Problemi z turbino?

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Pred nekaj dnevi sem ob pospeševanju opazila, da avtu v 5 in 6 prestavi kar na enkrat vzame moč. Najprej števec turbine drastično naraste, potem pa kljub držanju na plin pade skoraj na nič in čez nekaj sekund zopet naraste. Ob tem začutim rahle treslaje v avtu in kot da ga nekaj bremza...

Vendar ta težava ni stalna..
Bi bilo narobe kaj z turbino, morda turbinska cev spušča, ali je kaj hujšega...?
Dont drink and drive, just race and fly...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jaz imam podoben agregat kot ti, meni avto sicer ni nič "zaviralo", se je pa poznalo če sem bil sam ali pa če je bil poln. Med 1750 in 2000 rpm je avto potresaval (podobno kot če bi premalo gasa dal pri speljevanju - cel se je potresel oz. stresal). Ko sem dodal gas ali vozil pod temi obrati je bilo okej.

Jaz sem imel počeno cev turbine (ta krajšo).

A si opazila da je težava povezana z vremenom? (vlaga, suh zrak)?

A avto drugače normalno vleče in pospešuje?
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Ne vrjamem, če je z vremenom povezano, to sem namreč opazila v soboto, potem šla na testno vožnjo še v nedeljo...

Ja, drugače ne opazim sprememb, da bi slabo vleku. Načeloma, če je cev počena, se pozna malo mokro (mastno) okoli nje, pa sem gledla, pa ni kje videt..
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hmmmm kaj pa če je sklopka? To se najprej pojavi v višjih prestavah, pa zna tudi malo potresavat ko se to zgodi... Pri katerih obratih se to zgodi? Če je v okolici 2000rpm kjer je največji navor potem je zelo verjetno sklopka...

Če bi bilo kaj s turbino bi kaj računalnik javljal verjetno....
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Koliko je to "drastično" koliko napolni?


Ker če preveč polni je logično, da prekine dotok goriva in avtu odvzame moč, še posebej v visokih prestavah pride hitreje do tega.

Če bi ob odvzemu moči, dala malo nogo z gasa, recimo na polovičko, bi avto vlekel normalno naprej brez prekinjanja, seveda pa to ni normalno, da je potrebno se voziti pod takimi pogoji, pomoje ti preveč polni.


Lp
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če bi turbina preveč polnila bi bil lahko razlog da štekajo lopatice v turbini, vendar v tem primeru bi definitivno dobil napako iz računalnika, "motor control system failure", ker bi računalnik zaznal over boost. Pravtako bi šel avto takoj v "limp" mode.
Tako da močno dovomim da je to.

Mene moti to da se zadeva pojavlja samo v 5. in 6. prestavi. Kar bi znalo kazati na sklopko, kot sem napisal že prej.
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Hja, napolni skoraj do konca.. Sedaj že 2 dni vozim, testiram pa ta okvara nekak ni več čutna...

Mi pa res števec turbine noro hitro naraste v 4sek do konca - pri pospeševanju... sicer ne vem ali je to normalno za 200KM.
Naj mi nekdo ki ima isto mašino pove kako je pri njemu..
Dont drink and drive, just race and fly...
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

... Ista mašina.... isto mi napolne turbino zeloooo hitro....


LP :)
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jaz imam isti motor, vendar mi je ta pojav tuj. Pritisk turbine sorazmerno s plinom naraste, vendar padca ob držanju na plin ni, tudi navor konstantno narašča brez izgube moči. Najbolje je, da se obrneš na dobrega serviserja, da ne bi posledično prišlo res do kakšne neprijetnosti.
Pa prosim poročaj o vzroku nastanka.
Prijeten pozdrav
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Jessy...... si že ugotovila kaj bi lahko bilo narobe?

Namreč.... podobna zadeva se je meni zgodila... s to razliko da ni bilo nič poskakovanja boost števca....


Isto v 5 in 6. prestavi..... zgubil moč in se tresel..... pol pa spet normalno naprej....


Kot sem se z Zego pogovarjal, je možno da je problem s merilcem pretoka zraka....

Če mi uspe grem ta teden do Komna, pa poročam naprej..


LP David
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

[quote="havana_club"]Jessy...... si že ugotovila kaj bi lahko bilo narobe?

Namreč.... podobna zadeva se je meni zgodila... s to razliko da ni bilo nič poskakovanja boost števca....


Isto v 5 in 6. prestavi..... zgubil moč in se tresel..... pol pa spet normalno naprej....


Kot sem se z Zego pogovarjal, je možno da je problem s merilcem pretoka zraka....

Če mi uspe grem ta teden do Komna, pa poročam naprej..



Na avtocommerce dejali, da naj bi neki šravf bil odlomljen in naj bi malce zraka ven uhajalo namest da gre vse v mašino. Zato izgubi moč...

Priporočam, da greš res Zegi, ker Avtocommerce so živi oderuhi!!!
Za pregled avta, ki so rabili 15 minut mi je 50€ zakasiral..
Dont drink and drive, just race and fly...
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Jaz se vsakič, ko grem tja po material (npr. filtre) zares čudim, ko v servisni delavnici vidim še kakšno alfo.
Tja ne bi vozil niti fiata. Ne samo, da so oderuhi ...tudi pojma nimajo ... zraven pa še kaj uničijo..
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Jessy.... si se naveličala alfice??? :oops:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2839891&show=1

Lp David
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

havana_club napisal/-a:Jessy.... si se naveličala alfice??? :oops:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2839891&show=1

Lp David
Mislim, da tale tema ni namenjena debati o moji prodaji. Razlog prodaje avta je naveden v opombah oglasa.
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

No ampak vseeno. Je mal "cuden" izgovor. Ne rabis tako velikega avta zaradi sluzbe. Kaj v prejsnji sluzbi so pa zahtevali tako velik avto? :? No uspesno prodajo, ceprav mislim da tukaj tici zajec nekje drugje.

LP
Odgovori
  • Informacija