri ponovnem zagonu mi avto ni več vžgal. odklopil in priklopil akumulator, težava odpravljena, avto vžge, vendar med samo vožnjo po petih minutah spet isti problem.

tako da me zanima če je še komu poznan ta problem?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je če se ne motim težava z elektronsko ključavnico, ki zaklene volan potem ko vzameš ven ključ...
saso11
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:05 pm

očtino sem mal konektorje zrahlov ko sem menou cilinder sklopke na pedalu. trenutno vse deluje spet ok, po tem ko sem pregledal vse konektorje.
saso11
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:05 pm

problem se je spet vrnu :evil: :evil: :evil:

ma kdo rešitev kako to odpravt al je treba enostvano ključavnico menat ? :x
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Mogoče lahko probaš zamenjat baterijo v ključu.
saso11
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:05 pm

je možno da je vzrok zlomljen košček iz rumene plastike ki sluiži kot nekakžno stikalo na pedalu sklopke ?
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

ali je slab kontakt kje na konektorju ali kablih na katere je priklopljena ključavnica (tista pritrjena na volanskem drogu pri pedalih) ali pa sama ključavnica.ključavnica,vsaj meni tako kaže je ca. 300 EUR
saso11
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:05 pm

Kljucavnica za zaklep volana deluje brez problema, vsakic ko izvlecem kljuc...
Odgovori
  • Informacija