homologacija platišč 19"

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

Lep pozdrav!

Kaj je potrebno za homologacijo alu platišč 19" in gum na AR 159 2,4 SW letnik 2006? Gre za originalna platišča od TI opreme 235/40R19.
Ali je dovolj predložiti navodila za uporabo, kjer so platišča tudi navedena?

hvala za pomoč!

lp
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ce niso vpisana v homologacijskem kartoncku jih moras vpisati.

LP
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

na remont - kranju so mi rekel le da potrebujejo tuv certifikat in da potem lahko vpišejo. Samo ne razumejo, da za originalna platišča ni tuv certifikata.

Baje, da velja račun za kupljena platišča uradnega prodajalca za Alfe. Tako vsaj pravjo pri Veit Domžalah. S tem računam vpišejo v kartonček, plačaš 33€ in gas...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Pojdi na AT vpisati samo manjkajoče dimenzije za tvoj model. Pazi, ker pri vseh avtomobilih ne gredo vsa tovarniška platišča na vse modele, zato to morda ne bo možno. Primer fiat bravo ima za 18" platišča drugačno volansko letev in celo drugačno oznako šasije v prometni, ki to pove. Zato ti samo servisna knjiga ter platišča ne pomagajo kaj dosti.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Če so platišča original na avtotriglavu dobiš potrdilo o dovoljeni vgradnji pnevmatik in s tem listkom potem stvar na lpp brez problema homologiraš.
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

uradni zastopniki so zelo skopi z informacijami; nekateri nevejo kako in kaj, drugi pa nočejo "pomagati"... neverjetni so.

No kot kaže je najlažje priložiti tuv certifikat kar od enih platišč enakih dimenziji ...

hecno je da v homo. karončku piše dimenzija dovoljenih pnevmatik in ne platišč, kot tudi ne proizvajalca platišč....

hvala sa predloge,

lp
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Če boš nataknil 19-ke in vpisal v homologacijo bi te prosil za opis. Kaj, kje in koliko za homologacijo. Zanima me še, če je avto z 19-kami tudi občutno bolj trd, mislim neudoben na neravninah. Drži se itak bolje. Kako je kaj s porabo? Predvidevam, da želiš z 17-k na 19-ke. Tud sam razmišljam o še enem kompletu za letne pnevmatike. Platišča od TI-ja imaš ugodno komplet z gumami na ebay.it., a verjetno zraven ne dobiš certifikata. Dobr zrihraj!
CARPE DIEM
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Vzameš tuv od enih drugih platišč z enako širino in enakim ET kot so tvoje in greš na LPP. Že dvakrat sem tako naredil. Oni preglednik ko je v kanalu prepiše iz tvojih platišč na tisti tehnični list samo to dvoje, firme platišč nikoli.
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

točno tako. vzameš tuv od enih tretjih platišč z enakimi dimenzijami ... Vse ok, hkrati sem homologiral še zatemnjena stekla zadaj. hvala za pomoč!

Avto se pelje precej bolje. Z novimi platišči in gumami sem naredil cca 500 km, tako, da še ne morem kaj dosti napisati.
Prvi občutki: tišja vožnja (zaradi novih gum), boljša lega in malenkost manj udobna vožnja na luknjah. volan je tudi malo bolj občutljiv na poglobljene kolesnice in ga včasih rado malo povleče iz smeri.

lp
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

Off topic:
moram pa napisati, da so (nekateri) Slovenci še vedno zelo nevoščljiv narod in še vedno zelo občutljivi na lepe jeklene konjičke. Tako je moja AR že dobila prvo lepotno napako - 8 cm dolgo piso po havbi.

ne moreš verjet...

=D> čestike umetniku!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ah idiot, kje ti je pa porisal (parkirišče,...)? :?

Občutki oz. opazne spremembe v vožnji so pa enaki kot pri meni, le da sem šel iz 205/55 R16 na 225/45 R17.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

najbrž parkirišče. Nimam pojam, ker avto večinoma vozi žena. Avto gre par x tedensko v lj do par institucij in trgovin... Eh ko bi vedel...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Drej napisal/-a:Vse ok, hkrati sem homologiral še zatemnjena stekla zadaj.

Avto se pelje precej bolje. Z novimi platišči in gumami sem naredil cca 500 km, tako, da še ne morem kaj dosti napisati.
Prvi občutki: tišja vožnja (zaradi novih gum), boljša lega in malenkost manj udobna vožnja na luknjah. volan je tudi malo bolj občutljiv na poglobljene kolesnice in ga včasih rado malo povleče iz smeri.

lp
Koliko si dal za temnenje in homologacijo?
Ko ti avto povleče iz smeri, se ti to dogaja pri zaviranju na neravninah, ali pri konstantni vožnji?

Ko sem lanskega januarja pripeljal svojo, sem bil prepričan, da ne bo zdržala brez "umetnij" naslednjih 14 dni. Začuda in k sreči je še danes brez. Verjetno jo zelo "spoštujejo" \:D/ =D> :ylsuper:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Širša je feltna, bolj vleče iz smeri...kadarkoli zapelješ na kolesnice pač.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

temnenje 140, homologacija 33€. na zs ti lahko sporočim kontakte.

vleče le ko so na cestišču kolesnice ali vzdolžne jame.

lp
Odgovori
  • Informacija