Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ervo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 11:08 pm

Pred enim mesecem sem zamenjal na svoji alfi posodico od servo olja,ker mi je volan tulil ko da ni olja in avto je začel delat ko mora.
No včiraj ko sem na parkerišču obračal pa mi je volan mal trši postal in tak čuden občutek na volanu ko da nekje drsa po kaki gumi mal cvili..nevem točno opisat občutka..uglavnem ni kot mora bit..
Olja je tako da nevem kaj bi blo?? je mogoče letev??
Življenje je prekratko da nebi vozili Alfe.....
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sej olje ne gre vn, samo rata tak "zdrizast" poglej v expanzijsko posodico servota in ce je olje tako svinjsko zna bit da mas korodirano letev.
Uporabniški avatar
ervo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 11:08 pm

LaserJaMM napisal/-a:Sej olje ne gre vn, samo rata tak "zdrizast" poglej v expanzijsko posodico servota in ce je olje tako svinjsko zna bit da mas korodirano letev.
ojle je čisto ker sem pred enim mesecem dal skor liter novega in tud staro olje je blo normalno...
Življenje je prekratko da nebi vozili Alfe.....
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Pri zamenjavi gum sem opazil, da imam natrgano manšeto volanske letve pri končniku.

Pri Motomatu sem naročil novo manšeto po ceni je bila zelo ugodna 8 eur ki ne paše ker naj bi imel "nov tip letve oznaka moje letve je 71793496

Manšete so drugačne pri novem tipu (manjši fi pri končniku)

Pri pooblaščenc-ih s da adobit manšete za nov tip po ceni cca 60 eur.

Je že kdo uspel dobit kje ceneje?
maribor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 11, 2010 7:00 pm

matej00 napisal/-a:Pa me je še pred velikim servisom doletelo:( spustila je volanska letev!je res edina rešitev nova?-cena ni ravno privlačna.....Res nemoreš verjet koliko ene svinarije, rjavine pod manšeto, in zakaj ni letev površinsko obdelana, da je rjavina ne bi tako zelo razjedala? zakaj ni recimo hardkromana?


Postajam razočaran nad Alfo:(
zdravo
mogoce lahko kaj pomagam..jaz sem to letev zamenjal na servisu po kopitu da sem dal obnovljeno in imam garancijo 2 leti na to letev...in povem da ni tezav sedaj..

lp

Bojan
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

hmmm, malo sem bral, pa ker je dosti takšnih in drugačnih izjav glede te letve. letnik 2009 je imel tudi te težave? ali je bilo to zgolj do 2007?
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

PROIZVODNO leto 2006. Pa ne gledati datum prve registracije :D
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

To je itak bullshit, moja po EPERJU kao naj bi mela nov typ volanske. Izdelana je 11.12.2006, pa sem jo tud menjal. Konstruktorska napaka Giovannija... lajkam mu mamo. Crkujejo pa tud 2007, 2008.. cist odvisn..
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Kje se zadnje čase kupuje volanske letve za 159??

Zanimivo je, da google ne najde kaj uporabnega :oops:

Aja, ni zame.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem jo nabavil v Servo Com d.o.o.:
www.servo-com.si
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Kar se tiče pokvarljivosti alf lahko samo rečem, da se ne kvarijo nič manj kot ostali avtomobili. Delam na Toyota servisu pa vseeno vozim alfo in ne grem na drugo znamko za noben denar. Vsi hvalijo nemške, pa japonske avte pa imajo ravno tako probleme pa so vsi tiho. Če pogledaš VW koncern problemi s šobami, glavami, turbinami, končniki,itd ravno tako pri japoncih. Toyote imajo velike probleme s dizelskimi motorji tesnila na glavi, ali ogromna poraba olja ali šobe ali tudi eni 6 stopenjski menjalniki, da o zavorah ne govorim. Pa cena materijala je 3x višja kot pri italijanu ali nemcu. Vse kar hočem povedati da italijani ne naredijo dosti za ljudi kar se tiče garancij,... Recimo pri toyoti so na prvem mestu stranke zato skoraj vse priznajo pod garancijo in stranke nimajo pretiranih cen ko kaj zamenjajo.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
nejchy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: So Feb 08, 2014 6:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kranj
Kontakt:

lepo pozdravljeni rabil bi vaš nasvet glede volanske letve imam podeben primer, meni volanska letev ni spustila ima pa luft in zaradi tega ko voziš po luknah poka, sedaj pa me zanima ali se splača dati obnoviti in če je kdo iz gorejske ali v okolici ki jih obnavlja, bi bil zelo vesel vaših nasvetov :?: :|
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Imam novo original obnovljeno...cena cca. 400eur
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Zdravo,

Sem 1000 km stran od doma in imam problem z volansko letev. Poka mi pri kaksni konkretni luknji, kot da bi bila kaksna roka fuc, no tam je vse vredu. Namrec ugotovil sem da imam luft pri desnem koncniku. Vec zal nisem zvedel. Letev nima rje, olje je bistro rdece in ga ne manjka. Zanima me ce mi kdo zna povedat ali se da nabaviti samo ta koncnik ali se ga da obnoviti in kako zgleda zadeva. Nisem doma in nocem da mi tle spraznijo zepe po nepotrebnem. Hvala za vsak odgovor!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Da se samo končnik zamenjat. :wink:
Odgovori
  • Informacija