Mehanizem za pomik / odpiranje in zapiranje stekel - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Pozdravljeni!

Na AR 159 se mi je pokvaril mehanizem za električno odpiranje zadnjega levega stekla. Težava je v pletenici, ki se je scufala in ne teče več lepo po koleščku kamor se navija. Želel bi zamenjati obe pletenici in tudi kolešček na katerega se navijata, saj je nekoliko poškodovan. Na eper sem opazil, da ne morem kupiti samo pletenic in navijalnega koleščka, ampak le komplet z el. motorjem, ki pa je brezhiben. Cena tako ni ravno ugodna. Če bi bilo tudi navijalno kolesce brezhibno bi lahko kupil le pletenici in jih sam predelal na ustrezno dolžino in zaključke. Kolešček pa verjetno ne bi bilo tako enostavno dobiti. Na ebay sem gledal in za ugodno ceno dobiš komplete za večino znamk, le za AR ni nič: http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid= ... REPAIR+KIT
Ima že kdo kakšne izkušnje, kje bi se dalo dobiti podobne kit-e brez elektro motorja za AR?

Hvala za pomoč!

Lep pozdrav, Sašo
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Zakaj pa ne bi iz kakšne stare razbite 159 vzel ven? Ti lahko dam kontakt od folka ki se ukvarja s tem. Poglej tudi če je motorček enak kot v drugih alfah...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Imel identičen problem.
Menjavo mehanizma brez motorčka mi je zrihtal mehanik v Lescah. Cena cca. 200€....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

alfe torej brezhibne #-o :lol:
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

poklic v A-net se mi zdi da majo od valeota vodila, zamenjas vodila in je reseno :)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Boris18
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: So Avg 01, 2009 9:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Sem mel enak problem 14 dni nazaj. Kupil sem original nov mehanizem z motorčkom (ker se ga baje res ne da dobit)....cena s popusstom cca. 120€.
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Enak problem na zadnjem desnem. Ko sem zadevo razdrl sem videl, da je bila tisto belo vodilo že počeno in lepljeno. Pletenica pa je bila zelo pošteno zavozlana vendar pa žičke niso bile scefrane.

Original se zamenja samo komplet vodilo, motorček pa ostane isti (če le ni skurjen). Nadomestke se da dobit, vendar pa bom rekel srečno pri iskanju ustreznega, ker mi ga še v Italiji niso bili pri petih dobaviteljih zrihtat. Najenostavnejša rešitev je original nadomestni del.

Jaz sem zaradi pomanjkanja potrpljenja vse nekako Mcgajversko rešil z žico, lepilom vrtalnikom ter počeno plastiko nekako.... hmmm zašil in ojačal z žico. Nato s spajkalnikom pri ustrezni temperaturi zatopil vse spoje ter jih nekako ojačal. Pri tem je zelo dobro najti enak material kot je tisti, ki ga tako topiš. Kolut kjer teče žica je bilo potrebno malo popravit v smislu zagladit kanale. Ker pa je žica zaradi ukrivljanja zgubila na dolžini je bilo potrebno malo skrajšat bovden.

Ne vem kolko bo zdržalo, vendar pa so zvoki ob premikanju že 4 mesece povsem normalni. Ko bo počilo pa bo definitivno padel original, če ne zaradi drugega pa zaradi tega, ker se ne bo dalo več nič popravit. :)

Updejt: V italiji se dobi sedaj vodilo enako originalu, v bistvu se gre za afermarket vodilo, ki ga firma, ki dela za AR prodaja v svoji škatli. Štempli na odlitkih ter železju so popolnoma enaki (AR) in tudi vtisnjeni na istih mestih. Cena desnega zadnjega je 70 EUR. V SprintAuto v Gorici (I) če bo komu kaj pomagalo. Ga je pa treba naročit in traja kak dan ali dva da ga dobi. Kot sem dejal je pa enako "originalu".
LG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Jan 18, 2010 6:29 pm

živjo,
ali kdo ve kaj bi lahko bilo narobe da se kar naenkrat nočejo več šipe odpreti/zapreti s daljšim pritiskom na gumb na ključu? Sem probala z drugim ključem pa tud ne prime. Odklepanje, odpiranje prtljažnika pa dela. Zoprna zadeva kadar je vroče, ker se je treba usesti v avto in odpeti šipe :(
lp
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

To tud mene zanima. Kar naenkrat deluje samo pomik navzdol, nazaj pa ne gre,...
Johnnie
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Feb 22, 2011 9:16 am

živjo!

probaj šipo do konca odpret in potem do konca zapri in drži tipko vsaj 5 sekund.. nato sprobaj če deluje :)
LG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Jan 18, 2010 6:29 pm

lahko držim tipko tud 1h pa prek ključa ne gre nikamor. V avtu pa tipke delajo normalno. Pojma nimam a je možno da je šel kak senzorček v...
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Meni je tudi nehal delovati mehanizem za odpiranje zadnjega levega stekla. Zamnjava tega mehanizma se mi zdi brez veze, ker itak nikoli ne odpiram zadnjih oken. Za 180€ kolikor stane menjava, grem rajši kam na kratek dopust.
ALFA ena in edina!!!!
LG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Jan 18, 2010 6:29 pm

Meni vsi mehanizmi za šipe delujejo bp, problem je samo to da mi preko "daljinca" ne zagrabi več odpiranja in kontra. Sem mislila da imam slabo baterijo v ključu, ampak mi ne prime tud če probam z drugim.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Že predebatirano, uporabi iskalnik, drugače so pa mehanizmi na ebayu že od 30eur dalje, vsaj bili so.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
spajdi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 27, 2010 5:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Živjo,

imam podobno težavo... zadnja desna šipa se ne premika več, sliš se samo še motorček. Rad bi to sam odprl in pogledal. A kdo ve kako se pride do mehanizma oz. kaj morm na vratih narediti da dam oblogo dol?

LP
I s**** YOU NOT
Odgovori
  • Informacija