Zamrznjena ročna zavora - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Koliko km si se tako pelju?

Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

cca 2-3km... Počasi 40km/h, sej ne da bi lahko kakšne hitrostne rekorde podiral, ker je že tko avto takrat pil 10l :D

Potem sem se ustavil ker sem videl da se nič ne dogaja... in potem pustil avto prižgan in čakal cca 20minut. In vmes probaval če se kej odmrzuje.

No po 20minutah je spustila...
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Približno isto relacijo sem tudi jaz naredu..... no bomo vidli če mi bodo diski razpadli ta vikend na poti v dolomite.... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tud jaz 3 km. Sem mislu da si jih naredil vec, da so diski razpadli. Jaz sem se peljal pa kr normalno...90kmh.

Ma misilim da bodo se zdrzal kak Vrsic :)

Lp
Čufti84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Dec 22, 2009 9:59 pm

Sicer imam alfo 147, ampak se mi zdi brezveze novo temo odpirat...Tudi meni je ročna zmrznila - mislim, da sm celo nekej pretrgala ker sem slišala en pokec...je možno da se zajla samo "delno" strga??ker ko bi rada zategnila ročno, prva stopnja ne zagrabi več...bolj močno jo pa še lahko zategnem...mal me pa skrbi tudi dejstvo, da po koncu vožnje zdej okrog avta smrdi kot da bi vozila z zategnjeno ročno...a ima kdo kakšno mnenje o tem? :? :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Moje mnenje je da bo treba pogledat pod avto... Če ne gre drugače pa k mehankarju...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Čufti84 napisal/-a:Sicer imam alfo 147, ampak se mi zdi brezveze novo temo odpirat...Tudi meni je ročna zmrznila - mislim, da sm celo nekej pretrgala ker sem slišala en pokec...je možno da se zajla samo "delno" strga??ker ko bi rada zategnila ročno, prva stopnja ne zagrabi več...bolj močno jo pa še lahko zategnem...mal me pa skrbi tudi dejstvo, da po koncu vožnje zdej okrog avta smrdi kot da bi vozila z zategnjeno ročno...a ima kdo kakšno mnenje o tem? :? :lol:
Ce okol avta smrdi kot da si vozila z zategnjeno rocno, pol si verjetno vozila za zategnjeno rocno :mrgreen: Saj ce rocna zamrzne, se da se vedno rocno zategnt, ne mores pa jo odtegnt. No rocka pade, dol, sam zavore ostanejo stisnjene in zato smrdi po zazganem.

Pelji avto v garazo da se odtali, al pa k mehaniku menjat zajle.

LP
Čufti84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Dec 22, 2009 9:59 pm

Hvala - tale zadnja razlaga se mi zdi, da bi znala bit :)Čeprou vsi ki so pogledal avto, pravjo da čist normalno pelje, ampak men se zdi da ni uredu! Ker avto tut ne potegne več tko dobr...H katermu mehaniku pa vi vozte avto?js sm ga do zdej peljala v idrijo k je tam nek fajn mehankar, ampak bi ga zdej najraj u ljubljani popravla.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zajlo ti bo pa že vsak na pol sposobn mehankar zamenjal... če zna ključ v roki držat je že dobr...
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pred dobrim tednom je tudi meni zmrznila ročna zavora.Prvič sploh pri katerem koli avtu do zdaj in še to brez potrebe :roll: .po dveh kilometrih vožnje sem ustavil avto.Zadnji diski so že začeli malo smrdeti po zažganem.Po dvajsetih minutah je ročna popustila in sem nadaljeval vožnjo..v prihodnje bom verjetno dvakrat premislil, preden bom zategnil ročno :D
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

silver_line napisal/-a:v prihodnje bom verjetno dvakrat premislil, preden bom zategnil ročno :D
Bi mar ne bi bilo pametneje v prihodnje raje popraviti ročno zavoro, da bo delovala takrat, ko jo boš naslednjič res potreboval?
Emperor of The Dark Realm
mariborcan89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jan 19, 2010 8:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Tud meni je pred kakih tednom zmrznla, pa se mi pri vožnji ni nič zdelo, ko pa sem čes 2 km ustavil in parkiral pa je smrdelo ko pes, disk žarel ko pr formuli. Upam da ni preveč uničlo diska in ploščič, zajlo pa vsekakor treba menjat kaj pravite? Ročna pa bremze pa primejo še vedno odlično.
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

SHadowX napisal/-a:
silver_line napisal/-a:v prihodnje bom verjetno dvakrat premislil, preden bom zategnil ročno :D
Bi mar ne bi bilo pametneje v prihodnje raje popraviti ročno zavoro, da bo delovala takrat, ko jo boš naslednjič res potreboval?
Šel sem potem takoj na servis in povedal kaj je bilo.Pa mi je reku mehanik da je kao vse ok, ploščice v redu in ni kaj za zrihtat.Ročna zmrznila zaradi mraza in to je to :?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

silver_line napisal/-a:
SHadowX napisal/-a:
silver_line napisal/-a:v prihodnje bom verjetno dvakrat premislil, preden bom zategnil ročno :D
Bi mar ne bi bilo pametneje v prihodnje raje popraviti ročno zavoro, da bo delovala takrat, ko jo boš naslednjič res potreboval?
Šel sem potem takoj na servis in povedal kaj je bilo.Pa mi je reku mehanik da je kao vse ok, ploščice v redu in ni kaj za zrihtat.Ročna zmrznila zaradi mraza in to je to :?
To je pa malo čuden odgovor mehanika, ko parkiram avto vedno uporabim tudi ročno zavoro in še nikoli mi ni zmrnila, kljub temperaturam globoko pod lediščem. Da zmrzne mehanizem ročne zavore mora biti nekje voda, ponavadi v opletu pletene žice(boden zajle), kaj hitro potem začne rjaveti in se ob najbolj pomembnem trenutku pretrga.
Emperor of The Dark Realm
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hvala za informacijo.Bom verjetno moral vseeno dat pregledat ročno (Čeprav nekateri trdijo drugače #-o )..Se mi je pa že takoj čudno zdelo, da je do tega sploh prišlo.Do zdaj mi namreč ni še pri nobenem avtu zmrznila, pa je bilo že bolj mraz.Tako, da verjetno je res problem v vodi..lp
Odgovori
  • Informacija