Volanska letev - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Eden izmed razlogov zakaj verjetno ne bom več vozil AR ko bo menjaval 145, kljub temu da sem si rekel da bom 159 zagotovo imel, ker se mi res dopade. Vendar če potegnem črto, koliko je takih težav + katastrofalna servisna mreža, ni vredno......žal.

Sram jih je lahko, enega modela ne naredijo da ga nebi kaj na veliko sralo #-o
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Roko na srce... problemov mislim da ni dosti... razen te volanske letve....

Mislim , da če potegnemo črto ima napak prav tolk kot katerikoli avto na trgu trenutno...


LP
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tudi jaz mislim da bo v bodoče nakup 159 relativno precej varna zadeva. Glede na to da se vozi po cestah že 4 leto, mislim da kaj več od nekih končnikov in te volanske letve zaenkrat ni videti večjih težav.

No saj ne da bi bila ta letev poceni, ampak v primerjavi z raznimi TSji,pa tudi določenimi težavami povezanimi z vsemi 156kami...

No je pa res da je rang 159 zelo visok, in bo kakršnokoli izredno vzdrževanje dražje od 156 in podobnih avtov
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Foggy napisal/-a:Eden izmed razlogov zakaj verjetno ne bom več vozil AR ko bo menjaval 145, kljub temu da sem si rekel da bom 159 zagotovo imel, ker se mi res dopade. Vendar če potegnem črto, koliko je takih težav + katastrofalna servisna mreža, ni vredno......žal.

Sram jih je lahko, enega modela ne naredijo da ga nebi kaj na veliko sralo #-o
Glede na to da vse pogosteje namiguješ na slabosti Alf in pljuvaš čez njih, me res zanima kaj te tako moti. 159-ka po moje sploh nima toliko napak kot prejšnji modeli, razen volanske letve se nobene niti ne spomnim in tudi moja 147-ka v 110 kkm kolikor sem jih prevozil v dveh letih ni zahtevala kakega posebnega vzdrževanja kot ga ne bi imel s katero koli znamko. Glede katastrofalne servisne mreže pa tudi ne vem kaj si naj mislim, ko sem te videl pri Zegi si vse hvalil, zdaj pa je živa katastrofa ?
Zadnjič spremenil Bearex, dne Če Avg 13, 2009 5:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Ja Foggy ima pač svoja obdobja :lol: :lol:
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Alfa sport napisal/-a:
Denis 159 napisal/-a:kaj se to na vseh mal starejših 159kah dogaja? :?
Kaj neki se dogaja?
Očitno so v kompaniji spacali največje sranje v svoji zgodovino (poleg Alfasuda).
Upam, da nisem bil preoster.

koliko je sploh lastnikov 159 na forumov?
ker me zanima, če se 159 res tako kvarijo oz. če se bolj od ostalih alf (156, 147)

enega sem pač slišal, da ga je alfa tolikokrat pustila na cesti, da je še na nafti privarčeval :?

je pa res, da je kupil rabljen avto (samo zaradi tega pa se pomoje tudi ne bi smel novejši avto tolikokrat pokvariti...)
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

GTAm napisal/-a:Ja Foggy ima pač svoja obdobja :lol: :lol:
Jebi ga, obdobja gor ali dol, samo če že pljuva naj utemelji. Kot član IO-ja mora držati določen nivo, ne pa neargumentirano pljuvati čez znamko. Če ga kaj moti naj javno pove.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Cuore Sportivo napisal/-a:
Alfa sport napisal/-a:
Denis 159 napisal/-a:kaj se to na vseh mal starejših 159kah dogaja? :?
Kaj neki se dogaja?
Očitno so v kompaniji spacali največje sranje v svoji zgodovino (poleg Alfasuda).
Upam, da nisem bil preoster.

koliko je sploh lastnikov 159 na forumov?
ker me zanima, če se 159 res tako kvarijo oz. če se bolj od ostalih alf (156, 147)

enega sem pač slišal, da ga je alfa tolikokrat pustila na cesti, da je še na nafti privarčeval :?

je pa res, da je kupil rabljen avto (samo zaradi tega pa se pomoje tudi ne bi smel novejši avto tolikokrat pokvariti...)
Hja Alfa je pač Alfa, kar se udobnosti in izgleda tiče je na TOP mestu pred vsemi ostalimi. Moraš pa pričakovati, da boš vsake toliko časa pri mehanikih na obisku, ker resnično rada crkne.. včasih eno, drugič drugo.. Je pa res da je včasih veljala za poceni rezervne dele in servise, vendar če si lastnik AR159 ne upraša več kako debela je tvoja denarnica (pod 300€ ti še vrat ne odprejo). Lahko pa da boš res imel srečo in da te ne bo nikoli razen rednih servisov peljala do mehanika :lol:
Jst sem po 3 Italijanu šla na Nemca, ker žal časovno ne uspem več na servisih stat. Bom poročala čez nekaj časa, če je pri nemcu kaj bolje :D
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Jessyka napisal/-a: Hja Alfa je pač Alfa, kar se udobnosti in izgleda tiče je na TOP mestu pred vsemi ostalimi. Moraš pa pričakovati, da boš vsake toliko časa pri mehanikih na obisku, ker resnično rada crkne.. včasih eno, drugič drugo.. Je pa res da je včasih veljala za poceni rezervne dele in servise, vendar če si lastnik AR159 ne upraša več kako debela je tvoja denarnica (pod 300€ ti še vrat ne odprejo). Lahko pa da boš res imel srečo in da te ne bo nikoli razen rednih servisov peljala do mehanika :lol:
Jst sem po 3 Italijanu šla na Nemca, ker žal časovno ne uspem več na servisih stat. Bom poročala čez nekaj časa, če je pri nemcu kaj bolje :D
A se je kdo od vas brainiacov, ki tako vehementno govorite da je Alfa samo za na servisih stat vprašal če je kaj na tem da kupujete avte z dvomljivo servisno zgodovino? Razni dilerji vas okoli prinesejo tako s kilometri kot tudi s servisno zgodovino potem pa dajmo pljuvat čez znamko.
Vsi avtomobili vseh znamk rabijo redno vzdrževanje. Tudi Bmw ali Audi ne bo šel daleč brez rednih servisov. Predvsem pa povdarjam še enkrat kar sem že rekel: avto je zato da se vozi. Če si kupiš 2,4 JTDm samo zato da se iz Rudnika voziš na Vič, potem pričakuj težave, ker se niti ne more dobro končati, saj avto take zasnove ni namenjen za tako vožnjo.
Glede servisov, pa verjamem da so Zega, Stepančič in ostali toliko pametni, da znajo izkoristiti neznanje svojih strank, ki za par jurjev manj kupijo avto brez servisov in sumljivimi kilometri, potem pa jih vozijo k njim da rešujejo probleme. Kaj pa misliš koliko boš dala za prvi orenk servis po 60kkm? 300€ sigurno ni dovolj. Jaz sem za svojo 147-ko na prvem servisu pustil 650€, predvsem zato, ker prejšnja lastnica ni popravila kar bi bilo treba ob svojem času. Pa ima moja znano servisno zgodovino in SLO poreklo. V kakem stanju je bila tvoja, ki je bila pripeljana iz Italije pa lahko samo ugibamo...
Tako da ob takih izjavah bi prosil, da vzamete pamet v roke.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No poglejmo tkole, na forumu je xxxyyyy ljudi, pa ne bi človek lahko razdelil uporabnikov na tiste ki nimajo izrednih servisov oz. težav in tiste ki jih imajo ker so vsi na istem, eni večkrat (ker delajo več km),drugi manjkrat,tisti pri katerih vse štima,je pa toliko kolikor je čisto novih lastnikov novih ali rabljenih...

Je pa najlaži rečt "a si prvi lastnik"? "Nism". "No pol pa ne jambri,k ne veš kaj je blo prej".

Sej alfa ni spaceshuttle, je še vseeno en mal nadpovprečen voz...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Dejstvo je, da ima čisto vsaka znamka svoje težave. Zaenkrat čez 159 nisem slišal nobenih posebnih pritožb, ne pri serviserju ne pri lastnikih. Vedno so pa neke težavice, nekaj procentov avtov je zelo pogosto na servisu, ostalih cca 95% pa brez težav.

In seveda če se teh 5% zbere na kupu (ljudje s težavo bodo gotovo tukaj prej kaj napisali ali pa našli ta forum in vprašali za nasvet) ugotovimo, da so vse znamke popolnoma zanič :D

Mislim da tukaj čisto pretiravate, pojdite na avtomobilizem.com, naredite statistiko in boste prišli do zaključka da avta ne smete imeti ker vsi samo crkujejo.

Zaenkrat si lastim Alfo 2 leti in največ je bil na servisu zaradi mojih neumnosti, izredno pa dosedaj 2x (AR145 obakrat), pa obe težavi sta bili manjši.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Dejstvo je, da je pri Alfi skoraj vedno kaka malenkost, ki ti sem in tja ponagaja in para živce. Tudi statistika okvar ne govori najbolj v prid Alfi.

Stvar je taka, z 145 QV sem izredno zadovoljen, problemov praktično ni, ima že skoraj 220k km in je res v top kondiciji, ni stvari ki bi kdaj kaj ponagajala. Je pa res, da se moram verjetno zato zahvaliti prejšnjemu lastniku, ki je zamenjal praktično vse, kar se je zamenjati dalo.
Imam vse račune iz servisov od nakupa vozila do 198.000 km, ko sem kupil avtomobil.
Verjamete ali ne, na servisih je 1. lastnik zapravil 1.328.000,00 SIT oz. 5.544,17€ kar se mi zdi ogromno denarja. S tem da tu notri ni vštet nov motor itd.....rezultat tega je pa ta, da je vse na avtomobilu TIP TOP. Kljub temu menim, da to ni normalna številka.

Pa pojdimo še na 147 1.9 JTD, katero ima sedaj oče. Kupljena od prvega lastnika pri 70k km, od poznane osebe, vzdrževan, redno servisirana, lepo vožena itd.......Prvo kot prvo je bilo potrebno menjati skoraj vse roke, kar pri taki kilometrini ni bilo potrebno še pri nobenem avtomobilu doma, ok vemo da je to rak rana 147/156/GT in se sprijaznimo s tem. Potem je tu še stabilizator, spet izredni strošek, potem s časoma začno odpovedovati grelne svečke, predčasno se začne oglasati napenjalec zobatega jermena. Lansko poletje ko se oče odpravi na dopust pri Delnicah odpove senzor na vsisnem kolektorju, strošek je sicer zanemarljiv par €, vendar avto dela v "safe mode" tako da se je moral vrniti domov in zamenjati avtomobil. Kilometri so se počasi nabirali in v 1 letu od nakupa se je nabralo 20k km, glede na to da so bili jermeni kar v letih se je opravil veliki servis. Tu bi bilo vse ok, če nebi bilo potrebno zraven menjati še ene izmed polosovin, notranji zglob v menjalniku je počasi začel odpovedovati in strošek niti ni zanemarljiv.
No minilo je celo pol leta, ko ni bilo potrebno nič zamenjati/popraviti in se je alfici zazdelo da rabi malce pozornosti, prižge se opozorilno lučka za zračne blazine.
In zopet je na vrsti izlet k Zegi, na srečo je samo padla napetost pri konektorju leve bočne zavese/slab stik, tako da se je samo resetiralo računalnik in vse konektorje popravilo z vezicami, tako da smo čez prišči brez stroška, vendar slab priokus še vedno ostane.

Najbolj zoprna stvar pri vsem tem pa je, da je potrebno za skoraj vsak mišji k*** prevoziti pol Slovenije in po možnosti vzeti še dopust, da avto pripelješ na servis. Saj če je to 1x na leto ok, da greš pa 3-4x je pa že malo preveč.
Sedaj se je vse več ali manj uredilo, tako da upam, da bo na tem tudi ostalo in nebo še kakšnih dodatnih storškov.

Da pa ne bomo povsem off topic pa se vrnimo nazaj k 159. Ko je bil avtomobil predstavljen, je bilo obljubljeno marsikaj, od nemške kakovosti, itd, itd.
Avto je za popizdit lep, tu ji nimamo kaj očitati, motorizacija je povsem solidna, lega fenomenalna, tako da načeloma imamo izbran naslednji avtomobil.
Vendar se kaj kmalu začno pojavljati problemi, ki nam dajo vedeti, da spet ni vse tako, kot bi moralo biti. Dejstvo je, da bi se Italjani lahko malce bolj potrudili....to da se mora na praktično vsaki 159, pri ne prav veliko km menjati volanska letev se mi zdi absurd, to se nebi smelo dogajati, tu ni nobenega opravičila. S tem da še vsakega, ko sem vprašal kako je kaj zadovoljen z 159, je s ponosom odogvoril, da je zelo zadovljen, vendar je pa vseeno moral zamenjato to in to in to.....tipična alfistična :lol:
Če so cene zrasle skoraj za 100% napram 156, naj bo tako tudi na kvaliteti. Se mi zdi, da so si zadnje čase preveč vcepili v glavo, da bodo premium znamka. Žal samo po ceni, takšen naziv si ne morejo sami nadeti, ampak si ga morajo pridobiti s trdim delom, trudom in zagnanostjo, to pa niso ravno vrline Italjanov.

Nekako sem prišel do zaključka, da je veliko pomembnejših stvari na svetu, kot pa se stalno ukvarjati z avtomobilom in odpravljati nevšečnosti, katere se sploh nebi smele pripetiti, zato resno razmišljam o tem, da bo naslednji avtomobil druge znamke, sicer se pa to še nebo zgodilo kaj kmalu, saj so trenutno v ospredju druge prioritete, katere potrebujejo veliko denarja.

Vglavnem pustimo se presenititi, lahko pa me kaka koklja brcne in se bom kot že ničkolikokrat odločil za AR, kar pa za očeta ne morem trditi :mrgreen:

Lp
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Mislim da si pri 147-ki pozabil povedati to kar je zapisal Bistri leta 2007 ob nakupu:
_BiStRi_ napisal/-a: Em danes sem dogovoril nakup 147 JTD: Usnje, tempomat, senzor za dež bla bla bla...skratka kar precej opreme, avto je 01 letnik z prevoženimi le 67.000 km in z znano zgodovino-prvi lastnik.
To namreč pomeni da je avto na leto naredil 11kkm, kar je odločno premalo za JTD-ja. In glede na to da ste od nakupa naredili 20kkm ima zdaj cca. 81 kkm, kar pomeni da se vozite še manj kot se je prejšnji lastnik. Ste že naredili velik servis? Glede na letnik bi jermene morali že davno nazaj zamenjati. In najbrž zato cvili napenjalec. Če pa ste že naredili servis pa reklamiraj robo pa bo. Glede na to da avto več stoji kot pa se vozi se jaz sploh ne čudim da odpovedujejo gumice na rokah in stabilizatorju.

Je pa zanimivo kako nekateri ljudje iz Ljubljane mislijo da morajo vse storitve nahajati v Ljubljani ali pa vsaj največ 2km od njihove hiše. Da se moraš voziti čez pol Slovenije da prideš do Zege #-o #-o #-o
Očitno zemljepis ni tvoja priljubljena tema, a nekateri se to isto razdaljo vozimo vsak dan, da pridemo v službo in iz nje, tako da je tole tvoje pisanje malo odveč. Meni se za dobrega serviserja ni problem peljati na Gorjansko, saj vem da je le ta bolj pomemben odvsega ostalega. To da si pa moraš vzeti dopust je pa tvoj problem, sam prakticiram metodo da jim avto po službi pripeljem, vzamem nadomestnega in pridem nazaj ko je moj zrihtan. Čakal sem samo prvič, ko sem na njihovem servisu preživel 9 ur, a me je to izučilo :lol:

Tako da malo več objektivnosti ob pisanju takih postov ne bi škodilo.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Vidim, da ne bova prišla do čistega. Lepo da si zadovoljen in nimaš problemov in kakih posebnih stroškov, kaj češ lepšega.

Btw 147 ima sedaj 94k km, velik servis je bil narejen letos pri 89k in od takrat je z izjemo lučke za blazine vse ok in tudi to se je uredilo. To, da ti narediš 200km na dan samo zaradi vožnje v službo pa še ni razlog, da se bom sam z veseljem vozil ravno toliko km za vsako stvar katero je potrebno urediti na avtomobilu, še posebej, če je to večkrat letno. Nimam ne časa in volje za kaj takega, ker imam dovolj drugih obveznosti in si kaj takega enostavnop ne morem privoščiti.
Imaš že osebno korist, da z veseljem nabiraš toliko kilometrov dnevno....

Vidim, da še vedno ne moreš preboleti Ljubljane, nevem zakaj se ti je tako "zasrala", pa se preseli sem in boš imel prihranjeno kilometrino. Ne vem, zakaj ti gre v nos to, da živim v Ljubljani, imam 4km do službe, do katere se od marca do novembra vozim z skuterjem in mi zato avtomobil stoji v garaži. Drugače je v igri LPP, ker v centru ne morem nikjer pustiti avtomobila. Kljub temu pa sem naredil s QV skoraj 20k km v enem letu.

Glede zemljepisa, Ljubljana je nekako na sredini Slovenije, (vem da je geološko središče v Vačah, katere so ca. 30km iz Lj) Gorjansko ja pa na skrajnem zahodu, tako da če pogledaš na zemljevid, dejansko prepelješ polovico države.

Drugače tudi sam vzamem nadomestni avtomobil, vendar si moram vseeno vzeti čas za tako opravilo in se dva dni voziti gor in dol, namesto da bi v tem času kaj zaslužil, naredil/obnovil na hiši, oziroma preživel prijetne urice z družino ali prijatelji.

Pač sem mnenja, da so stvari katere si znamka AR nebi smela privoščiti, sam ne poznam nobenega, ki bi pri bilokateri znamki pri takih kilometrih menjaval komplet podvozje, stabilizator itd.....a je tako težko priznati da ga tovarna velikokrat poserje, meni ni težko. Niso popolni in nikoli ne bodo, lahko bi pa delali na tem, da bodo....

Sicer si pa vse skupaj vzel malce preveč osebno in braniš znamko in sebe na veliko, kljub temu, da ena stvar tudi z besedo ni letela nate. Zdaj sem pač moral tudi sam odgovoriti na določene trditve, sicer pa lahko kako na to temo rečeva ob pijači na kartingu.

Menim, pa da se bo pokazala še marsikatera težava 159, katera še ni prišla na plan, oziroma je ni še nihče omenil. Je prav zanimivo spremljati forum, ko nekdo omeni, da ima neko težavo, se jih takoj najde še 10.
Upam pa, da pri 159 zaključeno poglavje o serijskih okvarah.....

Kako bo pa z Mitom, bomo pa videli čez par let, upam da so bili tu, glede na to, da je praktično vse na novo zasnovano malo bolj premislili vse skupaj.

Lp
Zadnjič spremenil Foggy, dne Pe Avg 14, 2009 8:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Sploh ne da fanatično branim znamko, ker se še kako zavedam njenih pomankljivosti, sem jih nekaj tudi plačal iz lastnega žepa, hočem samo da se piše objektivno. Kot je že nekdo pred mano rekel, vedno obstaja določen procent ljudi, ki imajo z določeno znamko avtomobila probleme. In ti so, četudi jih je 1% tako glasni da dajejo vtis, da je znamka v kurcu. Tisti ki problemov nimajo, ali pa so z znamko zadovoljni so pa tiho in tako se o znamki ustvari napačno mnenje.
To da ti živiš v Ljubljani me niti malo ne moti, sem tudi sam skoraj eno leto živel na Vič-u, tako da vsaj malo poznam način razmišljanja. Gre za to da ste Ljubljančani največkrat tisti ki jamrate, ko se je treba kam dlje peljat, ker ste pač navajeni da je vse blizu. Sem srečal tudi že prekmurca pri Zegi, ki je rekel da z veseljem vozi avto k njim.
To da ni nič letelo na mene vem, a me moti tako prcanje brez resnih argumentov, kot se vse pogosto dogaja na tem forumu zadnje čase.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Odgovori
  • Informacija