Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kakšna mora biti oznaka pravilne letve v 159 (torej modifikacije v letu 2007)?

51880991 ???
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Kupujem 159 in lastnik mi je posredoval zapisnik garancijskega popravila na katerem piše da so 7/2009 v garanciji menjali volan servo A-159 šifra izdelka 71793496 + volansko olje + 3,5h dela + optika zneskov ni vidt ker gre za garancijsko popravilo

1.Gre za "slavno" volansko letev?

2. Če je bila takrat menjana ima že "nov" modificiran model? oziroma kako to preverim?

3. Je nov model res izboljšan in se ne bi smelo ponovno zgodit da prerjavi ali je to bolj slaba tolažba ker avto je letnik 07/2007 in verjetno je že imel prvo letev "novejšo" ali se motim?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Si preveril številko šasije?
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

71793496 je "tovarniško obnovljena" letev pri kateri je že odpravljena napaka. Kaj je bilo v osnovi vgrajeno na tvoj avto lahko preveriš v eper preko VIN številke.
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Misliš če je št šasije na zapisniku garancijskega popravila enaka št šasije avtomobila ki mi ga prodaja ali če sem po št šasije preveril na pooblaščencu če je bilo to res narejeno?

Drugo vprašanje avto ima potrjeno servisno + vsi original računi na katerih so vpisani kilometri ko je bil na servisu. Avto se je servisiral od začetka na Avto Kavšek Ivančna Gorica drugače so pooblaščenci za fiat ne vem če so za Alfa romeo.

Je po vašem mnenju to dovolj za trdit da ima avto res te kilometre ali bi bilo smiselno poklicat na katerega pooblaščenca in preverit po št šasije če je v bazi res vse tako zabeleženo kot piše na papirju?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Mislil sem če si po št. šasije preveril kateri letnik je v resnici tvoj avto. Čudno se mi zdi, da bi menjali novejšo letev, saj sam še nisem slišal za primer ko bi bilo to potrebno.
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

to je št šasije ZAR93900007127823 če lahko kdorkoli preveri ali pa mi pove kako se to naredi

hvala
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Po Eperu je datum produkcije julij 2007, tako da bi že mogla biti novejša noter.
moris76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: To Mar 29, 2011 4:05 pm

bernymonty napisal/-a:Problem pri teh letvah je da je manšeta iz gumiplastike in ker je pomaknjena preveč nazven je izpostavljena šodru, zato potem ta manšeta poči in začne zatekat voda not. Fantje sej ni problem dobit samo drug končnik, ampak je problem ker not letev čist zarjavi in potem je tut nevarnost, da letev razbije. Delam na pooblaščenem servisu Alf in iz prve roke povem da smo zamenjali že precej volanskih letev. Ampak smo menjali cele, ker so bile pod garancijo. Avto, ki pa ni več pod garancijo pa se stranka pol sama odloči al zamenjamo samo končnik al celo letev. Samo skoraj pri useh letvah je bila not rja in zato ni več uporaba. Servo olje je pa kot gnojnica. Resitev je, da letev lepo razdreš, zamenjaš manšete iz gumiplastike s čist gumijastimi in namažeš not letev s mastjo, da jo zaščitiš. potem pa sigurno ne bo več problemov.
Kje bi pa dobil lahko gumjaste manšete bernymonty?

Hvala za odgovor
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Avto je 2006 torej v originalu je stara letev noter. Prejšni lastnik se ne spomne a so mu jo menjali ali ne, je pa imel neke menjave pod garancijo. Kako preverim, kakšna letev je notri?

Preverim cifro letve, mora biti 51880991 ali 71793496? Kje je pa napisana, saj najbrž ni treba nič podret za to preverit?
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

to sem jaz že enkrat mislil napisat, da z letvami niso samo problemi 05 in 06 pa 07 narejeni 06, ampak da je tudi pri novejših problem, ampak ne v takem obsegu...

tud 2.4 210KM motor ki je 'KAO' ne vem kak boljši od 2.4 200KM, navsezadnje ni temu tako...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

210KM motor je ne samo boljši, je neskončno boljši :D

In to samo zaradi turbine...
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tu se tud jaz podpišem! Dva kolega mata 200 HP in z obemo v 1 letu lastništva en kup problemov napram moji! Obe sta pa letnik 2007 in sicer ena 07/03,druga pa 07/09 mesec! Pri prvi so že menjali volansko letev pri drugi še ne in jo očitno ne bo treba,vsaj na servisu mu pravijo da je ok!
Moja je 07/07 in sem jo tud dal pregledati in je ok,upam da pri tem ostane! :wink:
Uporabniški avatar
OFC
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: To Jul 18, 2006 1:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Eno vprašanje... Pri moji 147ki ima volan nekaj lufta, kar se najbolj opazi pri večjih hitrostih ko zapeljem čez kakšno luknjo, volan pa ne ostane na svojem mestu (posledično moram tudi 'loviti' avto...), vendar nikjer nič ne poka... Optika je narejena, podvozje je brez napake, roke, amortizerji,.... Naj še povem, da ko avto stoji na mestu in se probava luft, je slišati ko da ne bi bil dobro pritrjen. Ko zasukam volan in ga spustim ne ostane takoj na mestu ampak poskakuje:) (ne vem kako naj opišem to...:) Volansko letev smo na servisu tudi zamenjali, vendar so simptomi enaki, sedaj pa se obračam še na vas, ker mi je zmanjkalo idej kaj bi lahko bilo...
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

mitoma napisal/-a:Tu se tud jaz podpišem! Dva kolega mata 200 HP in z obemo v 1 letu lastništva en kup problemov napram moji! Obe sta pa letnik 2007 in sicer ena 07/03,druga pa 07/09 mesec! Pri prvi so že menjali volansko letev pri drugi še ne in jo očitno ne bo treba,vsaj na servisu mu pravijo da je ok!
Moja je 07/07 in sem jo tud dal pregledati in je ok,upam da pri tem ostane! :wink:
moja 159 (200KM) je bila prvič registrirana konec leta 2006. In kot kaže je bolj izjema... edini nenačrtovano popravilo je bilo čiščenje EGR in DPF-ja. Nobeni letev, cukanj, ali drugih "kupov" problemov. Tako, da jo po 2,5 letih še kar imam in sem zadovoljen.
Je pa res, da je bila na 30kkm in pred kratkim na 60kkm servisirana pri Zegi. Ni najbližji, zagotovo pa je najboljši.

lp, Drej
Odgovori
  • Informacija