Je kdo šel iz 166 na 159?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Lep pozdrav!

Medtem ko se furam v puntu, mi žilica ne da miru, zato že počasi planiram za prihodnost. Ki mogoče niti ne bo tako daljna kot sem sprva načrtoval... saj punto je fajn, res fajn, ampak... nisem si mislil da bom tako pogrešal alfo...

Vglavnem - dilema je med 159 1.9 110kw in 166 FL 2.4 129kw. 159 2.4 mi je predraga tako za nakup kot za zavarovanje, zato zaenkrat odpade. 159 bi si lahko privoščil samo enega od prvih letnikov (05/06), kar mi ne diši najbolj, poleg tega je slabše motorizirana in slabše opremljena. 166 04/05 dobim za par tisoč evrov manj, pa še zadnji model je, kar bi teoretično moral biti plus glede zanesljivosti. Po drugi strani pa je 159 bistveno novejša zasnova, in nedvomno v marsičem boljša od 166.


Ali je tu kak bivši lastnik 166 ki sedaj vozi 159 (ali obratno)? Ali pa vsaj kdo, ki je že fural obe alfici? Vesel bi bil kakršnekoli primerjave med njima, kaj vam je bolj všeč, kaj manj, ste zadovoljni z menjavo... mislite da se splača iti najprej za par let na na 166 pa pol menjat za 159 (v tem primeru za MY2008 2.4), ali bi bilo bolje mogoče počakati eno leto dlje in nabaviti 159 1.9 2007?
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Jaz samo vem, da nebi dal 12k € al kolk pač že za 166 s tisto staro konzolo na kateri je kasetar z lcdjem, ki je neuporaben. Pri faceliftu bi morali spremeniti lcd oz software, da bi stvar bila dizajnersko nečemu podobna, ne pa zastarel software ki zgleda kot da bi se nahajal v terminalu... #-o 159 ima to zelo lepo dovršeno, ampak mislim da ne kupuješ avta zaradi tega :mrgreen: pač sem mogu povedat kaj mi leži, ker sem zelo občutljiv na take stvari
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Veš da tudi mene moti kasetar oz. nezmožnost menjave le-tega za nekaj normalnega, ampak sem se nekako sprijaznil s tem. Verjemi da se pri nobenem drugem avtomobilu ne bi :lol: saj dam kar dosti na muziko v avtu.

Zadevo bom rešil z iPodom preko kasete adapterja, oz. mogoče si omislim kar FM oddajnik zanj.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V tvojem primeru bi jaz vzel 166ko, res, da je starejša zasnova, a je avto prostornešji in je konec koncev (bila) zastavonoša, kraljica Alf. Dobil boš več za ta denar. Notranjost je stvar okusa. Varnost pa sigurno na strani 159ke, tako pasivna kot aktivna. Težka odločitev bi pri meni bila predvsem med 159ko Q4 3.2 in 166ko 3.2, prva ima pogon na vse štiri druga pa ta pravi šestak. Pri dizlih (med tema dvema, ki ju omenjaš) pa je stvar preprostejša, čeprav da 2.4 več od sebe, lahko 1.9 še vedno čipaš na podobne konje. Eh zdaj več sam ne vem katero bi raje :P Pomojem bo najlažje da zapelješ obe in presodi po občutkih, ki jih začutiš v sebi ;).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz bom v prihodnjih letih menjal za eno od teh dveh, ta dilema mi ni tuja, sem že veliko razmišljal v tej smeri.

159 ima boljšo šasijo, bolj odziven krmilni mehanizem in lepšo notranjost. Bolje drži ceno. Je tudi novejši model in nihče ne zmahne z roko, češ, pffff italijanska jajca, ker je vsaj oblika vsem všeč, če že znamka ne.

166 pa je udobnejša, prestižnejša in žal tudi malce zastarela, vsaj notranjost. En velik minus pri 166 mi je tudi, da skoraj nobena nima realne kilometraže, torej kupuješ mačka v žaklju. Nekatere imajo preglodano in zgubano usnje, pa kao 90kkm. Ja seveda. Je pa cenejša!

Na koncu koncev, ko potegnem črto pod vse pluse in minuse, se bom najverjetneje odločil za 2,4jtd 20V, če si bom lahko privoščil 159 odlično, če ne bom pa vzel 166 z znano zgodovino. O 1,9jtd pa sploh ne razmišljam. There's no replacement for displacement. ;) Tudi chip tuning ne.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

AR164TB napisal/-a:Temo,ki sem jo odprl nadaljujem.Tema je doživela veliko odgovorov in veliko ogledov in mislim,da bo zanimiva še naprej. Danes sem tudi jaz vozil novo AR 159.Najprej bom pohvalil izredno prijaznost vseh,ki so pripravili to predstavitev pri zastopniku AR.Preizkusil sem sicer 1,9 bencinski motor,želel sem preizkusiti 2.2,pa nisem imel dovolj časa.
Glede na mnenja tistih,ki so jo že vozili,sem pričakoval več in sem bil kar malo razočaran.Pred časom sem že postavil vprašanje ,ali je AR diesel prava AR,sedaj pa se tudi sprašujem kakšna je nova AR 159.V anketi na koncu sem jo sicer ocenil v superlativih,vendar ob primerjavi z AR 164 in AR 166,ki sem ju vozil zadnjih 12 let nisem preveč prepričan.Res AR 159 ni zamenjava za moji Alfi,vendar je občutek popolnoma drugačen,zame bistveno manj alfističen.Da se razumemo,avto je sigurno odličen v vseh pogledih in upam ,da se bo na veliko prodajal,toda občutek v prejšnih Alfah je precej drugačen.Pred 14 dnevi sem bil v salonu in tam srečal gospoda blizu 60-ih z sinom,vsi smo gledali novo 159 in se nato še malo pogovarjali,povedal sem,da imam Alfe že več kot 20 let,on je še ni imel,pa razmišlja o nakupu.Ko sem danes stopil v prodajni salon sem ju po naklučju spet srečal,preizkusila sta že GT in 147,čakala sta še na 159 2.2.Ko sta se odpeljala,mi je prijazen prodajalec ponudil 159 1.9 in ker nisem imel veliko časa sem povabilo sprejel.Nato smo se skupno vrnili nazaj in gospod me je vprašal,kakšno je moje mnenje. Po pravici sem mu povedal,da je avto krasen v vseh pogledih,vendar se z mojo 166 ,vsaj zame, ne more primerjati.Končalo se je tako,da sta oba z sinom peljala moj avto in oba nista mogla verjeti,da je to Alfa,oz.,da je med Alfami taka razlika in oba sta iskreno priznala,da je to najboljši avto,ki sta ga vozila ta dan.Res je sicer to,da če nekdo vozi 33,145,155 je nad 159 navdušen,toda jaz,ki trenutno vozim 166 imam nekoliko drugačna merila in zame 159 ni alternativa.Je pa tudi še ena resnica AR 166 3.0-osn.cena - 10,5 miljona,AR 159 2.2 - 7 miljonov.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Exorcist napisal/-a:Jaz samo vem, da nebi dal 12k € al kolk pač že za 166 s tisto staro konzolo na kateri je kasetar z lcdjem, ki je neuporaben. Pri faceliftu bi morali spremeniti lcd oz software, da bi stvar bila dizajnersko nečemu podobna, ne pa zastarel software ki zgleda kot da bi se nahajal v terminalu... #-o 159 ima to zelo lepo dovršeno, ampak mislim da ne kupuješ avta zaradi tega :mrgreen: pač sem mogu povedat kaj mi leži, ker sem zelo občutljiv na take stvari
Ta je pa močna.Svojevrsten okus.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

tha_man napisal/-a:Veš da tudi mene moti kasetar oz. nezmožnost menjave le-tega za nekaj normalnega, ampak sem se nekako sprijaznil s tem. Verjemi da se pri nobenem drugem avtomobilu ne bi :lol: saj dam kar dosti na muziko v avtu.

Zadevo bom rešil z iPodom preko kasete adapterja, oz. mogoče si omislim kar FM oddajnik zanj.
mamo E39 pre facelift z vso mozno opremo in je seveda kasetar notr(ki ga normalno ne moresmenjat k je se BC pa GSM pa.....) pa kolega ma SAAB 9-5 isto z vso opremo in isto je kasetar(+ navaden CD-nc mp3) ki ga ne mores menjat notr....

v obeh avtih smo probal kasete kot adapter in v obeh avtih je bil tok porazen zvok da je zadeva se isto sekundo letela ven (poguglaj mal freq. karakteristike za glave kasetarjev...oz splosno za ta zapis)

moje priporocilo je kak mod, ko radiu odklopis kaseetarja in NAMESTO njega priklopis ipoda -> ce se ti da se ddatno zafrkavat obstajajo resitve da z gumbi na volanu(preko vezja) kontroliras ipoda.....

pac htel sm rect, da pozabi uno adapter kaseto, k to ni to
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mislim da gre tu samo za eno vprasanje !
Kaj hoces, bolj sportnost ali udobje ?

159 - je delno sportna delno udobna (ceprav se zmeraj zelo udobna)
166 - je samo udobje

Vem da se bo kje kdo nasel pa rekel da lahko tudi 166 vozis sportno in tako, samo obcutek pac ni isti.


Pa se tole, mam obcutek, da bo z 159 drugace manj problemov, tudi ce je 166 faceliftana se ne pomeni, da je brez problemov, to sodim po moji 156 2004, ki ima se zmeraj kup tezav...
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

AR164TB napisal/-a:Ta je pa močna.Svojevrsten okus.
Samo čakal sem kdaj se bo oglasil kater lastnik 166 :lol: sem pričakoval nekoga drugega :P Drgač pa ja, avto nasploh se mi zdi zelo lep, notranjost prav tako, samo tist lcd mi pa res ne potegne, čeprav če bi si jo res močno želel, bi se sprijaznil tudi s tem
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Drugače je pa varianta namesto CD-changerja v 166 priklopiti Loudlink in je zadeva rešena.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

res je, poleg loudlinka, so še druge rešitve ki se prodajajo, tudi modul za ipod...tako da ni sploh problema....vedno se najdejo firme, ki izkoristijo tržno niši in glede na to da so takšen ics vgrajevali tudi v porsche in lancio, je mozna malo večja proizvodna številka,....
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

166 je zastarela, 159 pa pod 200KM in opreme TI je niti ne pogledam :wink:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

@Gorkichev & Exorcist
Hvala obema ... :-)(

Osebo se nisem vozil 159-ki, sem samo sedel v eni v salonu.
Občutek je pač drugačen kot v 166-ki, poglavitno je več prostora za glavo (v mojem primeru 193 cm).
Zunanji izgled pa, seveda je 159 lepa, ampak moja Bella oblečena v Zenderja mi je bolj všeč (no mogoče če bi bila 159-ka odeta v kaj podobnega in kak cm ali dva nižja ...).

Sicer pa kot so ti že predlagali - zapelji se z obema, ostalo je pa samo še globina tvoje denarnice.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Gorkichev napisal/-a:166 je zastarela, 159 pa pod 200KM in opreme TI je niti ne pogledam :wink:

Itak da ne, ko se pa že sedaj voziš v 200 konjski Alfi...jst tudi na slabše nebi šel na tvojem mestu :mrgreen:


Čeprav je zadeva takšna da 159 ni dirkalnik, in načeloma je 200 konjev v njej lux prej kot pa neka nujnost, vsaj glede na to da sem preizkusil tudi slabotnejše motorje, pa nikomur nisem bil v napoto na cesti...za družinski avto je tudi 1.9 m jet čisto ok... :wink:
145 QV,33,145,147,159 TI
Odgovori
  • Informacija