Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
jany1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Apr 19, 2010 7:18 pm

Saj bi jaz bil za to da mi mojo letev obnovijo samo problem ker v naših krajih ni mehanika ki bi to znal narediti oz.da bi bil avto razšraufan pri nekom tako dolgo. Poleg tega pa mi je zadnjič pri Stepančiču šef lepo razložil ves potek menjave in kaj vse se menjuje da ne semš uporabljat starih vijakov itd. pa nevem če bi upal dati kateremu v popravilo, ki nima izkušenj s tem. Kaj pa vem zdaj imam polno glavo al pa bo nakoncu res najboljše da dam 1000€ in bo 100% vredu z garancijo. Nevem bom videl. LP
laški
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Sr Avg 09, 2006 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ravne na Koroškem

Ko je meni crknila letev so jo dali v Maribor na obnovitev in so me od tam klicali, da kaj takega še niso videli! Da bolj obrabljene, dobesedno od rje razžrte letve še niso videli. In oni sami so mi odsvetovali obnovitev-prišla naj bi okoli 400€, težava pa je v tem, da so puše nabite noter in bi potem, ko bi bila obnovljena pri nabijanju noter lahko počila in bi bil ves trud zaman!!! Nabaviš pri servo.com in je stvar rešena-cena 500€!!!
Život je takav, čupav i dlakav, glup i zajeban a samo je jedan!!!
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Teh zjebanih letev na 159 ti noben več ne more obnoviti (no vsaj za normalno ceno ne ). Tisto, kar prodajajo na pooblaščenih servisih so TOVARNIŠKO obnovljene letve! Tudi Servocom prodaja dejansko novo letev in ne neke, ki so jo sami obnovili.
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

jaz mam tudi ze naceto vendar mi je trenutno 1000eur na servisu prevec. na avto.net jih nekdo prodaja po 350eur iz italije je pa iz zalca oglas se mi zdi. torej koliko je se treba placat za menjavo ima kdo kako natancno ceno mogoce?
jany1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Apr 19, 2010 7:18 pm

Na nemškem ebayu je cena 350€ za kompletno letev. Samo ne pošlje v slo. chocki Kje si videl oglas na avto.net? Če jo nabavim v servo.com 500€ + deli ki pripadajo zraven + delo pa menjava nebi smela biti več kot 700€.
Ve kdo kje menjajo če sam zrihtaš letev?? Pa da je največ 02 ali pa 03 okolica. Hvala
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Za 02 /03 ti bo kdo drug odgovoril. Jaz sem ti napisal za 07 - po AC ti iz npr. MB to vzame cca 2h v eno smer :wink:

Lp
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

komaj nasel oglas. telefonska je 041 691 927 in poklici in vprasaj, ce ima, ker meni je rekel, da vsak teden proda kaksno, pa vprasaj se ga kaksna je: obnovljena, nova...

na zalost ne znam linka prilepit oz. mi nekaj zasteka za vsako ko probam, je pa pod rubriko rezervni deli, pa das vse kategorije, pa za vozilo alfa romeo, tam nekje na 14 strani bo, najboljse pa, da kr poklices pa porocaj kaj ti bo odgovoril.
jany1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Apr 19, 2010 7:18 pm

Pozdrav. Ja sem klical rekel mi je da so te letve vzete ven iz tesnih avtov in da je s temi letvami prevoženih nič več kot par tisoč kilometrov (okoli 2000km je rekel). Stane pa 350€. Zdaj še samo mehanika najem kateri bi menjal to pa bo. LP
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Zakaj bi iz testnih avtov jemali volanske letve vn? Testen avto se pač proda kot testen avto,razen,če je bil razbit in se proda po delih!WTF! :oops:
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

jany1 napisal/-a:Pozdrav. Ja sem klical rekel mi je da so te letve vzete ven iz tesnih avtov in da je s temi letvami prevoženih nič več kot par tisoč kilometrov (okoli 2000km je rekel). Stane pa 350€. Zdaj še samo mehanika najem kateri bi menjal to pa bo. LP
ta je huda, iz testnih avtov... :D

moje mnenje je, da najbolj da daš na pooblaščen servis, pokliči recimo vse taboljše v Sloveniji, cene so različne na koncu če ti oni letev zrihtajo, zamenjajo, vse poštimajo da je res brezhibno... ker lahk imaš še večje stroške če daš nekomu tako menjat nepooblaščenemu... sem tudi že slišal ko so letev zamenjali, jo niso neki prav nacentrirali, pa je potrgalo neke žičke od airbagov in potem je bila cela piz/darija...
jany1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Apr 19, 2010 7:18 pm

Cena nove letve pri SERVO.com je 500€+ ddv tako da 600€ imajo jo na zalogi. Jaz sem naročen v ponedeljek zjutraj za menjavo pri Stepančiču.
chocki
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Če Jan 07, 2010 1:52 pm

ze mas slucajno predracun menjave ali vsaj okvirno ceno?
jany1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Apr 19, 2010 7:18 pm

Evo rešen problem letev menjana. Mojo staro so mi vrnili.
Zdaj pa v akcijo, da najdem koga, da jo obnovi da bom imel še eno v rezervi. Če koga zanima kako zgleda letev oz. puščanje letve lahko poslikam. LP
jany1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Apr 19, 2010 7:18 pm

Nisem videl prej vprašanja. Cena menjave letve z vsem kar priada (delo, optika, nova posoda, olje, tesnila) 185€ letev sem dal jaz se razume. LP
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

OBVEZNO JE POTREBNO NAREST OPTIKO!, da ne bo kdo pozabil ki bi menjal letev pri popoldancu. Sej je logično, sam vseen :)
Odgovori
  • Informacija