Zamrznjena ročna zavora - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Ja.... presenečenje danes zjutraj... ročna mi je zamrznila.... :?

Zanimivo mi je dejstvo, da je to prvi avto, pri katerem mi je ročna zamrznila... to se mi niti pri katrci, niti pri fordu, niti pri prejšnji alfi in niti pri mazdi ni nikoli zgodilo.....

Kaj to pomeni? Da je nekje voda v sistemu?

Hvala za odgovore....

David
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Verjetno je res kakšna voda v bodnu od zajle... Pozimi pa se izogibaj zategovanju ročne za dalj časa(tudi na klancu je ne rabiš zategovat- lepo v 1. prestavo oz. v R odvisno kako imaš avto parkiran).
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zajlo bo treba zamenjat... samo od sebe se ne bo popravilo, kvečjemu se ti bo čez nekaj časa strgala, tako kot se je meni. V približno 4 mesecih od takrat ko sem prvič opazil da mi je zmrznila mi je potem šla...
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Tribes... kaj si pa naredu ko ti je zmrznila? Počakal da se odtali al si se poslužil kakšnega drugačnega postopka?

LP DAvid
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tudi meni je zamrznila preko noci. Sem se odpelju z zategnjeno, ker ce bom cakal da se pri teh temperaturah odtali sama od sebe bom cakal do merca :lol:

Mam pa vedno zategnjeno samo na prvi zob. Ravno tok da drzi da ni menjalnik prevec "napet"
LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Drugega kot počakati da ti odmrzne ne moreš storiti. V tem času ne uporabljaj ročne zavore, da ti vse skupaj ne zablokira. Ko boš prevozil nekaj kilometrov se bo že odtajala.
Meni je tudi lansko zimo sem in tja zamrznila, letos sem se odločil, da jih pred zimo zamenjam, saj so bile stare že skoraj 10 let in so odslužile svoje, poleg tega imam avto v garaži, tako da teh problemov ni več.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

No ja...sej vsaka šola nekaj stane... :mrgreen:

Danes sem se tudi jaz odpeljal kar naprej.... ampak se ni še odtalila... je pa res, da je bla zategnjena samo do prvega zoba, tako da rezen tega da je disk kar precej vroč bil, pa trenutna poraba ista kot da bi v precejšen klanec peljal, ni blo večje panike.... :mrgreen:

Hvala za odgovore...

David
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Če nimaš zategnjeno do konca jo enostavno malo razmigaš in bi morala spustit, parkrat zategneš do konca in spustiš, men pomaga, sem ravnokar prakticiral. Bom pa čez vikend WD-40 našprical not če bo kaj pomagalo, zajle so stare 2 leti, tako da vtrgat se še ne smejo.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

To z zateganjem je meni le se poslabsalo zadevo. Dejansko je pol zajla ostala se bolj zategnjena in sem se teze peljal. Se je pa avto hitreje ogrel :mrgreen:

LP
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Creed napisal/-a:To z zateganjem je meni le se poslabsalo zadevo. Dejansko je pol zajla ostala se bolj zategnjena in sem se teze peljal. Se je pa avto hitreje ogrel :mrgreen:

LP
x2 8)
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Običajno zmrzne v zajlah in ne pri disku, tako da kakšna vožnja z zategnjeno ročno bolj medvedja usluga avtomobilu.

Če je sila pa zelo dobro pomaga če dvigneš avto, potolčeš po vzvodih v kontra smeri in tako sprostiš ročno ... pa nato čimprej zamenjaš zajle.
Zajle so praktično potošna roba, dokler ne prešaltaš na elektronski sistem, tam se ti pa lahko zgodi, da ti zadeva zarjavi in motor ne uspe odmakniti ploščice.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

No kakor koli meni je pomagalo tole z zategovanjem, ker je prejle zmrznila v 1 uri kolk je bla zategnjena. Bom pa vsekakor prečekiral zajle v kakem stanju so, ker mi je mal sumljivo da zmrzujejo. Mogoče je izolacija kaj razpokana.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ponavadi gre falit una gumica na koncu plasca zajle in tam zacne voda pronicat v plasc zajle, ki pol zamrzne. Sej pravm da tele gumice pri italijanih sploh niso posrecene.

LP
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Drvo pod kolo pa ne gre avto nikamor. :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz sem takrat kar odpeljal ja... samo to se je potem končalo s tem da sem čez dober mesec menjal zadnje diske in ploščice...

Oboje se je pregrelo na polno, disk je bil razpokan, ploščice so se začele drobit, pa oboje je bilo drugače še daleč od menjave.

Zdaj preventivno ne zategujem več, razen če je res res res nujno.
Odgovori
  • Informacija