Mehanizem za pomik / odpiranje in zapiranje stekel - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Jack_D
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Avg 06, 2010 7:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

spajdi napisal/-a:Živjo,

imam podobno težavo... zadnja desna šipa se ne premika več, sliš se samo še motorček. Rad bi to sam odprl in pogledal. A kdo ve kako se pride do mehanizma oz. kaj morm na vratih narediti da dam oblogo dol?

LP
Živjo,

odvij vijake na spodnji strani in za kljuko,tudi pod gumico ki se nahaja v ročaju ne pozabi,nato počasi odstrani oblogo in pazi da ne polomiš vseh štiftkov,snami kljuko, odklopi vse kable,zopet odvij en kup vijakov malo poglej kateri so od vodila in kateri od motorčka,pleha ne odstranjuj ni potrebe,vsaj meni ni bilo treba sem si najprej ogledal problem prvič in nato čez kakšen mesec zamenjal vodilo, kupil pa sem ga za cca 75eur plus cca 5eur poštnine iz stare Gorice. Upam da ti bo to vsaj malo v pomoč in prihranek denarja. V kolikor rabiš št. za naročilo delov povej pa ti posredujem. LP

:wave: :wave:
spajdi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 27, 2010 5:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Jack_D napisal/-a:
spajdi napisal/-a:Živjo,

imam podobno težavo... zadnja desna šipa se ne premika več, sliš se samo še motorček. Rad bi to sam odprl in pogledal. A kdo ve kako se pride do mehanizma oz. kaj morm na vratih narediti da dam oblogo dol?

LP
Živjo,

odvij vijake na spodnji strani in za kljuko,tudi pod gumico ki se nahaja v ročaju ne pozabi,nato počasi odstrani oblogo in pazi da ne polomiš vseh štiftkov,snami kljuko, odklopi vse kable,zopet odvij en kup vijakov malo poglej kateri so od vodila in kateri od motorčka,pleha ne odstranjuj ni potrebe,vsaj meni ni bilo treba sem si najprej ogledal problem prvič in nato čez kakšen mesec zamenjal vodilo, kupil pa sem ga za cca 75eur plus cca 5eur poštnine iz stare Gorice. Upam da ti bo to vsaj malo v pomoč in prihranek denarja. V kolikor rabiš št. za naročilo delov povej pa ti posredujem. LP

:wave: :wave:
Hvala za opis kako se sname , bom to naredil ta vikend ko bom imel malo več časa. A mi lahko poveš številke naročenih delov, k si jih ti potreboval in pa kje v stari gorici si to nabavil? Lahko tudi na privat pošlješ, če hočeš.

še enkrat hvala

LP :)
I s**** YOU NOT
LG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Jan 18, 2010 6:29 pm

LG napisal/-a:Meni vsi mehanizmi za šipe delujejo bp, problem je samo to da mi preko "daljinca" ne zagrabi več odpiranja in kontra. Sem mislila da imam slabo baterijo v ključu, ampak mi ne prime tud če probam z drugim.
odkrila vzrok.....ponesreči sem imela obkljukano avtomatsko zaklepanje vrat zato me šajbe prek daljinca niso ubogale #-o ...ja sej vem QQŠ
Tko da vsi mehanizmi delujejo OK
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

LG napisal/-a:
LG napisal/-a:Meni vsi mehanizmi za šipe delujejo bp, problem je samo to da mi preko "daljinca" ne zagrabi več odpiranja in kontra. Sem mislila da imam slabo baterijo v ključu, ampak mi ne prime tud če probam z drugim.
odkrila vzrok.....ponesreči sem imela obkljukano avtomatsko zaklepanje vrat zato me šajbe prek daljinca niso ubogale #-o ...ja sej vem QQŠ
Tko da vsi mehanizmi delujejo OK
Jaz imam samozaklepanje vklopljeno, pa se mi kljub temu odpirajo šipe z daljšim pritiskom na ključ.
spajdi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 27, 2010 5:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Jack_D napisal/-a:
spajdi napisal/-a:Živjo,

imam podobno težavo... zadnja desna šipa se ne premika več, sliš se samo še motorček. Rad bi to sam odprl in pogledal. A kdo ve kako se pride do mehanizma oz. kaj morm na vratih narediti da dam oblogo dol?

LP
Živjo,

odvij vijake na spodnji strani in za kljuko,tudi pod gumico ki se nahaja v ročaju ne pozabi,nato počasi odstrani oblogo in pazi da ne polomiš vseh štiftkov,snami kljuko, odklopi vse kable,zopet odvij en kup vijakov malo poglej kateri so od vodila in kateri od motorčka,pleha ne odstranjuj ni potrebe,vsaj meni ni bilo treba sem si najprej ogledal problem prvič in nato čez kakšen mesec zamenjal vodilo, kupil pa sem ga za cca 75eur plus cca 5eur poštnine iz stare Gorice. Upam da ti bo to vsaj malo v pomoč in prihranek denarja. V kolikor rabiš št. za naročilo delov povej pa ti posredujem. LP

:wave: :wave:
Oj, sem probal odstranit podlogo pa ni šlo. Odstranil sem tri spodnje vijake in tistega v ročaju. Zaštekal se je na vrhu. Spodaj sem še lahko odmaknil oblogo od vrat stran zgoraj pri oknu pa nikakor ni šlo :(

Sem prebral na nekem angleškem forumu da bi moral potisnit oblogo navzgor. A je to res?

Aja pa še nekaj je na forumu napisal:
"I have removed 3 crosshead screws at the bottom of the panel and 1 hex screw in door lever recess.
I have remved 2 hex screws from arm rest well and removed arm rest with window control switch.
I have removed the 2 hex screws that were behind arm rest but it still won't budge. "

A so še kaki vijaki v naslonjalu za roke???ž

hvala za odgovor
I s**** YOU NOT
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ko si odvil vse vijake, vključno s tistim, ki je skrit pri kljuki, potisni oblogo navzgor, kot si že sam ugotovil, seveda pred tem mora obloga izstopiti od vrat. Pazi, da ne polomiš plastičnih zatičev.
Jack_D
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Avg 06, 2010 7:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ne pozabi na dva vijaka pod gumico v naslonjalu, drugih vijakov pa ni. LP
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Evo tudi meni se je zgodilo da mi mehanizem zadnje leve šipe odpovedal. K sreći je kolešček še cel vendar pa je bil plastični kos, ki je zataknjen za spodnji del šipe in drsi po aluminijastem vodilu imel polomnjena dva jezička.

Skratka zadevo sem zalepil z sekundnim lepilom, zamenjal zajle ker so bile stare "zmečkane" in niso več lepo tekle po koleščku (uporabiš zajlo ki jo imaš pri roki v domači delavnici :) sam skrajšaš na ustrezno dolžino) celotno zadevo izdatno namazal sestavil stestiral in zdaj držim fige da bo zdržalo čimdlje.

Najbolj sem skeptičen da bo lepljeni del prej ali slej počil. :(

In zdaj še ugotovitev skoraj prepričan sem da do tega ne bi prišlo če bi bil mehanizem kjer drsijo zajle in plastika po aluminijastem vodilu že tovarniško bolje podmazana pri meni je teklo "na suho" in posledice po par letih uporabe je da se enkrat zatakne plastika popusti-poči zajle pa namota .... Ni mi pa jasno zakaj se to dogaja samo na zadnjih vratih?

Ne vem morda ni to to vendar jaz bom preventivno odprl še na ostalih treh vratih (ni treba vse podirat samo tapeto dol in potem imaš tak plastičen čep, ki ga snameš in skozi namažeš pa bomo vidli škodit ne more če malo podmažeš :D
illiac4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Maj 10, 2010 8:53 pm

Nekaj sem brskal in sem zasledil mehanizme za šipe, ki so bolezen alf in te na servisu oderejo za 200€ plus.
V kolikor koga zanima naj napiše oz. klikne tole v ebay:
http://www.ebay.it/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Jap. Ista cena je v sprintavtu z poštnino.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

illiac4 napisal/-a:Nekaj sem brskal in sem zasledil mehanizme za šipe, ki so bolezen alf in te na servisu oderejo za 200€ plus.
V kolikor koga zanima naj napiše oz. klikne tole v ebay:
http://www.ebay.it/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
ja - imam pokvarjenega - če mi lahko pomagaš, ne razumem italijansko - zadnji levi, avtomatski (avtomatsko zapiranje do konca z dolgim pritiskom na gumb), AR 159, 2,4 JTDM, letnik 2008, q4. Mortorček vrti, kot da se je nekaj snelo ali odlepilo in šipe ne potegne navzdol. če pa je čisto v spodnjem položaju, pa jo sistem potisne navzgor.

Če potrebuješ še kak podatek, mi prosim javi. hvala.

lp.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

#-o. Autosprint zna odlicno slovensko in ce si član kluba maš se odlični popust beri: do 35%
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

folc napisal/-a:
rogirogec napisal/-a:
illiac4 napisal/-a:Nekaj sem brskal in sem zasledil mehanizme za šipe, ki so bolezen alf in te na servisu oderejo za 200€ plus.
V kolikor koga zanima naj napiše oz. klikne tole v ebay:
http://www.ebay.it/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
ja - imam pokvarjenega - če mi lahko pomagaš, ne razumem italijansko - zadnji levi, avtomatski (avtomatsko zapiranje do konca z dolgim pritiskom na gumb), AR 159, 2,4 JTDM, letnik 2008, q4. Mortorček vrti, kot da se je nekaj snelo ali odlepilo in šipe ne potegne navzdol. če pa je čisto v spodnjem položaju, pa jo sistem potisne navzgor.

Če potrebuješ še kak podatek, mi prosim javi. hvala.


lp.
#-o. Autosprint zna odlicno slovensko in ce si član kluba maš se odlični popust beri: do 35%
tako - preverjena informacija - brez motorčka cca 80€ v avto sprintu v MB... bi ti to meni razložil kateri autosprint misliš?? :roll:
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Klubski partner sprintauto v Gorici @Italija.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja italija :) a tudi v mb je? :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Odgovori
  • Informacija