Je kdo šel iz 166 na 159?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

živ

no jst sm mel pred 159 tudi 3 alfe 166. zame je 166 sigurno bolj luksuzen in udoben družinski avto, kot 159. 166 je tudi prostornejši in tišji v kabini, enkratno požira zjebano cestišče- skratka ful cool limunzina-ladja, ki ponuja tudi obilo športnosti (2.4 mjet)..........
159 je v primerjavi kvalitete izdelave notranjosti 10 svetlobnih let pred 166 (modelu 166 se že zelo pozna leto rojstva), vendar pa 159 ne ponuja toliko udobja in prostorskega razvajanja,..........je pa zato precej bolj športen avto.

če povem po resnici, zdajle newem točno za katerega bi se odločil, če bi kupoval avto. čeprav vozim 159, se mi je že parkrat potožilo po 166.

lp
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sem lastnik 159ice. Spomladi sem jo peljal k Zegi na zadnja popravilca pred iztekom garancije. Za nadomestno vozilo so mi za 4 dni ponudili svojo 166ko, 2.4 jtdm-150km. Nad vozilom sem bil, kljub njeni precejšnji "utrujenosti", zelo presenečen. Vozila se je, čeprav mi srce tega ni hotelo priznati, bolj suvereno, kot moja piu bella, ni kaj. Res, da je motor (najboljši v tej diesel klasi) precej pripomogel k temu navdušenju, pa vseeno. Razočarali pa so me usnjeni sedeži, na katerih mi je v ovinkih močno drselo (še dobro, da sem bil privezan, saj bi lahko ven padel :lol: :lol: :lol: ). Kar pa se videza tiče (zunaj & znotraj), pa za moj okus prednjači 159ica, katera je postavila normative dizajniranja mnogokaterim.... Na tebi je sedaj, za-kaj se boš odločil: odlična vožnja v bolj prostornem vozilu ali vožnja v odličnem vozilu, ki (še vedno) privabi pogled mnogih.

Upam da ti bo ta grobi primerjalni test kaj pomagal pri odločitvi.

PS: Če se odločiš za 159ko, izberi 2.4JTDm motor. Zakaj? Probaj oba in pozabil boš na stroške zavarovanja in registracije. Jaz sem do tega spoznanja prišel prepozno...
LP
Zadnjič spremenil MaStr, dne So Jan 03, 2009 5:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Vozim 166, vozil sem 1.9 mjtd 159, sedel sem v 159 TI,... 166 ma za moje pojme od vseh alf najlepšo notranjost, tist kasetar me prav nič ne mot, ker je glasba itak na loudlinku. 166 je udobna, tiha križarka, ki ne mara preveč kakega divjanja po zavitih cestah, ampak se odlično znajde na avtocesti. Moti me prevelika teža nosu, ki zelo rad sili iz ovinka, moti me previsoko sedenje, prepogosto obiskovanje servisov (bad luck pač) in preobčutljivo podvozje. Na vse ostalo nimam pripomb. Drugače pa v vseh pogledih za mene precej boljši avto od 156 ali 147. 159 je velik korak naprej v kvaliteti izdelave, (nobenega črička, zelo dobra zvočna izolacija) podvozje je boljše, materiali v notranjosti so precej napredovali, še celo kasetar je izginil. Če primerjam moj motor (stari jtd, vendar že s turbino s prilagodljivim lopatjem) z novim 1.9 mjtd so zmogljivosti precej podobne, novi je seveda le tišji v prostem teku, zvočno pa pogori na celi črti proti 5 valjniku. Prejšnji teden sem se celo podil za eno 159sw 1.9 mjtd po nemški AC, ki se je na ravnini pri brzini nad 200km/h počasi oddaljevala od mene. Torej za mene je 159 s 150 dizelskimi konji povsem dovolj zmogljiv avto, lep, notranjost mi sicer ne potegne. Sploh ker sem fan alfine zelene osvetlitve in na stare 33ke spominjajoče šobe za prezračevanje, ki jih lahko res nastavš tako da ti ne piha v glavo. Če bi jaz izbral b siguno vzl 159. Pač zrelejši, novejši, boljši avto od 166, ki je na trgu že 10 let.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

El Barto napisal/-a:@Gorkichev & Exorcist
Hvala obema ... :-)(

Osebo se nisem vozil 159-ki, sem samo sedel v eni v salonu.
Občutek je pač drugačen kot v 166-ki, poglavitno je več prostora za glavo (v mojem primeru 193 cm).
Zunanji izgled pa, seveda je 159 lepa, ampak moja Bella oblečena v Zenderja mi je bolj všeč (no mogoče če bi bila 159-ka odeta v kaj podobnega in kak cm ali dva nižja ...).

Sicer pa kot so ti že predlagali - zapelji se z obema, ostalo je pa samo še globina tvoje denarnice.
Upam da nimaš ti občutka da maš v 159-ki z 193cm višine več prostora za glavo. Jaz ga z svojimi 192cm imam premalo. Še najboljši občutek pri sedenju imam v Mitotu. 166-ko sem dobil enkrat kot nadomestno vozilo in je res prostorna znotraj a jaz sem imel občutek kot da sedim previsoko.
159-ka za moje pojme ni narejena za visokorastle ljudi - sploh prva verzija, MY08 je boljša. Če si naštelam sedež, tako da sedim kolikor se da udobno, potem mora za mano sedeti otrok. Če si sedež dam bližje armaturki, rabim pa avtomatski menjalnik, ker pri stisku sklopke z golenjo zadenem v plastiko armaturke.
Ampak kot mi jih je že nekaj reklo, je problem, da nisem narejen po alfinih standardih :lol: :lol:
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

El Barto napisal/-a:@Gorkichev & Exorcist
Hvala obema ... :-)(
No, pa se je oglasil tisti :D Lahko bolj podrobno razložiš ta sarkazem :)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

@Exorcist
Nebom razlagal (lahko se pa sam postaviš v podoben položaj kot sem tukaj jaz in verjetno boš navdušen :) ), pač všeč mi je takšna kot je. Res je pa tudi, da še nikoli nisem uporabit tega osovraženega kasetarja.

@Bearex
Hja mogoče je pri meni problem okvir šibedaha, ampak občutek sem imel pač takšen.
Sedeže imam pa v vseh avtih čisto na podnu in praktično do konca nazaj. Občasno pa žrtvujem kak zob in sedež premaknem naprej, da tisti zadaj malce bolj udobno sedi in me ne buta s koleni v hrbet.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Hehe, sej noben ni ciljal na točno tvojo :P Nasplošno so mi pa 166 prečudovite, sploh tvoja z zenderji. Če bi pa že izbiral, bi pa seveda vzel novejši avto, ampak trenutno nisem v položaju da bi sploh lahko razmišljal o tem, tako da dovolj offtopica :wink:
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Če ti je pomembna varnost in tehnološka naprednost avta ter si 159tko z lahkoto privoščiš...je verjetno boljša izbira....

Drugače pa js svoje Suprce ne zamenjam....se odlično drzi za avto ki je ze 10 let zlorabljan in je toliko let tudi na trgu....tudi tehnološko....

Avto je nekaj posebnega...166tka namreč....to je treba probat...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Exorcist napisal/-a:Jaz samo vem, da nebi dal 12k € al kolk pač že za 166 s tisto staro konzolo na kateri je kasetar z lcdjem, ki je neuporaben. Pri faceliftu bi morali spremeniti lcd oz software, da bi stvar bila dizajnersko nečemu podobna, ne pa zastarel software ki zgleda kot da bi se nahajal v terminalu... #-o 159 ima to zelo lepo dovršeno, ampak mislim da ne kupuješ avta zaradi tega :mrgreen: pač sem mogu povedat kaj mi leži, ker sem zelo občutljiv na take stvari

Khm...zal ali pa na srečo je tako...da v realnem svetu dobiš trenutno staro 166tko ze za kakih 2000...facelift pa je na avtonetu 7500 najcenejši dizl....tak da....verjetno največ avta za denar na svetu trenutno...:)
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Gledal sem 166ke par tednov nazaj in dobri primerki so okoli 12k... tisto kar se prodaja najceneje ni vredno ponavadi nič, ker je vse podrto. Sploh pa pri takem "občutljivem" avtu kot je 166... Ne me spet narobe razumel el barto :D , hočem samo povedat, da je ponavadi nakup poceni 166 brez znane zgodovine polomija oz luknja brez dna... Ni težko kupit 166 za 2 jurja, težko je potem dat na njo še najmanj enkrat toliko
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

No občutljivi so vsi, sploh če se jih zanemraja in posledično utegnejo bit 159-ke v podobni situaciji kot se sedaj razpravlja o 166-ki.

PS
Pri znesku, ki ga omejaš sem nehal štet, verjetno sem pa že dobro čez polovico kupnine, ki sem jo plačal. Pač podobno kot pri 75-ki.
Žal pa višja nabavna cena velikokrat ne pomeni manj stroškov ...

Pač svetujem previdnost in ne se zaletet v prvo (je pa to bolj taka slaba tolažba, ker ko sem jaz zagledal Bello je preudarnost zletela tja v tri dni :oops: ).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

El Barto napisal/-a:ker ko sem jaz zagledal Bello je preudarnost zletela tja v tri dni :oops: ).
Tole znajo pa edino Alfe naredit :lol: :lol: :lol:
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sploh ne upam pomislit kaka je 166ka za 2 jurja,... K sem jz mojo kupu sm dobu zraven račune od vseh servisov za zadnjih 100000km, pa potrjeno servisno, pa pregledat sem jo dal mehaniku, pa govoril sem s človekom, ki jo je uvozil zase iz Italije, pa sem mel tok problemov z njo da raj sploh ne pomislim kok me je avto prišel v enem letu. Razočaran sem celo tako, da verjetno nikoli več ne bom kupil rabljenega avta. Se pa da tudi 159ko pa kakega BMW serije 5 e60 v 2h letih neverjetno zjahat. Sam srečo moraš met, da naletiš na tak primerek. :doubt: Da pa ne govorim v kakem stanju je večina FL 166 v Sloveniji. Pogledal sem jih že kar nekaj pa so bile vse precej sumljivo zjahane za 90000km kolikor imajo ponavadi na števcu. Luči so pri večini že precej mlečne pa čeprav je avto star največ 4 leta. Videl sem celo cvetko, ki naj bi imela 40000km, voznikov sedež je bil pa tako zjahan, da sem bil prepričan da ima avto 400000km. Verjetno pa tudi nihče ne kupi take limuzine zato da stoji v garaži. Tako da že samo zaradi tega odsvetujem nakup. Še Clarkson v testu na top gearu pove žalostno resnico o tem avtu: "No one has bought one new in the first place."
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Vedno je bil in še bo problem vtrenja števcev nazaj.
Zgleda pa, da se ti dilerji zmanijo da vsi vrtijo na iste kilometre, največkrat je to 90 kkm. Ne razumem sploh kako lahko take avte sploh prodajo. Očitno je še vedno veliko naivnežev naokoli.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Problem je tudi ta, da proizvajalci svojih avtov ne zavarujejo proti temu zadosti. BMW je tu kar dober, ko ima kilometre zapisane vsepovsod (npr. na kljucu)...
Odgovori
  • Informacija