DPF filter - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

legenda1979 napisal/-a:O kakšnih prisilnih regeneracijah ti govoriš?? Res ne vem kaj toliko kompliciraš s tem dpf filtrom pa še sploh avta nimaš. Ne sekiraj se za regeneracije, kdaj, kako pogosto, kako se sliši in ne vem kaj še vse. Avto bo vse sam naredil, tudi če boš prekinil regeneracijo, ker pač ne boš vedel za njo, se ne bo zgodilo nič hudega. Ko bo dpf tako zabasan, da bo res potrebna regeneracija, se prižge lučka. Greš na ac, pri prvem izvozu obrneš se vrneš in filter bo spet čist kot nov. Nikar ne verjami vsega kar prebereš tukaj preveč resno ker izgleda da je na forumu kar nekaj ljudi obsedenih z dpf filtri in egr ventili. Če po njihovem tega takoj ne odstraniš in blindiraš najboljše da avto odpelješ na odpad. Lahko ti povem, da vozim avto z egr ventilom in dpf filtrom že tri leta (80k km) in nimam nobenih težav z tem, kot da sploh ne obstajata. Predvsem pa nista na avtu samo za zgago, kot trdijo nekateri "poznavalci" ampak opravljata zelo pomembno funkcijo- čistita izpušne pline.
Torej, najprej nabavi avto potem pa čim manj kompliciraj in uživaj v vožnji.
Avto je ze nabavljen. Cakam samo se papirje in vse potrebno, da se uredi. Jah jebat ga, kompliciram zato, ker nekako ne bi rad imel 2 tisocaka stroskov zarad enga filtra. Za moje pojme je za zgago, ce se z dizlom "nesmes" vozit po mestu. Najbolj, da grem pol pesaka 5km ali pa enostavno kupim avtomobil in ga parkiram, ter kadar se odpravim vec kot 30km nekam, ga sele takrat prizgem.

Saj ne verjamem vsemu, glede na to, da na forumu lahko pise kdor pac se prijavi. Verjamem TribesManu in se mogoce parim.

Bo pa ce bo zacel delat probleme sel ob prvi priliki ven.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

159-ko imam že 9 let. V tem času sem med vožnjo mogoče 4x opazil, da se regeneracija izvaja. Po ecu-scan naj bi se izvajala redno....
Čim manj glej za takimi banalnimi stvarmi. Če ni nič narobe, potem ne išči težav :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

če boš spremljaj trenutno porabo, boš takoj opazil večjo porabo za 2-3 litre.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Pri moji 1.9 ob regeneraciji tudi ponavadi prismrdi v kabino,sploh če stojiš na mestu,pa v prostem teku opaziš povišane obrate.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Je kakšen interesent za odstranitev dpf-a na 159/Giulietti 2.0 jtdm? Z dr. Izpuhom bi sla v izdelavo nadomestne cevi, in ce bi se vec komadov nardilo bi izdelal sablono in bi zadeva bila konkretno narejena in tudi hitreje. bil bi pa kopija ragazzona iz inoxa.
Slika
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

jst ga bom vrgel dol. v kratkem
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

Sem zadnjič posnel regeneracijo. Glede na to da smo ze omenjali to v postu...... prvo je na video posnetku v temi posnet zvok pri izpuhu potem pa se stevec za obrate kako poskakuje ko je avto v mirovanju :)
https://youtu.be/weja0KZBnsY

Lp!
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

če potrebuje kdo dpf, ga ugodno prodam :D
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

ThugBoy napisal/-a:če potrebuje kdo dpf, ga ugodno prodam :D
No kok je to ugodno? Ce je res ugodno, da ga vzamem za rezervo :P
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ti imaš 2.0 motor... DPF od 2.4 ne paše na tvoj avto...
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Ma za rezervo bo dober, dokler originalni ne crkne :mrgreen: :-)(
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Mi lahko nekdo tole interpretira prosim.

Slika

Ni mi jasno kaj pomeni "Odometer at last DPF replacement"...DPF zamenjan na 101.760km? Najbrz ne. Namrec s temi km sem avtomobil kupil...

Stevilo regeneracij 547. Sedaj ima avtomobil 103.xxx , kar pomeni, da dela regeneracije na vsake priblizno 200km....torej iz tega sklepam, da je avto bil vec ali manj vozen po mestu. :-k

Pa se EGR parametri:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tisto je napaka v MultiECUScanu...

Tist je Odometer at last DPF regeneration...
In odometer se v ECUju šteje malo drugače kot na armaturki... Tako da "all is fine in the universe".

Regeneracije ni nujno da so na 200km, lahko je bilo vmes precej prekinjenih regneracij... to potem nabije številko zelo hitro.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 327
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

TribesMan napisal/-a:Tisto je napaka v MultiECUScanu...

Tist je Odometer at last DPF regeneration...
In odometer se v ECUju šteje malo drugače kot na armaturki... Tako da "all is fine in the universe".

Regeneracije ni nujno da so na 200km, lahko je bilo vmes precej prekinjenih regneracij... to potem nabije številko zelo hitro.
Hvala za razlago. Ehh..na to pa nisem niti pomislil. :)

Se nakaj offtopic:
Slika
A ce dam na Execute bo to funkcijo "enejblalo"? Ali je ze to po defaultu na ON? Predvidevam, da ta funkcija pomeni, da ti rece "pelji dalje, ce ne bos skesiral lep denar za DPF"?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je samo test aktivacije opozorila. Po domače povedano, testiraš če lučka za DPF dela...

Nima nobene veze z delovanjem samega DPFja.
Odgovori
  • Informacija